Schodisko do neba od Led Zeppelina

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Najslávnejšia rocková pieseň všetkých čias „Stairway To Heaven“ nebola hitparádou, pretože nebola nikdy vydaná ako singel pre širokú verejnosť. Rozhlasové stanice dostali propagačné singly, ktoré sa rýchlo stali zberateľskými predmetmi.

  V utorok 13. novembra 2007 bol celý zadný katalóg Led Zeppelin sprístupnený ako legálne digitálne sťahovanie, vďaka čomu boli všetky ich skladby zaradené do britskej hitparády jednotlivcov. Výsledkom bolo, že na konci tohto týždňa sa pôvodná verzia „Stairway To Heaven“ prvýkrát dostala do britských rebríčkov jednotlivcov. Predtým boli zmapované tri obálky: nadnárodná štúdiová skupina Far Corporation dosiahla v roku 1985 s ich verziou číslo 8, potom tribute reggae počin Dread Zeppelin sa v roku 1991 vyšplhal na číslo 62 a nakoniec prepracovanie Rolfa Harrisa prevýšilo ďalšie dve, pričom vrcholilo na 7. mieste v rebríčku. 1993.


 • Robert Plant strávil väčšinu 70. rokov zodpovedaním otázok o textoch, ktoré napísal pre „Stairway“. Na otázku, prečo je pieseň taká populárna, odpovedal, že to môže byť jej „abstrakcia“ a dodal: „V závislosti od toho, aký je deň, interpretujem pieseň stále inak - a napísal som text.“

  Texty sa poriadne divoko otáčajú, ale začiatok piesne je o žene, ktorá hromadí peniaze, len aby zistila, ako ťažko jej život nemal zmysel a nedostane ju do neba. Toto je jediná časť, ktorú by Plant skutočne vysvetlil, pretože povedal, že je to „žena, ktorá dostane všetko, čo chce, bez toho, aby mi niečo vrátila“.


 • Led Zeppelin začali plánovať „Stairway“ na začiatku roku 1970, keď sa rozhodli vytvoriť novú, epickú pieseň, ktorá nahradí „Dazed And Confused“ ako stredobod ich koncertov. Jimmy Page by na piesni pracoval v 8-skladbovom štúdiu, ktoré si nainštaloval vo svojej lodenici, a vyskúšal rôzne sekcie na gitare. V apríli povedal novinárom, že ich nová pieseň môže byť 15-minútová a označil ju za niečo, čo sa „vyvrcholí“, keď bubny Johna Bonhama nejaký čas neprídu. V októbri 1970, asi po 18 mesiacoch takmer neustáleho turné, sa pieseň formovala. Page and Plant vysvetlili, že na tom začali pracovať v 250-ročnej waleskej chate s názvom Bron-yr-Aur, kde napísali piesne pre Led Zeppelin III . Page niekedy rozprával príbeh o páre, ktorý sedel pri ohni v kabíne, keď ju skladali, príbeh, ktorý piesni dodáva mystický pôvod, pretože v týchto stenách mohli hrať duchovia.

  Page rozprával pod prísahou iný príbeh: Keď ho v roku 2016 zavolali do stánku v rámci procesu s plagiátorstvom tejto piesne, povedal, že hudbu si napísal sám a najskôr ju pustil svojim spoluhráčom z kapely Headley Grange na ulici Liphook Road. , Headley, Hampshire, kde to nahrali pomocou mobilného štúdia, ktoré vlastní The Rolling Stones. Plant vo svojom svedectve potvrdil tento príbeh.

  Headley Grange možno nie je také očarujúce ako Bron-yr-Aur, ale miesto malo nejaký charakter: Bolo to obrovské, staré, zaprášené sídlo bez elektriny, ale so skvelou akustikou. Kapely by tam išli, aby získali trochu súkromia, a zamerali sa na skladanie piesní, pretože najväčšími rušivými faktormi boli ovečky a iné voľne žijúce zvieratá.


 • Robert Plant si spomenul na písanie textov ako blesk inšpirácie. Plant: „Držal som ceruzku a papier a z nejakého dôvodu som mal veľmi zlú náladu. Potom zrazu moja ruka vypisovala slová: „Je tu dáma, ktorá si je istá, že všetko, čo sa blyští, je zlato/A kupuje si schodisko do neba.“ Len som tam sedel a pozeral sa na slová a potom som skoro vyskočil zo sedadla. “

  Plantov implikácia, že jeho ceruzkou pre neho hýbe niečo iné, viedla k špekuláciám, že slová diktoval práve Satan, a spolu so spätnými správami a Pageovým Aleisterom Crowleyovým spojením bolo pre mnohých poslucháčov dostatok dôkazov o tom, že diabol zohral určitú úlohu. vytvorenie tejto piesne.
 • Hovorí sa, že obsahuje spätné satanské správy, ako keby Led Zeppelin predal svoje duše diablovi výmenou za „Stairway To Heaven“. Túto teóriu podporuje skutočnosť, že Jimmy Page kúpil škótsky dom Aleistera Crowleyho, známy ako Boleskine House. Crowley vo svojich knihách obhajoval, aby sa jeho nasledovníci naučili čítať a hovoriť dozadu.

  Robert Plant sa problému venoval v rozhovore s Hudobník časopis: '' Stairway To Heaven 'bol napísaný s každým najlepším úmyslom, a pokiaľ ide o obracanie kaziet a uvádzanie správ na koniec, nie je mojou myšlienkou robiť hudbu. Je to naozaj smutné. Prvýkrát som to počul skoro ráno, keď som býval doma, a počul som to v spravodajskom programe. Celý deň som bola úplne vyčerpaná. Prechádzal som sa a neveril som, nemohol som brať ľudí, ktorí by mohli prísť s takýmto náčrtkom, vážne. Je tu veľa ľudí, ktorí tam zarábajú peniaze, a ak to je spôsob, akým to potrebujú, tak to urobte bez mojich textov. Príliš si ich vážim. “
  Rob - Easton, PA a Tolga - Neapol, FL


 • Beží 8:03, ale stále sa stáva jednou z najhranejších skladieb v amerických rádiách, čo dokazuje, že ľudia by hudbu nevyladili len preto, že je skladba dlhá. Bolo to perfektné pre FM rádio, čo bol novší formát, ktorý spochybnil zavedený AM s lepšou kvalitou zvuku a väčšou rozmanitosťou. „Stairway“ krásne zapadá do formátu, ktorý sa nazýva „album orientovaný rock“ (AOR), a neskôr sa stal základom klasického rocku. Podľa väčšiny meradiel je to najhranejšia skladba v histórii amerického rádia FM. Tiež sa predalo viac notových záznamov než z akejkoľvek inej rockovej piesne - asi 10 000 až 15 000 kópií ročne a celkovo viac ako milión.
 • Jimmy Page má k tejto piesni silný vzťah a cítil, že texty Roberta Planta sú zatiaľ jeho najlepšie. Od tej doby ho nechal napísať všetky Zeppelinove texty.

  V rozhovore s Valiaci sa kameň časopis (13. marca 1975) Cameron Crowe sa spýtal Jimmyho Pagea, aký dôležitý je pre neho „Schodisko do neba“. Page odpovedal: „Mne sa zdalo, že„ Stairway “vykryštalizuje podstatu kapely. Malo tam všetko a ukázalo kapelu v tom najlepšom ... ako kapela, ako jednotka. Nehovoriac o sólach alebo niečom inom, malo to tam všetko. Dávali sme si pozor, aby sme to nevydali ako singel. Bol to pre nás míľnik. Každý hudobník chce urobiť niečo trvalej kvality, niečo, čo vydrží dlho a myslím, že sa nám to podarilo pomocou „Stairway“. Townshend si pravdepodobne myslel, že to dostal s Tommy . Neviem, či mám schopnosť vymyslieť ďalšie. Musím urobiť veľa tvrdej práce, aby som sa mohol dostať blízko k týmto fázam konzistentnej a úplnej brilancie. “
 • Toto bola jediná pieseň, ktorej text bol vytlačený na vnútornom rukáve albumu.
 • Mnoho začínajúcich gitaristov sa pokúša naučiť túto pieseň a väčšina to nakoniec pokazí. Vo filme Waynov svet , je zakázaný v obchode s gitarami, kde ho začína hrať Wayne (Mike Myers). Ak ste videli film v kinách, počuli ste, ako Wayne zahral prvých pár tónov piesne, potom ste boli pokarhaní a ukázali ste na znamenie s názvom „NO Stairway To Heaven“ (Wayne: „No Stairway. Denied.“). Kvôli právnym problémom - zrejme je potrebné vyčistiť aj niekoľko poznámok k „Stairway To Heaven“ a veľa šťastia s tým - video a televízne vydania filmu boli zmenené, takže Wayne hrá niečo nezrozumiteľné. Toto nováčikové klišé Stairway na gitaru sa neskôr ukázalo v epizóde seriálu Južný park keď sa postava Towelie pokúša zahrať pieseň v talentovej šou a pokazí to.
 • Basgitarista skupiny Zeppelin John Paul Jones sa rozhodol basu v tomto prípade nepoužívať, pretože to znelo ako ľudová pieseň. Namiesto toho pridal strunovú sekciu, klávesnice a píšťaly. Hral tiež na drevené rekordéry, ktoré boli použité v úvode. Bonhamove bubny nastupujú až o 4:18.
 • Robert Plant je veľkým obdivovateľom všetkých mystických vecí, starých anglických legiend a tradícií a spisov Keltov. Bol ponorený do kníh Kúzelné umenie v keltskej Británii od Lewisa Spence a Pán prsteňov od J.R.R. Tolkien. Tolkienovu inšpiráciu možno počuť vo vete „V myšlienkach som videl prstene dymu cez stromy“, čo by mohol byť odkaz na dymové prstene, ktoré fúkal čarodejník Gandalf. Existuje tiež korelácia medzi dámou v piesni a postavou z knihy, Lady Galadriel, kráľovnou elfov, ktorá žije v zlatom lese Lothlorienu. V knihe sa všetko, čo sa lesklo okolo nej, v skutočnosti nachádzalo v zlate, pretože listy stromov v lese Lothlorien boli zlaté.
  Shannon-Tacoma, WA
 • Dolly Parton o tom informovala na svojom albume z roku 2002 Haló a rohy - Robert Plant povedal, že sa jej verzia páči. Medzi ďalších umelcov, ktorí to zahrnú, patria U2, Jimmy Castor, Frank Zappa, The Foo Fighters, Dave Matthews Band, Sisters of Mercy, Ann and Nancy Wilson of Heart, Zakk Wylde, Elkie Brooks, Pardon Me Boys, White Flag, Jana, Great White , Stanley Jordan, Far Corporation, Dixie Power Trio, Justin Hayward, Leningrad Cowboys, Dread Zeppelin, Tiny Tim, klavírny virtuóz Richard Abel a Monte Montgomery. Neil Sedaka mal v roku 1960 nesúvisiaci hit Top 10 s rovnakým názvom.
  Brett - Edmonton, Kanada
 • Mnoho kritikov túto pieseň vyhodilo, keď vyšla: Lester Bangs ju opísal ako „húštinu nesprávne uvarenej kaše“ a britský hudobný časopis Zvuky povedal, že to vyvolalo „najskôr nudu a potom katatóniu“.

  Aj keď to mnohí fanúšikovia považujú za jednu z najväčších rockových piesní, aké boli kedy vyrobené, „Stairway To Heaven“ a Zeppelin ako celok tiež dostali veľkú vehementnú kritiku. Boli považovaní za plytkých, domýšľavých a reprezentujúcich druh excesu, ktorý urážal anti-materialistické vedomie, proti ktorému stála taká väčšina hudby a hudobného tlače (najmenej zdanlivo). V roku 1988 to povedal frontman skupiny Zeppelin Robert Plant Q že chápe kritiku: „Ak ste úplne nenávideli„ Schodisko do neba “,„ nikto vám to nemôže vyčítať, pretože to bolo také pompézne “.
 • Led Zeppelin to prvýkrát hrali v Belfaste 5. marca 1971 - Severné Írsko bolo v tom čase vojnovou zónou a v okolitých uliciach sa búrilo. John Paul Jones v audio dokumente povedal, že keď ho hrali, na divákov to až taký dojem neurobilo. Chceli počuť niečo, čo vedeli - napríklad „Whole Lotta Love“.

  Pieseň získala lepšie prijatie, keď skupina zahájila americkú časť svojho turné. V úryvku z Led Zeppelin; Definitívny životopis Ritchie Yorke, Jimmy Page o hraní piesne na šou v auguste 1971 na Los Angeles Forum povedal: „Nehovorím, že celé obecenstvo nám dalo standing ovation - ale zaznel tu značný standing ovation. A pomyslel som si: „To je neuveriteľné, pretože toto číslo ešte nikto nepočul. Počujem to prvýkrát! ' Evidentne sa ich to dotklo, takže som vedel, že s tým niečo je. '
  Adrian - Wilmington, DE
 • Jimmy Page to považuje za majstrovské dielo, ale Robert Plant svoju záľubu v piesni nezdieľa. Plant o ňom hovorí ako o „svadobnej piesni“ a trvá na tom, že jeho obľúbená pieseň Led Zeppelin je „Kašmír“. Keď sa kapela rozpadla, Plant ju odmietol spievať okrem výnimočných príležitostí, vrátane Live Aid.

  Plant v rozhovore s Danom Ratherom v roku 2018 objasnil svoju pozíciu a povedal: „Patrí to konkrétnemu času. Keby som bol zapojený do inštrumentácie, cítil by som, že je to nádherná hudba, ktorá má svoj vlastný charakter a osobnosť. Dokonca sa zrýchľuje podobným spôsobom ako niektoré kúsky vyššej hudby. Ale mojím príspevkom bolo napísať text a zaspievať pieseň o osude a niečom veľmi britskom, takmer abstraktnom, ale vychádzajúcom z mysle 23-ročného chlapca. Pristálo to v rokoch éry 23-ročných chlapcov. '
 • Toto bola posledná pieseň, ktorú zostávajúci členovia skupiny Led Zeppelin zahrali, keď sa v roku 1985 opäť spojili so skupinou Live Aid. Bob Geldof zorganizoval akciu a urobil všetko pre to, aby mnohé slávne kapely hrali, aj keď sa rozišli. Na rozdiel od The Who, Geldof ľahko presvedčil Planta, Page a Jonesa, aby hrali show. Hrali na pódiu Philadelphie s Tony Thompsonom a Philom Collinsom, ktorí sedeli na bicích.
 • Akustické intro je veľmi podobné piesni „Taurus“ od skupiny Spirit, ktorá absolvovala turné s Led Zeppelin, keď prvýkrát hrali v USA. „Taurus“ je gitarový inštrumentál napísaný gitaristom skupiny Randy California a zaradený na ich debutový album v roku 1968. Bola súčasťou sady kapely a Jimmy Page priznal, že album vlastní.

  Randy California nikdy nepodnikol voči Led Zeppelin žiadne právne kroky ani od nich nežiadal náhradu škody. Ortuťový muž, ktorý sa utopil v roku 1997 vo veku 45 rokov, ho jeho spoluhráč Mark Andes označil za „úbohého, mučeného génia“.

  Spojenie „Stairway“ je len malým kúskom príbehu Ducha. California bola gitarovým zázrakom, ktorý sa vo veku 15 rokov pridal k Jimi Hendrixovi v skupine Jimmy James And The Blue Flames. O tri mesiace neskôr odišiel Hendrix do Anglicka. Chcel vziať so sebou Kaliforniu, ale Randyho vek to znemožnil.

  Randy hral s budúcim zakladateľom spoločnosti Steely Dan Walterom Beckerom v kapele Tangerine Puppets z Long Islandu, potom sa presťahoval do Los Angeles, kde s tromi priateľmi a nevlastným otcom Edom Cassidym, ktorý hral na bicie, založil spoločnosť Spirit. Získali niekoľko koncertov vo Whiskey a Go Go a Lou Adler ich podpísal pod svoju značku Ode Records. Ich prvý album bol miernym úspechom a priniesol jeden menší hit: „Mechanický svet“. Napísali ju členovia kapely Mark Andes a Jay Ferguson a zastavila sa na čísle 123 v USA. Kalifornia sa rozhodla napísať hit pre svoj druhý album Rodina, ktorá hrá spolu (1969) a prišiel s textom „I Got A Line On You“, ktorý vyniesol #25.

  Bol by to ich najväčší hit. Kapela odmietla pozvanie do Woodstocku a v roku 1972 sa rozpadla, pričom kalifornské už aj tak nestále duševné zdravie bolo spustošené užívaním drog. Kapela sa z času na čas dala znova dokopy, ale nikdy nedostala svoj termín. V čase smrti Kalifornie si už len málokto spomenul na „Býk“ a jeho spojenie so „Schodiskom do neba“, ale v roku 1999 sa Songfacts pripojili k internetu a diskusia bola obnovená.

  V roku 2002 bývalý bývalý hudobný novinár menom Michael Skidmore získal kontrolu nad kalifornským majetkom a v roku 2014 začal konanie proti Led Zeppelin. V roku 2016 vypovedal v prípade Jimmy Page a povedal, že o tejto polemike prvýkrát počul, keď o niekoľko rokov skôr, keď mu jeho zať povedal, že online prebieha diskusia. Page trval na tom, že predtým nikdy nepočul „Býka“ a že mu to bolo „úplne cudzie“.

  Porota nekupovala argument, že Page nikdy nepočul „Taurus“, ale napriek tomu rozhodol v prospech Led Zeppelina a rozhodol, že postup v akorde v „Taurus“ je spoločný pre mnoho ďalších piesní, ktoré sa datujú desaťročia dozadu, a teda aj pre verejnosť. doména. V roku 2018 bol prípad poslaný späť na pojednávanie na základe odvolania, ale o dva roky neskôr bolo rozhodnutie potvrdené. Tu je časový harmonogram prípadu.
 • Pat Boone vydal nepravdepodobný obal svojho albumu In a V kovovej nálade . Boone chcel vidieť, ako to dopadne ako jazzový valčík, a pieseň otvoril a zatvoril jemným hraním na flaute. V jemnom odkaze na svoju kresťanskú vieru Boone zmenil riadok „Všetko v jednom je všetko a všetko“ na „Traja v jednom je všetko a všetko“ - odkaz na kresťanskú trojicu (Otec, Syn, Duch Svätý).

  Pred nahratím piesne v nej naskenoval diabolské odkazy. „Stále som hľadal narážky na čarodejníctvo alebo drogy,“ povedal v rozhovore pre Songfacts. 'A aj keď tam boli zvláštne obrazy, ako' v živých plotoch 'a všetky tieto veci, neexistovali žiadne konkrétne zmienky o zapojení Jimmyho Paga do čarodejníctva alebo niečoho podobného.'

  Ďalším pozoruhodným obalom bol austrálsky interpret Rolf Harris, ktorý použil wobbleboard (kus dosť disketového dreva, držaný na oboch stranách, mierne klenutý a zvlnený, aby sa oblúk neustále otáčal) a zmenil riadok „A mňa to zaujíma“ na „Zaujíma vás to?“
  Iain - Edinburgh, Škótsko
 • V 90. rokoch mal austrálsky televízny moderátor Andrew Denton show, v ktorej boli rôzni umelci požiadaní, aby uviedli svoju verziu tejto piesne. Ich verzie vyšli na albume s názvom Peniaze alebo zbraň: schody do neba . Medzi umelcov, ktorí ju predviedli, patrili Australian Doors Show, The Beatnix, Kate Ceberano and the Ministry of Fun, Robyne Dunn, Etcetera Theatre Company, The Fargone Beauties, Sandra Hahn and Michael Turkic, Rolf Harris, Pardon Me Boys, Neil Pepper, The Rock Lobsters, Leonard Teale, Toys Went Berserk, Vegimite Reggae, The Whipper Snappers a John Paul Young. V odpovedi na verziu Rolfa Harrisa Page a Plant predviedli svoju pieseň „Sun Arise“ na konci ďalšej televíznej show Denton.
  Graham - Austrália
 • V januári 1990 bola táto pieseň zaradená do zoznamu skladieb Muzak vo verzii pre sólovú harfu. Na rozdiel od originálu, verzia Muzak, usporiadaná a zaznamenaná tak, aby poskytovala „povznášajúcu, produktívnu atmosféru“ a „pôsobila proti krivke únavy pracujúceho v kancelárskom prostredí“, neuspela tak dobre, pretože aj táto dezinfikovaná verzia vzbudila veľkú pozornosť. k piesni, čím sa podkopáva zámer programovania Muzak.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Kapela to predviedla na 40. výročí koncertu Atlantic Records v roku 1988, keď Jason Bonham sedel na bicích za svojho zosnulého otca. Plant to nechcel hrať, ale bol presvedčený na poslednú chvíľu. Bolo to nedbalé a Plant zabudol niektoré slová. Nebolo tomu tak, keď sa k nim Jason v roku 2007 opäť pripojil na benefičnú šou s cieľom získať peniaze pre vzdelávací fond Ahmet Ertegun. Zahrali túto pieseň a 15 ďalších a získali si nadšené recenzie od fanúšikov a kritikov.
 • Zeppelinovo najdlhšie predstavenie tejto piesne bolo ich posledným koncertom v Berlíne v roku 1980. Trvalo to asi 15 minút.
  Marshall - Gallatin, TN
 • Gordon Roy zo škótskeho Wishawu mal vytetovaný celý text tejto piesne na chrbát. Urobil to ako poctu priateľovi, ktorý zahynul pri autonehode.
 • Koncom 90. rokov časopis o rádiu Opakovanie v pondelok ráno oznámil, že „Stairway“ stále hralo 4 203 krát za rok 67 najväčších rozhlasových staníc AOR (rockovo orientovaných na album) v USA. ASCAP, Americká spoločnosť skladateľov, autorov a vydavateľov, odmieta zverejniť presné údaje o tom, koľkokrát sa hrala od jej vydania, ale rátajte s tým, že na každej stanici AOR v Amerike bola pieseň hraná päťkrát denne počas prvého cyklu. tri mesiace existencie; nasledujúcich deväť mesiacov dvakrát denne; raz denne počas nasledujúcich štyroch rokov; a dvakrát až trikrát týždenne počas nasledujúcich 15 rokov. V USA je zhruba 600 staníc AOR a Classic Rock, čo znamená, že „Stairway“ bolo vysielané minimálne 2 874 krát. Pri 8 minútach na jedno otočenie sa piesni venovalo zhruba 23 miliónov minút - takmer 44 rokov. Doteraz.
 • 23. januára 1991, pod vedením majiteľa a generálneho manažéra Johna Sebastiana, rozhlasová stanica KLSK (104,1 FM) v Albuquerque v Novom Mexiku hrala túto pieseň znova a znova 24 hodín, čo mätlo poslucháčov, ktorí neboli zvyknutí počuť Led Zeppelin na stanici. Pieseň sa hrala viac ako 200 -krát, pričom si veľa poslucháčov naladilo, aby zistili, kedy skončí. Ukázalo sa, že išlo o reklamný trik, pretože stanica prechádzala na formát Classic Rock.
 • Jimmy Page vysvetlil svoje nastavenie gitary pre sólo Gitarista časopis v roku 1977: „Na prvom albume som používal zosilňovač Supro a stále ho používam. Sólo „Stairway to Heaven“ bolo hotové, keď som vytiahol Telecaster, ktorý som dlho nepoužíval, zapojil ho do Supra a zase to išlo. To je úplne odlišný zvuk od zvyšku prvého albumu. Bolo to dobré, všestranné nastavenie. '
 • Foo Fighters urobili falošný cover tejto piesne a ich verzia hovorila o tom, že nikto by sa nemal snažiť pieseň pokryť, pretože to pokazia. Dave Grohl úmyselne nosil intro príliš dlho, požiadal svojho bubeníka a publikum o texty, a keď prišiel čas na gitarové sólo, naspieval časť Jimmyho Pagea. Toto bolo urobené čisto zo žartu a aby sa ľuďom povedalo, aby pieseň nezverejňovali, pretože Grohl je veľkým fanúšikom Zeppelinu a ako hlavný vplyv uvádza Zeppelinovho Johna Bonhama.
  Bert - Pueblo, NM
 • Valiaci sa kameň časopis sa spýtal Jimmyho Page, koľko z gitarového sóla bolo zložené, než ho nahral. Odpovedal: „Vôbec to nebolo štruktúrované [smiech]. Mal som štart. Vedel som, kde a ako začnem. A práve som to urobil. V štúdiu bol zosilňovač, ktorý som skúšal. Znelo to dobre, a tak som si povedal: „Dobre, zhlboka sa nadýchni a hraj.“ Urobil som tri zábery a vybral som si jeden z nich. Všetci boli iní. Sólové zvuky sú konštruované - a tak trochu sú, ale iba momentálne. Sólo je pre mňa niečo, kde len lietate, ale v kontexte piesne. '
 • Mary J. Blige to zaznamenala v roku 2010 s podporou Travisa Barkera, Randyho Jacksona, Steva Vaia a Orianthiho. Blige pre MTV povedal: „Akonáhle sa stratíte v jeho rock-and-rollovej chvíli, môžete už len kričať z plných pľúc alebo ísť tak nízko, ako potrebujete. Nie je to hlavná vec - je to duchovná vec. ' Dodala: „Som fanúšikom Led Zeppelin. Od malička som počúval ich hudbu a vždy ma to posunulo, obzvlášť „Stairway To Heaven“. Piesne si vyrábam tak, že idem hlboko do seba a preložím ich do textu „čo by urobila Mary.“ Pieseň je zaradená ako bonusová skladba k opätovnému vydaniu jej albumu v Británii. Silnejší s každou slzou a sprístupnené na stiahnutie. Blige pieseň uviedol v epizóde 21. apríla 2010 Americký idol .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • V sólovej práci alebo v iných skupinách by Jimmy Page nenechal spievať nikoho iného ako Roberta Planta, ale príležitostne ho zahral aj ako inštrumentál.
 • Koniec tejto piesne je osobitý tým, že sa uzatvára iba hlasom Roberta Planta. Podľa Jimmyho Pagea napísal na koniec piesne gitarový part, ale rozhodol sa to nechať, pretože vokál na konci mal taký vplyv.
 • Jimmy Page často volal „In The Light“ od Fyzické graffiti pokračovanie tejto piesne.
 • O skladbe trate povedal Jimmy Page Valiaci sa kameň : „Skúšal som veci doma a posúval som tento kúsok s tým kúskom. Mal som predstavu o veršoch, prepojenie na sólo a poslednú časť. Bola to myšlienka niečoho, čo bude pokračovať v budovaní a budovaní. '
 • Andy Johns, zvukový inžinier zapnutý Led Zeppelin IV , povedal Gitara a klávesy časopis (január 1994) o nahrávaní relácie „Stairway To Heaven“: „Táto pieseň dorazila dokončená. Aranžmány boli urobené predtým, ako skupina vstúpila do štúdia. Nahrali sme hlavné skladby na poschodí, na ostrove, s Jimmym na akustickej gitare, Johnom Paulom na elektrickom vzpriamenom klavíri Hohner a Bonhamom za jeho súpravou. Snažil som sa, aby z Hohnerovho klavíra vychádzal zvuk ľavej ruky, aby som potom mal čo znova nahrať. Hneď ako sme pridali basové party a Page začal nahrávať overdubs, už sme mohli povedať, že to bude úžasné. Vedel som, že je to skutočne špeciálna trať, a bol som hrdý, že som sa jej mohol zúčastniť. Nemal som však najmenšiu predstavu, že sa z toho stane chorál pre tri generácie detí! '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Počas rozhovor s Rolling Stone v roku 1975 Page povedal novinárovi Cameronovi Croweovi, že jediným umelcom, ktorý by mohol dosiahnuť umeleckú dokonalosť filmu „Schodisko do neba“, bola Joni Mitchell. Konkrétne spomenul Mitchellovu pieseň „Both Sides Now“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: