Smack My Bitch Up od The Prodigy

 • Ako sa dá očakávať pri piesni s názvom „Smack My Bitch Up“, vyvolalo to rozruch, pretože sa zdalo, že podporuje násilie páchané na ženách. Kapela využila každú príležitosť a vysvetlila, že názov netreba brať doslovne, pretože znamená robiť niečo s vervou a intenzitou. Prodigy sa nevyhýbali kontroverziam, ktoré táto pieseň vyvolala, a výsledná pozornosť médií podporila ich predaj.
 • Basové linky a niektoré texty piesní sú odobraté zo skladby „Give The Drummer Some“ od The Ultramagnetic MC's z roku 1988, kde Kool Keith rapuje: „Zmeňte výšku, rozbite moju sučku ako pasáka.“

  Podľa recenzie v Nový hudobný expres „Kool Keith bol najobľúbenejším rapperom skupiny The Prodigy. Rozhodne pomohli Keithovej veci, pretože on a ostatní Ultramagnetics získali za svoju vzorku skladateľský kredit.
 • Videoklip k tejto piesni je veľmi intenzívny a bol zakázaný spoločnosťou MTV. Je to natočené štýlom pohľadu prvej osoby, kde sa pozeráme, ako naša postava smrká kokaín, ide do klubu a spôsobuje všelijaké peklo a nepokoje. Na konci videa vidíme osobu v zrkadle a je to dievča.

  Povedal to šéf výroby húb Liam Howlett Q časopis, jún 2009: „Američania to zachytili a chceli zistiť, že je to pieseň o násilí. Mysleli sme si, že sa na tom zasmejeme a rozhodli sme sa natočiť extrémne video. Vtedy sme si mysleli, že budeme kontroverzní. “
 • Táto pieseň bola zaradená medzi najkontroverznejšie piesne všetkých čias v britskom hlasovaní v roku 2010, ktoré spravovala zbierka autorských honorárov a platobná skupina PRS for Music. Runner-up was The Sex Pistols '' Boh ochraňuj kráľovnú „Nasleduje Frankie ide do Hollywoodu“ Uvoľni sa 'na treťom mieste.
 • The Beastie Boys sa sťažovali, že pieseň „propaguje násilie páchané na ženách“, a požiadali skupinu The Prodigy, aby ju v Readingu 1998 nehrala. Liam Howlett pripomenul Q časopis v roku 2015: „Miloval som Beastie Boys, takže som bol vtedy sklamaný. Stále by som rád urobil melódiu s Ad Rock a bol som zdrvený, keď som počul, že MCA zomrela. Boli to Američania, ktorí nechápali našu britskosť. “
 • Liam Howlett, ktorého v rozhovore z roku 1998 položil v rozhovore pre film Seven Years of Plenty, o myšlienke, ktorá stojí za kontroverzným názvom piesne, Liam Howlett odpovedal, že čiastočne to vyplýva z gangsta rapových prejavov ako Ultra-Magnetic MCs a Schoolly D s textom „on the edge“, ktorý použil. užiť si počúvanie.

  Inšpiroval ho aj rozruch v novinách, keď vyšiel album „Firestarter“ („Zakazte záznam o tejto chorobe“. 'Myslel som si, že tentoraz by som im mohol skutočne dať niečo o čom písať,' povedal Howlett.

Zaujímavé Články