St. Anger od Metallica

 • Táto pieseň je o ventilovaní hnevu pozitívnym spôsobom. Texty popisujú, ako sa kapela v minulosti cítila obmedzená - pretože mal 'St. Hnev 'okolo môjho krku.'
  Anthony - Wichita, KS
 • 'St. Anger 'je titulná skladba z ôsmeho štúdiového albumu Metallicy a je z nej vydaný prvý singel (na trh sa dostal 23. júna 2003). Získal cenu Grammy za najlepší metalový výkon a dostal sa na 2. miesto hitparády Mainstream Rock Tracks.

  Metallica Svätý hnev v drsnom období.

  Frontman James Hetfield bojoval s alkoholizmom a v jednom momente prerušil nahrávanie, aby sa mohol zúčastniť rehabilitácie. Odvtedy je čistý.

  Okrem problémov s chľastom si kapela väčšinou jeden druhému ležala na krku. Basgitarista Jason Newsted, ktorý bol v kapele krátko po smrti Cliffa Burtona (27. septembra 1986, ktorý hral na basu od Metallica od 27. septembra 1986), odišiel po tom, čo požiadal o prestávku v práci na svojom vedľajšom projekte Echobrain.

  Trenice prišli väčšinou od Hetfielda, ktorý chcel, aby všetci členovia kapely zamerali svoju energiu na Metallicu. Newsted namietal, že sám Hetfield bol zapojený do mnohých vedľajších projektov. Nepodarilo sa im nájsť kompromis a Newsted odišiel (ich producent Bob Rock hral na albume na basu).

  Hetfield sa neskôr považoval za príliš ovládajúceho (niečo, čo skúmal v „All within My Hands“) a priznal, že Newstedova absencia poškodzuje kvalitu hudby.

  Všetky tieto výzvy viedli kapelu k hľadaniu zvuku, ktorý bol drsnejší, než na aký boli ich fanúšikovia zvyknutí. Nesnažili sa leštiť veci ani ísť po grandióznych sólach, ako to robili v minulosti. Zámerne hľadali drsnejší zvuk garážovej kapely a dokonca vyradili gitarové sóla, ktoré ich urobili legendárnymi - na celom albume nie je ani jeden.

  'St. Anger 'zosobňuje osobné turbulencie a umelecké videnie v jadre albumu, podľa ktorého bol pomenovaný.
 • Katolíci bežne zdobia svoje domovy a seba (náhrdelníky a prstene) ikonografiou kresťanských svätých. Práve na to odkazuje Hetfield, keď spieva: „Svätý hnev na mojom krku“. V katolíckej tradícii v skutočnosti neexistuje svätý hnev, ale Hetfield metaforicky používa myšlienku náhrdelníka katolíka-svätého; 'St. Hnev je patrónom jeho vlastnej výroby.

  Spieva o tom, ako pozitívne používa hnev. Namiesto toho, aby ho to prinútilo piť, používa to na povzbudenie svojho úsilia a tvorivosti a na ochranu pred vyrušovaním.
 • Metallica uvažovala o pomenovaní albumu „Frantic“ podľa ďalšej skladby albumu, ale nakoniec s tým súhlasila Svätý hnev .
 • Veta „I hit the lights on these dark sets“ je odkazom na pieseň „Hit The Lights“, prvú pieseň ich prvého dlhého albumu, Zabiť ich všetkých , pričom sa zdôrazňuje Metallica, ktorá sa po zotavení zo závislosti a dlhej odmlke presúva do novej éry.
  iain - edinburgh, Škótsko
 • Video k piesni ukazuje, ako Metallica hrá v kalifornskej štátnej väznici San Quentin 1. mája 2003. Šou otvárala ich propagačné turné St. Anger. Niektorí väzni v publiku zdvihli transparent s nápisom „ METALLICA vládne svetu . '

  Video sa končí vetou: „Pre všetky duše, ktorých sa San Quentin dotkol, bude váš duch navždy súčasťou Metallica.“

  Šou bola prvou, ktorú Metallica hrala s basgitaristom Robertom Trujillom, ktorý nahradil Newsteda.

  Režisérom videa sú Malloys. Natočili mnoho ďalších prominentných hudobných videí, vrátane piesní „Complicated“ od Avril Lavigne, Don't Phunk With my Heart od The Black Eyed Peas a „Icky Thump“ od The White Stripes.
 • Metallica má tendenciu umiestňovať piesne, pre ktoré sú albumy pomenované, na skladbu č. 2 ich albumov. Tak je to v tomto prípade, ako aj v seriáloch „Ride The Lightning“, „Master of Puppets“ a „... And Justice for All“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Riadok „F-k tomu všetkému a f --- King neľutuje“ je prevzatý priamo z „Damage, Inc.“ na Majster bábok album. Ďalší riadok z tejto piesne znie: „Nikdy šťastný koniec v týchto temných setoch“, mierne zmenený na výraz „zasiahni svetlá v týchto tmavých súpravách“.
  Colin - Cooperstown, NY
 • Metallica uvažovala o pomenovaní albumu „Frantic“ podľa ďalšej skladby albumu, ale nakoniec s tým súhlasila Svätý hnev .

Zaujímavé Články