Zvuk ticha od Simona a Garfunkela

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Prvá nahrávka bola akustickou verziou prvého albumu Simon & Garfunkel, Streda ráno, 3:00 , ktorá bola označovaná ako „vzrušujúce nové zvuky v ľudovej tradícii“ a predalo sa jej asi 2 000 kópií. Keď bol album na tanku, Paul Simon a Art Garfunkel sa rozišli. To, čo nevedeli, bolo, že ich nahrávacia spoločnosť mala plán. V snahe využiť výhody folk-rockového hnutia vydal Columbia Records producenta Toma Wilsona, aby pridal k akustickej skladbe elektrické nástroje a vydal ju ako singel. Simon a Garfunkel netušili, že ich akustická pieseň bola preplnená elektrickými nástrojmi, ale stala sa obrovským hitom a dala ich opäť dohromady. Ak by Wilson pieseň neprepracoval bez ich vedomia, dvojica by sa pravdepodobne vydala každý svojou cestou. Keď sa pieseň v USA dostala na prvé miesto, Simon bol v Anglicku a Garfunkel na vysokej škole.


 • Paul Simon hľadal vydavateľskú zmluvu, keď predstavil túto pieseň Tomovi Wilsonovi v spoločnosti Columbia Records. Wilson si myslel, že by to mohlo fungovať pre skupinu s názvom The Pilgrims, ale Simon mu chcel ukázať, ako to môže fungovať s dvoma spevákmi, a tak to on a Art Garfunkel naspievali chalanom z Columbia Records, na ktorých duo zapôsobilo a rozhodli sa podpíšte ich.


 • Paul Simonovi trvalo šesť mesiacov, kým napísal texty, ktoré sú o nedostatočnej komunikácii človeka s jeho blížnym.


 • V rozhovore s Terrym Grossom z Národného verejnoprávneho rozhlasu (NPR) Paul Simon vysvetlil, ako pieseň napísal počas svojho prvého zamestnania v hudbe: „Práve som vychádzal z vysokej školy. Mojou úlohou bolo vziať piesne, ktoré táto obrovská vydavateľská spoločnosť vlastní, a ísť okolo nahrávacích spoločností a zistiť, či niektorý z ich umelcov nechce piesne nahrať. Pracoval som pre nich asi šesť mesiacov a nikdy som nedostal žiadnu pieseň, ale dal som im pár svojich piesní, pretože som sa cítil previnilo, že som vzal ich peniaze. Potom som sa s nimi pohádal a povedal som: „Pozri, skončil som a nedávam ti svoju novú pieseň.“ A pieseň, ktorú som práve napísal, bola „The Sound of Silence“. Myslel som si: „Vydám to sám“ a od tej chvíle som vlastnil svoje vlastné piesne, takže to bol šťastný argument.

  O piesňach myslím, že to nie je len o tom, čo slová hovoria, ale aj o tom, čo hovorí melódia a čo hovorí zvuk. Myslím si, že ak nemáte správnu melódiu, je úplne jedno, čo hovoríte, ľudia to nepočujú. Sú k dispozícii iba vtedy, keď vstupuje zvuk a otvára ľuďom myšlienku. Kľúčom k „zvuku ticha“ je skutočne jednoduchosť melódie a slov, ktoré sú mladým odcudzením. Je to mladý text, ale nie zlý na 21-ročného. Nie je to sofistikovaná myšlienka, ale myšlienka, ktorú som získal z nejakého materiálu na čítanie na vysokej škole alebo tak niečo. Nebolo to niečo, čo som prežíval na nejakej hlbokej, hlbokej úrovni - nikto ma nepočúva, nikto nikoho nepočúva - bola to post -adolescentná úzkosť, ale mala v sebe istú mieru pravdy a rezonovala s miliónmi ľudí. . Väčšinou preto, že mala jednoduchú a spievateľnú melódiu. “
 • Bola to jedna z piesní, ktoré Simon & Garfunkel uviedli v roku 1964, keď začínali a hrali na folklórne kluby v Greenwich Village. Bol to ich prvý hit.


 • Paul Simon bol často porovnávaný s Bobom Dylanom, ktorý bol podpísaný aj pod vydavateľstvom Columbia Records, a zatiaľ čo Simon uznal Dylanov vplyv na „The Sound Of Silence“, nikdy sa nepokúšal porovnať s Dylanom. Povedal Simon Mojo v roku 2000: „Veľmi som sa snažil, aby som ním nebol ovplyvnený, a bolo to ťažké. 'The Sound Of Silence', ktorý som napísal, keď som mal 21 rokov, nikdy by som ho nenapísal, nebyť Boba Dylana. Nikdy nebol prvým chlapom, ktorý prišiel serióznym spôsobom a nebol to pieseň pre tínedžerov. Videl som ho ako významného chlapca, ktorého prácu som ani v najmenšom nechcel napodobniť. “

  K tejto piesni existuje Dylanove spojenie: Elektrickú verziu vyrobil Tom Wilson a dokončil Bob Johnston a obaja muži pracovali s Dylanom. Wilson bol Dylanovým producentom asi dva roky od roku 1963 a pomohol Dylanovi pri prechode z akustického folku na elektrický rock. Wilson pokračoval v spolupráci s The Velvet Underground a neskôr sa stal výkonným riaditeľom nahrávacej spoločnosti. Johnston bol Dylanovým producentom do roku 1970.
 • Toto bolo použité vo filme Absolvent . Režisér filmu Mike Nichols ho zaradil ako pracovnú dráhu a chystá sa ho nahradiť, ale keď sa film spojil, ukázalo sa, že pieseň je pre film ideálna. Nichols túto pieseň nielen použil, ale cítil, že Simon & Garfunkel majú zvuk, ktorý veľmi dobre zodpovedá tónu filmu. Poverili ich, aby napísali „pani Robinson“ špeciálne pre film, a tiež do filmu pridali „Scarborough Fair“ a „April Come She Will“.
 • Toto má vo filme veľký význam Absolvent . Texty odkazujú na ticho ako na rakovinu a keby boli ľudia vo filme len úprimní a nebáli sa hovoriť, nemuseli by sa stať všetky tie chaotické veci. Problémy je možné vyriešiť iba čestnosťou.
  Štefan - Winona, MS
 • Simon & Garfunkel to nepísali o vojne vo Vietname, ale v čase, keď sa stala populárnou, vojna už pokračovala a mnoho ľudí cítilo, že je to protiválečná pieseň.
 • V USA bol tento hit číslo 1 na Nový rok 1966.
 • Úvodný riadok „Ahoj, tma, môj starý priateľ“, pochádzal zo Simonových čias ako chlapca, keď spieval v kúpeľni so zhasnutými svetlami a vychutnával si akustiku z dlaždíc, ktoré poskytovali zvuk dozvuku doo-wop.
 • 23. februára 2003 sa Simon a Garfunkel prvýkrát po 10 rokoch znova spojili, aby prevzali cenu za celoživotné zásluhy a predviedli to pri otvorení The Grammy. USA sa vtedy pripravovali na inváziu do Iraku, a hoci to bolo možné počuť ako politické vyhlásenie, Simon povedal, že nie. Vysvetlil, že to chceli hrať, pretože to bol ich prvý hit.
 • Na udeľovaní cien Grammy v roku 1967 predstavil Simona a Garfunkela Dustin Hoffman, ktorý sa preslávil, keď hral v r. Absolvent . V tom roku nebol v The Grammys žiadny hostiteľ, takže Hoffman bol prvým človekom, ktorého videli, keď sa show otvorila.
 • Napriek svojej veľkej popularite, Mixér Magazín to označil za 42. najhoršiu pieseň všetkých čias a sarkasticky poznamenal, že „keby bola pieseň Frasier Crane, znelo by to takto“. Redaktor časopisu Craig Marks obhájil rozhodnutie Blenderu zaradiť túto veľmi obľúbenú pieseň na ich zoznam a uviedol: „Je to zmysluplnosť prvorodenej poézie, ktorá dostala našu kozu, s dôležitými textami ako„ počúvaj moje slová, ktoré ťa môžem naučiť “ “, je to takmer paródia na vychýrený folk-rock 60. rokov. Stručný článok o piesni, ktorý tomu zodpovedá, označil tento riadok „počuť moje slová“ za najdôležitejší ... v rockovej histórii “a rozpracoval Markove poznámky slovami:„ Simon a Garfunkel zahrmeli hlasmi, ktoré naznačujú, že oni “ pri spievaní sa mračia a vrtia prstami. Celkový zážitok je ako keby vám predskakujúci prváčik prednášal o zmysle života. “
 • Kapela Gregorian sa tým zaoberala na svojom albume Majstri chorálu - ako gregoriánsky chorál. Nevermore to pokryl aj na albume Mŕtve srdce v mŕtvom svete , a nemecká skupina Atrocity to uviedla na svojom albume z roku 2000 Blíženci . Čo sa týka kvality ich verzie: Mnoho ľudí považuje názov skupiny za vhodný.
  Brett - Edmonton, Kanada, nad 2
 • Toto bolo použité vo filme Stará škola v scéne, kde Will Ferrell spadne do bazéna.
  Joel Riley - Berkley, MI
 • The Bachelors, trojčlenná vokálna skupina z Írska, to nahrala v roku 1966 a svojou verziou sa dostala na 3. miesto vo Veľkej Británii. Verzia Simona a Garfunkela nebola vydaná ako singel v Anglicku.
  Phil - Bolton, Anglicko
 • Táto pieseň bola parodovaná na Simpsonovci v epizóde piatej sezóny „Milenec Lady Bouvierovej“. Celá epizóda je veľmi podobná Absolvent a Verzia Simpsonovcov prehráva záverečné titulky potom, čo dedko a pani Bouvierová opustili kostol rovnako ako Benjamin a Elaine vo filme.
  Júda - San Francisco, CA
 • Paul Simon nemal vždy rád predvádzanie svojich starších piesní, pretože si len ťažko spájal s piesňami, ktoré napísal pred desiatkami rokov. Toto bolo zdrojom sporu pre duo, pretože Art Garfunkel cítil, že mnohé z ich obľúbených piesní sú stále relevantné a ich publikum ich chce počuť. Garfunkel v rozhovore s Paulom Zollom v roku 1993 vysvetlil: „Chcem, aby sa„ The Sound Of Silence “na konci nahnevalo, ako keby bolo nadčasové. Chudobní kričia: „F-k tomuto nespravodlivému systému“, ako to vždy kričali. Je to nadčasová vec. Žije to, ak to dokážete prežiť, dnes večer na pódiu, ako to bolo, keď bol napísaný v 64. roku.
 • Existuje iba jedna cover verzia tejto piesne, ktorá vydáva album US Hot 100: vydanie z roku 1971 od Peaches & Herb s číslom 100. Niektoré ďalšie pozoruhodné obaly sú predĺženou metalovou verziou Nevermore na albume z roku 2000 Mŕtve srdce v mŕtvom svete , a vydanie z roku 1996 od islandskej speváčky Emiliany Torrini.
 • Simon & Garfunkel to predviedli na Bridge School Benefit Neila Younga v roku 1993 s Eddiem Van Halenom, ktorý ich sprevádzal na gitare.
 • Heavy metalová skupina Disturbed prekvapila svojich fanúšikov tým, že o tom informovala v roku 2015 Imortalizovaný album. Gitarista Dan Donegan povedal, že nechcú vo svojej verzii zakryť spev speváka Davida Draimana „hlasnými, agresívnymi a skreslenými gitarami“. Dodal: „Chceli sme predviesť jeho zraniteľnosť a zvoliť prístup z ľavého poľa. Struny a husle to naozaj prehlbujú. Je to niečo, čo môže ľudí šokovať, pretože sme šli úplne novou cestou. Urobili sme to, čo sme považovali za správne, a videli sme víziu. “
 • Kapela Disturbed, vydaná ako singel, sa stala ich najvyššie umiestnenou piesňou na Hot 100 a dosiahla #42. Povedal Draiman The Wall Street Journal že „nemôže byť viac ohromený“ úspechom ich krytia. Dodal: „[Je to pieseň], ktorú môžu moji rodičia hrať s hrdosťou pre svojich priateľov bez toho, aby ich museli vopred varovať, aby sa nebáli. Mám fanúšikov, ktorí hovoria: „Nakoniec, ja a moja mama sa môžeme raz zhodnúť na hudbe!“
 • Paul Simon schválil verziu Disturbedu po tom, ako počas nich kapela predniesla predstavenie jeho melódie 28. marca 2016 vystúpenie na Conanovi . Simon krátko nato poslal Davidovi Draimanovi e -mail so slovami: „Skutočne silný výkon Conan iný deň. Prvýkrát som ťa videl robiť to naživo. Pekný. Vďaka.'
 • V celom televíznom seriáli to vyzerá ako bežný vtip Zastavený vývoj odrážať vnútorný nepokoj Goba Blutha (Will Arnett).
 • V apríli 2016 to bolo na 6. mieste v rebríčku Billboard Hot Rock Songs a na 2. mieste v rebríčku Rock Streaming Songs, a to predovšetkým vďaka populárnej piesni „ Smutný Affleck 'meme. O niekoľko týždňov skôr mali Ben Affleck a Henry Cavill rozhovor o svojom filme Batman V Superman: Úsvit spravodlivosti a boli požiadaní o jeho priemerné recenzie. Affleckovo slávnostné mlčanie inšpirovalo YouTubera k úprave videa zvukovou stopou „The Sound of Silence“, ktorá sledovala jeho reakciu.
 • Paul Simon predstavil folkovej speváčke Odette ranú akustickú verziu tejto piesne na konci roku 1964/začiatkom roku 1965. Odmietla.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: