Leto '69 od Bryana Adamsa

 • V lete 69 mal Adams 9 rokov. V rozhovore pre Songfacts vysvetlil: „Je to veľmi jednoduchá pieseň o ohliadnutí sa za letným časom a milovaní. 69. rok bol pre mňa metaforou milovania, nie o roku. Nechal som sa niekoho v Španielsku, aby sa ma raz opýtal, prečo som napísal prvý riadok „Mal som svoj prvý skutočný sexuálny sen“ ... Musel som sa smiať.
 • Adams to napísal so skladateľom Jimom Vallanceom, ktorý napísal niekoľko piesní Aerosmith a často spolupracoval s Adamsom. Zapnuté jeho webová stránka , Vallance vysvetľuje, že pieseň prešla niekoľkými zmenami a pôvodne sa volala „Best Days Of My Life“, pričom v texte sa iba raz objavil riadok „Summer Of '69“. Vallance sa domnieva, že pieseň „Running On Empty“ od Jacksona Browna, ktorá obsahuje text „V roku 69 mi bolo 21“, mala podvedomý vplyv na ich písanie a že Adamsa mohol film ovplyvniť. Leto '42 .
 • Adams mal pred uvedením na trh niekoľko hitov, jeho najväčšou skladbou bolo „Straight From The Heart“, ale táto pieseň a zvyšok albumu Bezohľadný album z neho urobil hviezdu. Vallance uvažuje: „Keď sa obzriem späť, myslím si, že„ leto 69 “sme s Bryanom urobili maximum. Zatiaľ sme nemali žiadny skutočný „úspech“ ... to príde, keď Bezohľadný sa dostal na prvé miesto v rebríčkoch a predal 12 miliónov kópií ... ale to bolo o rok ďalej. V januári 1984 sme s Bryanom stále písali piesne zo všetkých správnych dôvodov, z čistej lásky a radosti z toho. Nemali sme čo dokazovať a ešte menej stratiť. Písali sme piesne, aby sme sa potešili. Všetko sa začalo rozmotávať potom Bezohľadný . '
 • Podľa Vallance boli mnohé texty inšpirované inými piesňami:

  „Dostal som svoju prvú skutočnú šesťstrunovú strunu“-od Foreigner's „Juke Box Hero“ a od radu „Kúpil som zbitú šesťstrunovú v obchode z druhej ruky“.

  „Stojíte na verande svojej matky a povedali ste mi, že budete čakať večne“ - Hromová cesta od Brucea Springsteena a veta „Dvere obrazovky zabuchnú, Mary sa vlní. Ako rádio vízia tancuje cez verandu. '

  „Keď si ma držal za ruku, vedel som, že to bolo teraz alebo nikdy“ - The Beatles Chcem držať tvoju ruku . '
 • Adams aj Vallance mali na strednej škole kapely, ktoré poskytovali potravu pre texty o kapele, ktorá sa rozpadla. V poradí, „Jimmy skončil, Jody sa oženil“, Jody bol Jody Perpik, ktorý bol Adamsovým zvukarom. Oženil sa v čase, keď sa mala stretnúť táto pieseň, a objavil sa na videu so svojou manželkou - v aute s nápisom „Just Married“.
 • Bryan to na svojich koncertoch vždy predvádza - má tendenciu začať spievať prvú líniu a potom sa publika ujme prvý refrén.
 • Toto bolo zahrnuté vo videu Bezohľadný , ktorý obsahuje šesť videoklipov piesní z albumu. Tá istá žena je predstavená vo všetkých klipoch, niečo ako mini-film o šiestich videách.
  Nicola - Christchurch, Nový Zéland
 • Bowling For Soup to urobili na svojom albume Poďme to urobiť pre Johnnyho! . Je to veľmi podobné, ale trochu sa to zrýchlilo. Ďalšími interpretmi piesne sú WC Experience, MxPx, Janet Theory a Jive Bunny.
  leigha - New York, NY
 • V prieskume brazílskeho rumu Sagatiba z roku 2009 sa zistilo, že je to najobľúbenejšia letná pieseň Spojeného kráľovstva všetkých čias, pričom tesne porazila pieseň In the Summertime od Munga Jerryho.

Zaujímavé Články