T.N.T. pomocou AC/DC

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Tento výbušný rocker pôvodne vyšiel v roku 1975 v domovskej Austrálii AC/DC na ich druhom albume, ktorý bol tiež nazývaný T.N.T . Ich prvé dve austrálske vydania boli skombinované do podoby Vysoké napätie , ktorá bola vydaná po celom svete. Albumu sa v Európe dobre darilo, ale v Amerike narazil na tvrdý odpor: Valiaci sa kameň v ich zdrvujúcej recenzii to označilo za „all time low“ pre hard rock.


  • Toto bol jeden z prvých singlov AC/DC s Bonom Scottom v speve. Pôvodne roadie prebral hlavné vokály, keď sa ich prvý spevák Dave Evans nedostavil na koncert.


  • AC/DC našli dobrý spôsob, ako zachytiť energiu svojich živých šou pre Vysoké napätie album: išli do štúdia a nahrávali hneď po koncertoch. Výsledkom bol veľmi surový, ale energický zvuk, ktorý dotvorila produkcia Harryho Vandy a Georga Younga (brata Angusa a Malcolma), ktorí boli členmi skupiny The Easybeats, známej najmä vďaka hitu „Friday On My Mind“.


  • T.N.T. znamená trinitrotoluén, výbušná zlúčenina. Bol popularizovaný v r Cestný bežec karikatúry, keď by kojot kupoval výbušné položky (od spoločnosti Acme) s označením „T.N.T.“ v pokuse vyhodiť do vzduchu Road Runnera. Kojot do dnešného dňa nedokázal cestnému bežcovi nijakým spôsobom ublížiť a neopatrným používaním produktov Acme na sebe narobil oveľa viac škôd.
  • Pieseň hrá vo filme z roku 2006 Talladega Nights: Balada o Rickym Bobbym . Gary Cole si zopakoval svoju úlohu Reese Bobbyho a ikonickú hlášku „ak nie si prvý, si posledný“ v Reklama Dodge na rok 2020 , ktorá predstavila pieseň AC/DC „Shot In The Dark“.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: