Niečo presne také od The Chainsmokers (predstavenie Coldplay)

 • Táto hymnická melódia je spoluprácou medzi duom Chainsmokers a britskou skupinou Coldplay. Pieseň pripravenú na tanečný parket mala premiéru živé vystúpenie oboch skupín na udeľovaní cien BRITS Awards 2017 22. februára 2017.
 • Chris Martin od Coldplay spieva o vzťahu, ktorý nemusí byť nadľudsky dokonalý:

  Nehľadám niekoho
  S nejakými nadľudskými darmi
  Nejaký superhrdina
  Nejaká rozprávková blaženosť
  Proste niečo, na čo sa môžem obrátiť
  Niekto, koho môžem pobozkať


  Aj keď Chris Martin chce byť ako mytologickí velikáni ako Achilles a Hercules a komickí superhrdinovia ako Spiderman a Batman, dobre si uvedomuje, že nie je nič ako oni. Našťastie jeho dievča chce len jednoduchý vzťah s priamym chlapom.

  Chainsmokers vysvetlil: „Ide o vzťah, ktorý nemusí byť nadľudsky dokonalý, o obyčajnú lásku, o lásku, ktorú si každý zaslúži ako chlapec na titulnej strane, ktorého spomienky na detstvo sú teraz zabalené.“
 • Pieseň napísali členovia skupiny Chainsmokers a Coldplay. Produkovali ho Chainsmokers s častým spolupracovníkom DJ Swivel. Kanadský producent získal cenu Grammy za prácu na Beyonceho piesni „Love On Top“, ktorá v roku 2013 zvíťazila v kategórii najlepší tradičný R&B výkon.
 • Lyric video piesne vytvorilo na YouTube novú známku pre jednodňové zhliadnutia. Klip bol počas prvých 24 hodín dostupnosti streamovaný viac ako 9 miliónov krát, čím prekonal predchádzajúci rekord držaný Justinom Bieberom. Čo tým myslíte? „lyrické video, ktoré sa v prvý deň prehralo 8,2 milióna krát.

  Rekord bol o osem mesiacov neskôr prekonaný lyrickým videom k piesni Look What You Made Me Do od Taylor Swift, ktoré za prvých 24 hodín získalo viac ako 19 miliónov zhliadnutí.
 • The Chainsmokers sú veľkými fanúšikmi Chrisa Martina. Povedal Andrew Taggart NME : 'Ako skladateľ piesní drží nádejný, melancholický pocit, na ktorom som vyrastal.'
 • Väčšina piesne vznikla počas prvého stretnutia Chainsmokers s Chrisom Martinom. Pripomenuli:

  „Našli sme niekoľko akordov, ktoré všetci milovali, a potom Chris zapojil mikrofón do PA v štúdiu a hodinu ho voľne robil. Výsledkom bola táto pieseň.

  Nikdy sme nevideli pieseň napísanú v takom prúde vedomia. Je ťažké udržať si svoju identitu pri práci s takým etablovaným umelcom, ale cítime, že táto pieseň je skvelou rovnováhou medzi nami a Coldplay. “
 • Živá verzia piesne, nahraná v Tokiu v apríli 2017, bola zaradená do albumu Coldplay Kaleidoskop EP.


Zaujímavé Články