To je v poriadku mama od Elvisa Presleyho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bol Elvisov prvý singel a vyšiel z jeho prvého nahrávania. Elvis bol 19-ročný vodič nákladného auta, keď prišiel do spoločnosti Sun Records v Memphise nahrať pieseň ako darček pre svoju matku. Spoločnosť Sun vlastnil Sam Phillips, o ktorom jeho asistentka Marion Keizerová vedela, že hľadá „bieleho muža, ktorý znie ako černoch“. Upozornila svojho šéfa na Elvisa a Phillips dohodol niekoľko stretnutí s niektorými miestnymi hráčmi: basgitaristom Billom Blackom a gitaristom Scotty Moorom.

  Trojica vyskúšala niekoľko rôznych skladieb v rôznych štýloch a nakoniec sa preslávila, keď neformálne začala hrať temnú, bluesovú pieseň Arthura „Big Boy“ Crudupa z roku 1946 „To je v poriadku“ v rýchlom a inovatívnom štýle. Phillipsovi sa páčilo, čo počul, a nechal ich pieseň nahrať týmto spôsobom. Táto variácia uptempo blues viedla niektorých hudobných historikov k tomu, že ju považovali za prvú rockovú pieseň.


 • Elvis nahral túto pieseň v štúdiách Sama Phillipsa v Memphise 5. júla 1954. Sam doručil kópiu miestnemu diskdžokejovi Deweyovi Phillipsovi (bez vzťahu) na WHBQ. 8. júla sa Dewey stal prvým DJ -om, ktorý zahral pieseň Elvisa, keď ju poriadne rozohnil Červená, horúca a modrá šou. Malo to obrovský ohlas, takže sme to zahrali ešte niekoľkokrát a nakoniec sme priviedli Elvisa na pohovor.

  Dewey Phillips bol priekopnícky DJ, ktorý hral mix čiernobielej hudby a priťahoval početné a rozmanité publikum. Potom, čo začal hrať „To je v poriadku, mami“, sa to v Memphise rýchlo uchytilo a stalo sa národným, čím pripravilo pôdu pre Elvisov rýchly vzostup.


 • Povedal Presley Valiaci sa kameň časopis: „Povedal som, že keby som sa niekedy dostal na miesto, kde by som cítil všetko, čo starý Arthur cítil, bol by som hudobníkom, akého nikto nevidel.“


 • Táto pieseň bola iba druhýkrát, čo Elvis a hlavný gitarista Scotty Moore spolu hrali. Bola to tiež prvá pieseň, ktorú Elvis hral na koncerte: 30. júla 1954 otvoril Elvis Slim Whitmana v Memphise a predviedol piesne „To je v poriadku, mami“, „Blue Moon Of Kentucky“ a „Nikdy ťa nenechám ísť“ (Malý Darlin ').'
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Podľa Scottyho Moora táto relácia nebola taká hladká. Hovorí, že Elvis začal skákať, „hrať sa ako blázon“, čo vyvolalo hnev Sama Phillipsa, ktorý vlastnil vydavateľské a nahrávacie štúdio. Phillips ich prinútil začať odznova a práve v tomto druhom zásahu to bol brankár.


 • 5. júla 2004, presne 50 rokov po tom, ako Elvis nahral pieseň, bolo pieseň „To je v poriadku, mama“ znova vydané. V Amerike sa mu nevenovala veľká pozornosť, ale v Británii sa umiestnil na 3. mieste a umiestnil sa aj v Kanade a Austrálii.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: