Vystresované dvadsaťjeden pilotmi

 • Táto pieseň o nostalgii za detstvom a tlaku v dospelosti uvádza, že Tyler Joseph spieva z pohľadu „Blurryface“, titulnej postavy albumu:

  Volám sa Blurryface a záleží mi na tom, čo si myslíte

  Joseph pre MTV News vysvetlil, že „Blurryface“ je „človek, ktorý predstavuje všetky veci, v ktorých som ako jednotlivec - ale aj všetci okolo mňa - neistý.“
 • Na videu je vidieť, ako dvojica Twenty One Pilots vykonáva prepracované tajné podanie ruky. Povedal Tyler Joseph Radio.com Príbeh: „Keď sme s Joshom začali cestovať v dodávke a museli sme spať v tej dodávke, na parkoviskách a podobne, pamätám si jeden z prvých prípadov, keď sme dostali vlastný hotel, v ktorom sme prespali. namiesto toho, aby sme spali v dodávke, zdieľali sme spolu izbu a hovorili sme si, wow, musíme využiť túto príležitosť a byť v tej istej hotelovej izbe prvýkrát, urobme si tajné podanie ruky, “zaspomínal si. 'Zostali sme teda, aby sme prišli s touto vecou, ​​boli sme skutočne nadšení a ako keby sme zaklopali na dvere ostatných chlapcov, ktorí boli s nami na ceste, a my sme boli radi:' Ty vole, pozri sa na to! ' Naučili sme našu posádku, ako to robiť, a myslíme si, že je to zábavné. '

  „Boli by ste prekvapení, keby ste cestovali vo dvojici a ukázali by ste, koľkokrát sa môžete pochváliť podaním ruky,“ dodal Joseph. 'Takže toto video skutočne malo atmosféru, že dávalo zmysel, že sme ho tam vložili, takže sme to urobili.'
 • Tyler Joseph je jediným uznaným skladateľom na tejto skladbe. Podľa Billboard časopis, 24. októbra 2015 Hot 100, boli len dve piesne od jedného spisovateľa: „Hit the Quan“ od iLoveMemphis a táto melódia.

  Nedostatok piesní, ktorých autormi sú sólo, v rebríčku naznačuje vývoj k partnerstvám pri písaní piesní (ukážky sú tiež súčasťou príbehu). V polovici októbra 2005 sóloví autori napísali 14 titulov na horúcu stovku, ktorá bola sama osebe súčasťou zostupu z polovice októbra 1995 (32 piesní), 1985 (41) a 1975 (51).
 • Keď sa pieseň „Stressed“ vyšplhala na 2. miesto v rebríčku Hot 100 z 27. februára 2016, stala sa prvou melódiou, ktorá sa objavila aj v hitparáde Billboard v rebríčku Hot Rock Songs a ktorá sa za viac ako rok zaradila do prvej dvojky rebríčka Hot 100. Predchádzajúci spôsob, ako to urobiť, bol Hozierov Vezmi ma do kostola , “ktorý strávil svoj tretí a posledný týždeň na vrchole číslo 2 na Hot 100 z 3. januára 2015.
 • Veľká časť videa bola natočená v detskom dome Josha Duna. Pretože je uvedené domáce číslo, Dunovi rodičia museli zrušiť pevnú linku, aby ukončili hovory, ktoré prichádzali celý deň a celú noc.
 • Inštrumentálny háčik podobný teremínu v predzborovom a outovom štýle nám dáva vedieť, kedy sa objaví postava Blurryface, aby vyvetrala Tylerovu neistotu v živote.
 • Veci nie sú také zlé pre Tylera, pretože jedno z jeho želaní sa mu splní hneď na začiatku piesne. Skontrolovať to:

  Prial by som si, aby som našiel nejaké akordy v poradí, ktoré je nové,
  Prial by som si, aby som sa nemusel rýmovať vždy, keď som spieval


  V dohľade nie je riekanka.
 • Časť popularity piesne pochádza z jej schopnosti spojiť sa s celým radom poslucháčov zapojením sa do univerzálnej témy túžby po minulých dňoch, ale tiež s využitím súčasných i klasických prvkov. Priaznivci Aerosmith si všimnú kývnutie na „Walk This Way“ z roku 1975 v štýle kick/snare drum, čo je úder, ktorý sa vyskytuje aj v mnohých hip-hopových skladbách zo starej školy.
 • Keď už hovoríme o hip-hope zo starej školy, pri všetkom tomto želaní si pamätáme ďalší dychtivý rap: hit Skee-Lo z roku 1995 „I Wish“.
 • Čo chlapci v týchto dňoch zdôraznili? Tyler vysvetľuje: „Myslím si, že jednou z najťažších vecí je vyvážiť snahu udržiavať vzťahy a byť na cestách. Je to šialených pár rokov. Josh a ja sme si veľmi blízki s našimi rodinami. Je to jeden z našich obľúbených momentov v našej kariére, keď sme mohli mať na konci naše rodiny. Vzhľadom na to bolo ťažké udržať tieto vzťahy. Ďalší stres sa pokúša prekonať samých seba, buď napíšeme pieseň, alebo hráme show. Josh a ja, pochádzame z miestnej scény, kde ste vždy, keď ste hrali svoje rodné mesto, museli urobiť niečo nové. Nemôžete hrať len rovnakú sadu. Takže to nejako aplikujeme na spôsob, akým pristupujeme ku každému predstaveniu a vždy sa snažíme prekonať samých seba. '
 • Tyler o procese vytvárania postavy Blurryface ( Valiaci sa kameň , 2016): „Otázka, ktorú som mal pri písaní, znela:„ Ako tieto veci ovplyvňujú môj spôsob života? Ako to kompenzujem, pretože sa mi to na sebe nepáči? Čo mám urobiť, aby som to zakryl? '

  Veľa vecí, ktoré robíte, aby ste zakryli neistoty, vám môže uškodiť rovnako ako čokoľvek iné. Táto postava mi pomohla pochopiť moju neistotu a prečo ich mám a ako si ich kompenzujem. Pomenujem ho a sadnem si za stôl, aby som naň mohol skutočne hľadieť a analyzovať ho z tejto perspektívy. “
 • Na ceremoniáli 2017 to získalo Cenu Grammy za najlepší popový duo/skupinový výkon. Tyler Joseph a Josh Dun si pred nástupom na pódium a prevzatie ceny vyzliekli nohavice; Joseph vysvetlil, že keď boli mladí, sledovali s niektorými priateľmi jeden z televíznych prenosov Grammy a všetci skončili v spodnej bielizni. Dohodli sa, že ak niekedy vyhrajú Grammy, tak by to mali prijať. Hostiteľ James Corden sa neskôr na počesť objavil bez nohavíc.
 • Americká asociácia nahrávacieho priemyslu 1. marca 2018 oznámila, že Blurryface sa stal prvým albumom v digitálnej ére, ktorý mal všetky svoje skladby certifikované zlatom, platinou alebo multi-platinou.

Zaujímavé Články