Zostaňte pri Rihanne

 • Túto emotívnu baladu o vzťahu napísali spevák a skladateľ z Nashvillu Mikky Ekko (nar. John Sudduth), častý partner Lany Del Reyovej pri písaní piesní Justin Parker a producent, skladateľ a mixér Elof Loelv, ktorý spolupracoval aj s Niki & The Dove, Erik Hassle a Pixie Lott. Ekko tiež obchoduje so spevom s Rihannou na trati. Rihanna predviedla pieseň bez zapnutého Ekka V sobotu večer naživo , 10. novembra 2012.
 • Tento jednoduchý klavír zabalený sa umiestnil v Top 5 na 28 rebríčkoch, čo je dôkazom jeho univerzálnej príťažlivosti. Prečo je pieseň taká nezabudnuteľná? Intimita klavíra a jednoduchá, opakujúca sa melódia pomáhajú, ale skutočným klinčom je vokál Rihanny, ktorého ohýbanie pomáha poslucháčovi rozoznať intenzívne emócie za každou lyrikou. Všimnite si napríklad tretí a štvrtý riadok prvého verša, ktoré rýchlo prepínajú medzi odvážnou dôverou a zraniteľnosťou jednoducho prostredníctvom Rihanninho chvíľkového falzetu a krehkého vibrata.
 • Hovoriť s obrovsky , Ekko priznal, že bol spočiatku „trochu v šoku“, keď počul, že Rihanna nahrala skladbu, pretože mala osobný význam. 'Trať bola pre mňa tiež taká zvláštna a keď som vedel, čo pre mňa znamená a čo si myslím, že to znamená aj pre ňu, naozaj to fungovalo,' povedal. 'Hovorí to o jej takej intímnej stránke, ktorá je taká vzácna a tak vzdialená tomu, čo si o nej ľudia myslia.'

  Dodal: „Stretol som sa s niektorými jej ľuďmi v LA. Vyšla von, stretli sme sa, objali sme sa a chvíľu sme sa rozprávali o piesni, povedala: „Ach, aby ste vedeli, prerušil som vokál“ a ja som povedal: „KTO!“ a samozrejme som povedal: „To nie je problém“ - aj keď som bol trochu vydesený.
 • Rihanna predviedla túto pieseň so spoluautorom knihy Mikkym Ekkom na udeľovaní cien Grammy v roku 2013. Potom kamery zasiahli po Chrisovi Brownovi a jeho dievčaťu vyvolali standing ovation, štyri roky po neslávnej bitke pred Grammy.
 • Videoklip k piesni režírovala Sophie Muller a bol natočený jednou kamerou. V rozhovore s Ryanom Seacrestom Rihanna povedala: „Video bolo skutočne veľmi jednoduché. Skoro som zostal položený vo vani a natočili sme to naozaj tesne, naozaj blízko. Na videu je aj Mikky Ekko. Toto je prvýkrát, čo s ním spolupracujem, takže som z toho nadšený, pretože je to vlastne on, kto pieseň napísal a ja som si ju jednoducho tak zamiloval a zamiloval som si tón jeho hlasu a Chceme, aby bol súčasťou toho, takže ho uvidíte vo videu. '

  Dodala: „Je to veľmi emotívna pieseň a je to osobné, takže o tom len premýšľate, je to skoro ako rozprávanie príbehu, a keď rozprávate príbeh, dokonca aj sebe - ak to hovoríte nahlas a vyjadrujete, ako sa cítite. - musí byť silný, pretože musí byť autentický. “
 • Rihanna mala len 25 rokov, keď sa stala jej 27. predajcom miliónov.
 • To bola Rihanna desiata #1 v hitparáde Billboard's Pop Songs. Keď sa barbadoská hviezda vyšplhala na vrchol, stala sa prvým umelcom, ktorý dosiahol skóre desiatich lídrov v tabuľke leteckých hier so sídlom v BDS.
 • Pieseň sa dostala na prvé miesto v rebríčku jednotlivcov vo viacerých krajinách vrátane Kanady a Dánska.
 • Rihanna má na konte množstvo hitov v hitparádach Billboard's Pop, R&B a Dance, ale toto bolo jej prvé vydanie v rebríčku Top 10 rebríčka Adult Contemporary.
 • Šírka textov vyvoláva v poslucháčovi emocionálnu odozvu a možno aj pocit empatie, ale časť záujmu o skladbu možno pripísať tomu, ako by texty mohli prispieť k špekuláciám médií o vzťahu Rihanny a Chrisa Browna.

  Texty čítané v kontexte ich búrlivého vzťahu nadobúdajú oveľa temnejší tón. Napríklad riadok „ak sa odvážiš prísť trochu bližšie“ je na povrchu jednoduchým a porovnateľným evokovaním toho, ako nás láska robí zraniteľnými, ale tu je paradoxný prísľub hrozby a intimity, ktorý zrejme charakterizuje ich vzťah.

  Postavy, ktoré obývajú túto pieseň, sú skutočne „horúce“ a pieseň je obzvlášť zaujímavá svojimi témami obáv a neistoty:
  'Nie som si celkom istý, ako to mám cítiť, kvôli niečomu v spôsobe, akým sa pohybuješ, mám pocit, že bez teba nemôžem žiť.'

  Táto konkrétna lyrika by mohla byť narážkou na singel skupiny The Beatles z roku 1969 Niečo , “, ktorý podobne opisuje protagonistu, ktorý si nie je istý vzťahom:„ Pýtate sa ma, či bude moja láska rásť ... neviem. “
 • Ekko povedal pre MTV News UK, ako duet vznikol: „Bolo to šialené. Pieseň som napísal so svojim priateľom Justinom Parkerom - ktorý napísal 'Video Games' s Lanou Del Rey a napísal 'Laura' s Bat for Lashes - dvoma umelcami, ktorých mám rád.

  „Tak sme vošli a napísali sme„ Zostaň “a ja som to nenávidel, nemohol som to vydržať. Pretože som nenávidel, aké to bolo zraniteľné. Tak som na chvíľu odišiel a všetci ma presvedčili: „Túto pieseň si musíš znova vypočuť“ a ja som povedal: „Nechcem, ale idem“. Pokračoval: „Tak som sa vrátil a počúval som to a povedal som si:„ Toto je pre mňa skutočne dôležité “. A tak keď sme hľadali producentov, zavolali mi, že Rihanna chce, aby ste spievali na jej platniach.

  Odtiaľ to bola len séria skladania vecí, ktoré boli správne a uistenie sa, že sme vystihli podstatu piesne. Pracovali sme skutočne tvrdo, ja som sa skutočne snažil zosobášiť to, čo robím s tým, čo robí ona, aby ľudia získali nejaký pohľad na nás oboch. '
 • To vyhralo Pieseň roka pri udeľovaní hudobných cien iHeartRadio 2014. Bolo to jedno zo štyroch ocenení, ktoré si Rihanna odniesla domov, získala aj ocenenie Umelkyňa roka, pričom „ Nalejte to „Víťazstvo v kategórii Hip-Hop/R & B Pieseň roka, a jej fanúšikovská základňa Rihanna Navy bola ocenená cenou Najlepšia fanúšikovská armáda.
 • Britský spevák a skladateľ Shaun Reynolds nahral cover s ďalšími vokálmi Laury Pringle. Jeho verzia vyvrcholila na #41 v britskom rebríčku jednotlivcov a taktiež sa dostala do najlepšej 40 -tky vo Švédsku.
 • Cat Power o tom informovala vo svojom albume pre rok 2018 Tulák . Je to jediná cover verzia piesne.

  Pieseň sa nezmazateľne podpísala na Power, keď sa stretla s bývalým priateľom a pieseň hrala. „To je moje dievča,“ povedal. Power si myslel, že hovorí o nej, ale myslel Rihannu. Od toho momentu dostala viscerálnu reakciu zakaždým, keď pieseň počula.

Zaujímavé Články