Hviezdne vojny (hlavná téma) od Johna Williamsa

 • Ahoj zas, Hviezdne vojny fanúšikovia, vitajte vo svojom momente skutočného fandomu. Na rozdiel od témy Star Wars / Cantina Band, „the iné mapovanie Hviezdne vojny pieseň, alias „tá diskotéka“, toto je ten pravý, jediný originál Hviezdne vojny tému.

  Triumf filmovej témy s cieľom ukončiť všetky filmové témy, táto pieseň nikdy nestratí svoju dôstojnosť, bez ohľadu na to, koľkokrát ju budete počuť. Úvodná trúbka, ktorá rozruší vašu divadelnú stoličku, upúta vašu pozornosť a potom sa rozbehne do najsilnejšieho a víťazného pochodu, aký bol kedy zaznamenaný.

  Úvodné skóre je vlastne témou Luka Skywalkera. Vidíte, John Williams, s Hviezdne vojny , oživila techniku ​​leitmotívu, v ktorom majú rôzne postavy do hudby v pozadí vložené vlastné hudobné frázy. Fanúšikovia napríklad poznajú a ľahko identifikujú tému Dartha Vadera, známejšiu ako „Cisársky pochod“. Leitmotívy pochádzajú z opier Wagnera. Ďalšou populárnou skladbou klasickej hudby, ktorá používa leitmotívy, je „Peter a vlk“, kde postavy získavajú aj rôzne nástroje; Peter dostane sláčikové nástroje a vlk lesné rohy.

  Ako zložitý je leitmotív? Zamyslite sa nad týmto malým leitmotívom, 'Tu sú!' ktoré počujete v celej sérii vždy, keď dôjde k vesmírnej bitke. A uprostred toho, len na pár barov, Lukova téma! Potom sa vráťte k hlavnej, zlovestnej, skokovej bojovej téme. Neznie to len ako boj, pričom každá strana bojuje o navrch? Teraz ďalší príklad, nazývaný rôzne „Trónna sála“ alebo „Rebel Fanfare“, rozpoznateľné v každom bode, kde má príbeh niečo do činenia s povstaleckou armádou, pomocou The Force, Obi-Wana Kenobiho atď.

  Teraz sa vráťte a počúvajte tieto leitmotívy vo vlastnej hlavnej téme. Zoznámte sa so všetkými jednotlivými leitmotívmi každej hlavnej postavy a počúvajte ich v hlavnej téme. Áno, v skutočnosti vám to hovorí príbeh s hudbou, ešte predtým, ako ste ho dokonca videli! To je sila leitmotívov. Predstavte si, aké by to bolo prekvapujúce, keby ste počuli Lukovu tému, po ktorej by nasledoval cisársky pochod - pýtali by ste sa „Čo, Luke sa pripája k Impériu?“ Leitmotívy rozprávajú príbeh s hudbou. Je úžasné ich skúmať.


 • John Williams dirigoval túto partitúru s London Symphony Orchestra, ale jeho hlavným orchestrom bol Boston Pops Orchestra, s ktorým dirigoval ďalšie slávne filmové témy. Vďaka tejto téme získal súčasne ceny Oscar, Zlatý glóbus, BAFTA, Saturn a Grammy. Krátko po tom, ako svätý Peter telesne letí z neba, aby vás korunoval, skutočne neexistuje vyššie ocenenie, aké môže dirigent dosiahnuť.
 • The Hviezdne vojny téma je rovnako rozpoznateľná v 21. storočí, ako počas rozkvetu pôvodného filmu v roku 1977, ale prečo? Je to kvôli tomu, že sa film a jeho pokračovanie stali takou všadeprítomnou súčasťou popkultúry, že na hudbu sa nedá zabudnúť? Muzikológ David Penn si myslí opak.

  Táto téma je v skutočnosti vytvorená ako popový hit, v ktorom je primárny háčik/výplata, ktorá upúta poslucháča a pevne drží. Rozbúrené dychové intro prináša okamžité vzrušenie a pokračuje v refréne popovej piesne, speváckej/pokornej časti. Melodické skoky prinášajú „silný pocit hrdinstva“ a zahrnutie strún v časti podobnej mostu dodáva tón súcitu, ktorý nás zosúlaďuje s hrdinami v boji medzi dobrom a zlom. Rovnako ako záverečný refrén popovej piesne, všetky prvky sa na konci spájajú so zvýšenou energiou a v tomto prípade vchádzajú do vizuálneho príbehu, ktorý nám bol práve povedané prostredníctvom hudby.
Zaujímavé Články