Povera od Stevieho Wondera

 • Wonder to napísal o nebezpečenstve viery v povery. Niektoré z povier o smole, ktoré spomína, zahŕňajú chôdzu pod rebríkom, rozbitie zrkadla (údajne prináša sedem rokov smoly) a číslo 13.
 • Toto bolo určené pre Jeffa Becka, ktorého priviedli hrať na gitare niektoré časti albumu výmenou za pieseň. Na jednom zo zasadnutí Stevie prišla s riffom a napísala niekoľko textov a v ten deň nahrali Beckovi hrubú verziu piesne. Nahrávanie piesne Beckovi chvíľu trvalo a v čase, keď ho vydal, bola Wonderova verzia mesiac vonku a bola obrovským hitom. Beck sa cítil skrátený a v tlači urobil niekoľko vyhlásení, ktoré Wonder neocenil. V roku 1975 Beck vydal na svojom albume inštrumentálnu verziu Wonderovej skladby „Cause We Ended As Lovers“ Blow By Blow . Album bol hitom a pomohol upevniť Beckovu povesť elitného gitaristu.
 • Keď mal Wonder 21 rokov, prestal byť povinný vydávať vydavateľstvo Motown Records a svoj vplyv použil na podpísanie zmluvy s vydavateľstvom, ktoré mu dáva bezprecedentnú kontrolu nad jeho hudbou. Získal veľký podiel licenčných poplatkov a vydavateľských práv a Motown nesmela meniť albumy po ich doručení. Jedna vec, ktorú Motown ovládal, bolo to, aké piesne vydali ako singly. Vedúci skupiny Jeff Motown Berry Gordy vedel, že sa chystá nahrať svoju verziu, a uistil sa, že ide o prvý singel, a vydal ho skôr, ako ho Beck mohol dostať von.
 • Berúc na vedomie Marvina Gayeho, ktorý do svojho albumu vložil hudobné uznanie Čo sa deje , Wonder zahrnul kredity dňa Hovoriaca kniha . Na tejto skladbe Stevie hral na klavíri Hohner, bicie a basy Moog. Prispeli aj dvaja z jeho členov kapely: Steve Madaio hral na trúbke a Trevor Lawrence na tenorový saxofón.
 • Jeff Beck konečne nahral vlastnú verziu tejto piesne v decembri 1972 s basgitaristom Timom Bogertom a bubeníkom Carmine Appice. Nahrávali ako Beck, Bogert a Appice, a hoci sa ich albumu darilo, ich verziu tejto piesne si takmer nikto nevšimol.
 • Toto bolo zaznamenané v Electric Lady Studios, kde Jimi Hendrix nahrával. Štúdiá zostali aktívne aj po Hendrixovej smrti, pričom v nich nahrávali aj umelci ako Miles Davis a Deep Purple.

  V tom čase by Wonder nechal štúdio rezervované, aby mohol nahrávať, keď príde inšpirácia. Vtedajší basista Stevie, Scott Edwards, povedal pre Songfacts, že to pre jeho kapelu nebolo vždy vhodné. 'Pretože nemá zrak, nie je ovládaný denným svetlom,' povedal Edwards. „Takže môže začať svoju noc o polnoci. Čo je zlé, pretože ak chcú, aby ste prišli urobiť overdub alebo niečo podobné, môže vám zavolať o 4:00 a povedať: „Poďte ďalej.“
 • Okrem Jeffa Becka sa tomu venovalo niekoľko umelcov. Nikto nemal veľký vplyv, kým Stevie Ray Vaughan na svojom albume v roku 1986 nevydal živú verziu ako singel Žiť naživo . Jeho verzia sa stále hrá v rádiu Classic Rock a od Vaughanovej smrti v roku 1990 sa stala ešte obľúbenejšou.
 • Táto pieseň obsahuje mnoho prvkov rockovej hudby, čo pomohlo Wonderovi rozšíriť jeho príťažlivosť na biele publikum. Predtým Hovoriaca kniha bol prepustený, Stevie išiel na turné s The Rolling Stones, čo zvýšilo jeho dôveryhodnosť vo svete rocku. Keď vyšla 'Superstition', bola srdečne vítaná v rovnakých rozhlasových staniciach, ktoré hrali The Stones, čím si Wonder získal mnoho nových fanúšikov. Wonderovi to tiež pomohlo prejsť okolo jeho obrazu detskej hviezdy.
 • Toto bol Wonderov druhý hit číslo 1 v USA. Jeho prvý bol s 'Fingertips (Part 2)' v roku 1963, ktorý nahral ako 'Little' Stevie Wonder.
 • Wonder uviedol túto pieseň dňa sezamová ulica v roku 1973 počas štvrtej sezóny výstavy. Nahrávalo sa v newyorských štúdiách show v čase, keď Wonder a jeho skupina hrali veľa koncertov a ošetrovali sezamová ulica predstavenie ako každé iné, predlžujúce ho na takmer 7 minút, doplnené zložitými hudobnými posunmi v réžii Wondera. Video z predstavenia Ukazuje, že deti a bábky majú na scéne výbuch, ale kapela zostala sústredená, pretože rozptyľovanie monštrom by nebolo platnou ospravedlnením zmeškania zmeny.

  Wonder bola do tejto chvíle najväčším hudobným počinom, ktorý sa v šou predstavil, a nasledovali ďalšie špičkové talenty: Johnny Cash sa objavil budúci rok a Paul Simon sa objavil v sezóne 8. V neskorších rokoch bol skoro každý, kto vyrastal na sledovaní show. nadšení, že sa môžu objaviť, takže nemali problém prilákať hudobných hostí. Piesne boli namiesto priamych predstavení zvyčajne prepísané tak, aby zodpovedali téme show alebo ich poučili: R.E.M. urobil 'Shiny Happy People' ako 'Furry Happy Monsters'; Panenky Goo Goo zmenili z „Slide“ na „Pride“.
 • Album bol nazvaný Hovoriaca kniha pretože div považoval piesne za podobné kapitolám v knihe, ktoré rozprávajú celý príbeh. Na obálke je vzácna fotografia Wondera bez nasadených slnečných okuliarov.
 • Raven-Symoné z Cosbyho šou a Disney Channel To je tak Raven sláva, bolo to zaznamenané vo filme Disney z roku 2003 Strašidelné sídlo , v hlavnej úlohe Eddie Murphy.
  Patrick -Conyers, GA
 • Wonder sa objavil v reklamách Bud Light, ktoré debutovali počas Super Bowlu v roku 2013 v rámci kampane „Je to len zvláštne, ak to nefunguje“, ktorá ukazovala poverčivých fanúšikov, ktorí konali nutkavo v snahe nasmerovať svoje tímy k víťazstvu. V New Orleans (kde sa hra odohrávala) sa Wonder objavil ako nejaký čarodejnícky lekár a pýta sa: „Hľadáte malé mojo?“ Potom prevezie nášho hrdinu do veľkej hry, kde má vúdú bábiku, ktorá mu pomôže. Pieseň „Superstition“ znie všade.

  Pieseň sa objaví aj v triku 2018. Zaobchádzať. Vyhrať!' kampaň pre McDonald's, ktoré predávajú myšlienku, že na víťazstvo nepotrebujete šťastie.

Zaujímavé Články