Sladké sny (sú vyrobené z tohto) od Eurythmics

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V knihe Annie Lennox: Životopis Lennox vysvetlil, že táto pieseň je o hľadaní naplnenia a „Sweet Dreams“ sú túžby, ktoré nás motivujú.


 • Annie Lennox a Dave Stewart tvorili pár asi tri roky, kým boli členmi kapely s názvom The Tourists. V tomto čase spolu napísali iba jednu pieseň (inštrumentálnu), ale keď sa The Tourists rozišli, založili Eurythmics ako duo a začali spolu písať. Krátko nato sa Lennox a Stewart rozišli. Stewart rozpráva príbeh v Spevník Davea Stewarta : „Keď sme sa z nejakého zvláštneho dôvodu rozišli ako pár, bolo to, akoby sme vždy boli spolu, bez ohľadu na to. Toto kúzlo sme nedokázali zlomiť, a tak sme pokračovali v tvorbe hudby. To spôsobuje veľa problémov, ale napriek tomu sme nakoniec napísali veľa skvelých piesní, niektoré boli o „našom“ vzťahu a niektoré o našom vzťahu so svetom okolo nás. Čokoľvek sme napísali, vždy to malo temnú aj svetlú stránku a svojím spôsobom to opisujem ako „realistickú hudbu“ plnú vzostupov a pádov skutočných vzťahov a samotného života.


 • V New York Times 30. októbra 2007 si Annie Lennox pripomenula, že to napísalo duo tesne po tom, čo sa pohádali. Myslela som si, že je to koniec cesty a to je všetko, povedala. Pokúšali sme sa písať a bolo mi mizerne. A on len povedal: „Aj tak to urobím.“ Dave Stewart prišiel s úderom, Annie Lennox improvizovala riff syntetizátora a zrazu im došlo, že majú potenciálny hit.


 • Pôvodne to bol hit v Európe v roku 1982. O rok neskôr, s príchodom MTV, sa dostal na prvé miesto v USA, vďaka čomu bol Eurythmics jediným americkým lídrom v rebríčku hitparád.
 • Stewart a Lennox mali veľmi málo peňazí a boli nadšení, keď im banka poskytla pôžičku na nákup nejakého vybavenia a vyhotovenie záznamu. Zo svojho skromného rozpočtu vyťažili maximum, a to pomocou 8 -stopového rekordéra a komplikovaného bubnového automatu, ktorý Stewart najazdil 200 míľ. Z ich 8 skladieb vyťažili maximum, pričom Stewartov syntezátor Roland a klávesnica Lennox 'Kurzweil boli pridané k bicímu vzoru, ktorý Stewart vytvoril a tvoril základ piesne. Ako to hovorí Stewart vo svojom Spevníku, Lennox bola trochu v depresii, ale vymyslenie tejto skladby ju z toho vytrhlo a rýchlo prišla na tému „Sladké sny sú z toho“ a „Niektorí z vás vás chcú využiť“. texty piesní.

  V rozhovore so Stewartom o Songfacts povedal: „Navrhol som, aby tam bol ešte jeden kúsok, a ten by mal byť pozitívny. V strede sme teda pridali tieto zmeny akordov stúpajúce nahor „Držte hlavu hore a pokračujte ďalej“. Pre nás to bol zásadný prelom. Proste to ide od začiatku do konca a celá pieseň je refrén, neexistuje žiadna nota, ktorá by nebola háčikom. '


 • V rozhovore s Billboard Lennox, magazín, hovoril o svojich dňoch pred Eurytmikou: „Bol som skutočne hybridom medzi Stevie Wonder a Joni Mitchell a chodil som po uliciach ako spevák/skladateľ, ale nikto to nevedel, iba ja.“
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Inovatívne video predstavilo Annie Lennox s ostrihanými oranžovými vlasmi a čiernym oblekom na mieru, čím sa stalo prvým populárnym videom predstavujúcim androgýnnu ženu. Krava vo videu bola myšlienkou Davea Stewarta - bol veľkým fanúšikom surrealistických výtvarníkov Salvadora Dalího a Luisa Bunuela. Stewart povedal: „Niekoľko ľudí hovorilo:„ Dave, prečo krava? Annie vyzerá tak dobre. ' Títo ľudia by si mali ísť kúpiť kópiu Fialová krava od Setha Dogina, o tom, ako urobiť vaše podnikanie pozoruhodným. To bolo napísané 20 rokov potom, čo som mal v našom videu purpurovú kravu - čo určite urobilo trik a urobilo celý môj život pozoruhodným. '

  Krava, aj keď bola veľmi pútavá, predstavovala logistický problém, pretože väčšina štúdií ich nemôže ubytovať. Spoločnosť Eurythmics našla v Londýne suterénne štúdio s dostatočne veľkým výťahom na prepravu zvieraťa. Lennox spomína na natáčanie s okoloidúcim hovädzím dobytkom ako na jeden zo surrealistickejších zážitkov svojho života. O tom, čo to všetko znamenalo, povedala v knihe Chcem svoju MTV : „Video je vyhlásením o rôznych formách existencie. Tu sú ľudia s našimi snami o priemysle, úspechu a úspechu. A tu je krava. '
 • Marilyn Manson to zaznamenal v roku 1995, čím dala pieseň oveľa temnejší tón. Weezer urobil pre rok 2019 ľahšiu verziu Teal Album .
 • Nas to ochutnal pre svoju pieseň „Sweet Dreams“ z roku 1996.
  Donovan Berry - El Dorado, AR
 • V novembri 2007 mal Annie Lennox rozsiahly rozhovor s Malcolmom Braggom Show South Bank . V tomto programe povedala, že 'Sweet Dreams' nepovažuje za pieseň, ale za mantru. Dodala, že ľudia sa s tým za tie roky stotožnili a že je to otvorené interpretácii; obsahuje prehľad ľudskej existencie; čokoľvek vás prinúti zaškrtnúť, tak to je.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • Pieseň sa končí zhasnutím klávesnice, ale keď ju Eurythmics zahrali naživo, zmenili aranžmán a skladbu ukončili textom „Keep up head up“, aby to skončilo s pocitom nádeje.
 • Keď sa to v Amerike stalo hitom, Eurytmiaci sa tam stali senzáciou a objavili sa na titulnej strane albumu Valiaci sa kameň a hranie vypredaných predstavení. Stewart sa zaradil k hudobnej scéne v Los Angeles, kde s Tomom Pettym napísal pieseň „Už sem nechoď“.
 • Toto bolo uvedené vo filmoch Striptíz (devätnásť deväťdesiat šesť), Veľký ocko (1999) a Ready Player One .
 • V roku 1978 mal Squeeze britský hit s piesňou „Take Me I'm Yours“, v ktorej v refréne zaznieva veta „Z toho sa robia sny“.
 • Ruky hore, ktorí si myslíte, že tu spieva Annie Lennox: „Sladké sny sú vyrobené zo syra, kto som, ak nesúhlasím?“ Uvoľnite sa, nie ste to len vy. Texty tejto melódie boli zaradené do ankety Spotify z roku 2013 s cieľom zistiť, ktoré piesne fanúšikovia hudby najčastejšie počúvajú, ako ľudia spievajú nesprávne.
 • Toto bolo prediskutované v romantickej komédii 2013 Dávam tomu rok potom, čo postava Rose Byrne rozhnevá svojho manžela flubbovaním textov. Spieva: „Cestujem po svete v generických rifliach“, a nie „Cestujem po svete a siedmich moriach“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: