Silnejší Kanye West

Zistite Svoj Počet Anjela

 • „Stronger“ je založená na piesni „Harder, Better, Faster, Stronger“ spoločnosti Daft Punk, ktorá v Británii v roku 2001 vyvrcholila na 25. mieste. Duo skupiny Daft Punk spolupracovalo s Kanye Westom a umožnilo mu umiestniť rapové texty na ich elektroniku. popový rytmus a boli potešení, keď si vypočuli konečnú verziu.


 • Texty „Teraz, to-to-to, čo ma nezabije, ma môže len posilniť“ sú založené na slávnom citáte nemeckého filozofa Friedricha Nietzscheho: „Čo ma nezabije, to ma posilní.“ Citát sa objavil v Nietzscheho knihe z roku 1889 Súmrak idolov .


 • V tejto piesni West vysvetľuje dlhovekosť svojej hudobnej sily tým, že ju datuje na začiatok 80. rokov, v čase, keď bol „Prince na Apollónii“. Apollonia Kotero bola modelka, ktorá sa stretla s princom a zahrala si v jeho filme Fialový dážď . Riadok „Pretože O.J. má Isotoners 'pochádza z vraždy z roku 1996, keď O.J. Simpson nebol uznaný vinným. Kľúčovým momentom procesu bolo, že si Simpson vyskúšal rukavice Isotoner nájdené na mieste činu, ktoré sa zdali byť príliš malé.


 • V rade: „Choď do orechov, choď opice s-t, hlavne do môjho pastelu, all my Bape s-t,“ Bape ”je špičková značka japonského oblečenia, ktorá je obľúbená u amerických rapperov. „Bape“ znamená „kúpajúca sa opica“.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 3
 • Keď West rapoval: „Počul som, že by urobili čokoľvek pre Klondike, no urobil by som čokoľvek pre blond hrádzu“, odkazuje na reklamy na zmrzlinové bary Klondike, ktoré sa pýtali: „Čo by ste urobili pre Klondike.“ Niežeby sa House Of Pain rýmoval na „McEnroe“ s „Smakin“ The Ho ”v piesni„ Jump Around “a rapper našiel nejasnejší odkaz na rým s misogynistickou frázou.


 • Video bolo priamo inšpirované japonským animovaným filmom z roku 1988 Akira . Kanye West prišla s pôvodným nápadom proma, ktoré bolo natočené v Japonsku počas deviatich dní a kde sa objavila modelka a herečka Cassie. Medzi odkazmi na Akira na videu: Javisko, na ktorom sa lieči, a nemocničná scéna, kde iba s pohľadom odfúkne stráže. K tomuto vzhľadu patria aj slnečné okuliare, ktoré West nosí, a počas predstavenia piesne poskytujú súdržnú vizuálnu tému. O réžiu videa sa postaral Hype Williams.
  Aaron - San Marcos, TX
 • West bol rozrušený, aby použil zvukový orchester na zabezpečenie hudobných vrstiev v celom albume britskej skupiny Trip Hop Portishead. Inšpiroval sa najmä vzhľadom na kresbu albumu skupiny Roseland NYC naživo z roku 1998. Povedal, že Valiaci sa kameň časopis: „Vidieť tento obal albumu pre mňa urobilo veľa. Tento obrázok ma inšpiroval. Videl som to pred rokmi, ale na svojom prvom albume som si nemohol dovoliť skutočné struny. Potom, čo som vyhral tie Grammy, som bežal a dostal som sláčikovú sekciu. Hip-Hop nikdy nemal struny, ktoré by búšili s tak tvrdými bubnami, ale Portishead to mal, a znelo to Hip-Hop a ľudia k tomu vibrovali. '
 • West má pre svoj motív plyšového medveďa, ktorý sa objavil na obaloch jeho troch albumov, ako aj na jednom obale tejto piesne. Tento album je poslednou časťou trilógie spolu s Westovou Vysoká škola vypadla a Neskorá registrácia záznamy.
 • Pri udeľovaní cien UK Music of Black Origin za rok 2007 získal West cenu za najlepšie video za túto pieseň. Na tej istej akcii získal aj ocenenie Najlepší hip-hopový umelec.
 • Keď West predviedol prepracovanú verziu na udeľovaní cien Grammy 2008 na počesť futuristického filmu Tron , pridal sa k nemu Daft Punk v prekvapivom vystúpení. Toto bolo vôbec prvé televízne vystúpenie francúzskej dvojice v ich 14-ročnej kariére. Pieseň získala cenu za najlepší rapový sólový výkon.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Kanye West spolupracoval s ôsmimi inžiniermi z celého sveta a nahral viac ako päťdesiat rôznych verzií, než cítil, že pre túto pieseň dostal to, čo chcel.
 • Bol to Montrealský DJ a turntablist A-Trak, ktorý upozornil West na možnosť využiť hudbu Daft Punk na rytmus. (A-Trak je turné DJ pre chicagskeho výtvarníka a producenta). Povedal West Časopis Clash Január 2008: „Je skvelé, že sa skutočne pozerám na Daft Punk. Myslím tým, že je to skupina, kde sa pozerám na to, čo robia, a klaňam sa im. Mám pocit, že vytvorili hudbu a vizuál, ktoré do tej doby prekonávajú to, čo som počul. Je skvelé mať také skupiny, ku ktorým sa môžem pozrieť. '
 • Podľa siete fitness centier Gold's Gym je to najlepšia pieseň, s ktorou si môžete zacvičiť. V celonárodnej ankete o svojich zákazníkov v roku 2011 vyšla Westova skladba najlepšie a porazila ústrednú pieseň Rocky ako melódiu č. 1, ktorú si môžete dať v telocvični.
 • „Harder, Better, Faster, Stronger“ obsahuje prepracovanú inštrumentálku piesne „Cola Bottle Baby“ funkového klávesistu Edwina Birdsonga z roku 1979. West potom ochutnal a cappella, ktorú použil Daft Punk. Komentoval to Thomas Bangalter z Daft Punk Rozmanitosť v roku 2007. „Je to smiešna vec. Je to celkom symptomatické pre tento kruh vzorkovania a odberu vzoriek a ich odovzdávania ďalšiemu výrobcovi. “
 • Daft Punk prvýkrát počul „silnejší“ na lodi Power 106 počas letu v San Franciscu. Duo sa nakoniec stretlo so Westom a oznámilo mu, že je s jeho verziou nadšený. 'Keď sme sa s ním stretli, bol fanúšikom rovnako ako my jeho prácou,' povedal Bangalterov partner Guy-Manuel de Homem-Christo. „Bolo to, ako keby sme s ním spolupracovali v štúdiu. Bol šťastný, keď videl, že sa nám to tak páči. Nie je to spolupráca v štúdiu, ale atmosféra hudby, ktorú robíme oddelene, súvisí s tým, čo so skladbou urobil. Je to naozaj skvelé. '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: