Tieto topánky sú vyrobené na prechádzku od Nancy Sinatry

 • Nancy je dcéra Franka Sinatru. Je najznámejšia pre túto pieseň, ale zďaleka nie je zázrakom jedného hitu: v americkej Top 40 v rokoch 1966-1968 sa umiestnila na 10-krát v rebríčku šiestich sólových hitov, troch duetov s Lee Hazlewoodom a jedného s otcom. #1 'Niečo' hlúpe. ' Tiež sa objavila v niekoľkých filmoch, vrátane Plochodrážna dráha s Elvisom Presleym.


 • Nancy bola v rovnakom vydavateľstve ako jej slávny otec, ale hodlali ju vysadiť, pretože jej prvých pár singlov prepadlo. Veci sa zmenili, keď ju spojili s producentom Lee Hazlewoodom, ktorý to pre ňu napísal a nechal ju znížiť dodávku. Prvý pokus bol „So Long Babe“, čo bol menší hit, a druhý „These Boots are Made For Walkin“. Nancy pieseň oľutovala a v roku 1971 povedala: „Obraz, ktorý vytvorili‘ Boots ‘, nie som ten pravý. „Čižmy“ boli ťažké a ja som taký mäkký, ako prišli. “

  Potom však Lee napísal pieseň pre seba: „Bola to párty pieseň, ktorú som napísal dva alebo tri roky predtým. Na začiatok to bol vtip. Napísal som pre ňu krásnu pieseň „Mesto v noci nespí“ a ona premýšľala, či sa predá. Odpovedal som: „Trikrát viac ako„ Tak dlho, zlato “, a bolo to 60 000. Budujeme vašu kariéru. ' Zmenil som názor a položil som ho na zadnú stranu „Čižmy“ a predalo sa ho 6 miliónov.
 • Lee Hazlewood o tejto piesni povedal: „Keď boli„ Boots “č. 1 v polovici krajín sveta, Nancy prišla ku mne domov a plakala. Povedala: „V Reprise nevyužili moju opciu a povedali mi, že som im dlžná 12 000 dolárov.“ Povedal som: „Robíš si srandu, máme najväčší rekord na svete.“ Zavolal som svojmu právnikovi v New Yorku a na druhý deň som zavolal Nancy a povedal som: „Ako by ste chceli 1 milión dolárov? Mám tri štítky, ktoré ti to teraz ponúkajú, a môžem pre seba dostať aj niečo celkom dobré. “ Rozprávala sa s otcom a ten jej povedal, že by mohla napísať vlastnú zmluvu s Reprise - koniec koncov, v tom čase predávala viac platní ako on. “ (Citáty z 1000 UK #1 hitov .)


 • Nancy Sinatra v dokumente spomína Ničiaca posádka že Lee Hazlewood sa chystá pieseň nahrať sám, ale ona ho prehovorila. Sinatra povedal: „Keď to chlap spieva, pieseň znie drsne a urážlivo, ale je ideálna pre malé dievča.“
 • Hazlewood mala dlhú a výraznú kariéru ako skladateľka, producentka a performerka. V polovici 60. rokov urobil s Nancy Sinatrou sériu duetov, kde ju často nechal hrať sexualitu piesní. Hazlewood tiež spolupracoval s Duane Eddym a užil si obnovu v 90. rokoch, keď mladšia generácia objavila svoje predchádzajúce sólové snahy.


 • Hazlewood často čerpal inšpiráciu pre svoje piesne od bežných ľudí. V Mixér v rozhovore pre časopis povedal, že bol v texaskom bare, keď niektorí mecenáši začali staršieho chlapa deptať o jeho mladšej priateľke a o tom, ako ho ovládala. Ten muž odpovedal tak, že vyložil nohy na barovú stoličku a povedal: „Viem, čo si myslíš - že by mohla byť šéfom ona. Ale ja som šéfom svojho domu a tieto čižmy ju budú sprevádzať po celom dni, keď nie som. “
 • Rozhovor o „kráčajúcej“ basovej linke - aby sprevádzal obraz čižiem kráčajúcich po celom mužovi, priviedli Chucka Berghofera k hre na sláčikový bas (Carol Kaye hrala na elektrickú). Hazelwood ho nechal hrať krátkymi posuvnými tónmi, aby získal zvuk.
 • Vďaka spoločnosti s názvom Color-Sonics bolo k tejto piesni natočené módne video, ktoré ukazuje Nancy so skupinou tanečníkov, ktorí predvádzajú túto pieseň v čižmách, svetroch a niečom inom. Video jukeboxy pre bary vyrobené spoločnosťou Color-Sonics; mohli by ste zapáliť niekoľko štvrtín do automatu a mohol by hrať filmový kotúč. Poznajúc svoje publikum, zadali video „Boots“, ktoré režíroval Robert Sidney, choreograf, ktorý pracoval na filmoch. Kde sú chlapci a Údolie bábik .

  Spoločnosť Color-Sonics už dlho nebola, ale video sa objavilo v množstve dokumentárnych filmov a iných zábavných alebo spravodajských reláciách. Video sa dostalo na YouTube v roku 2010, kde získalo viac ako 100 miliónov zhliadnutí.
 • Vo filme z roku 1987 Olovená vesta Toto sa použilo v scéne, kde prostitútka požiadala o podnikanie vo Vietname. Ďalší populárny filmový vzhľad piesne bol vo filme z roku 1994 Pripravený obliecť si . Túto verziu naspieval Sam Phillips, ktorý bol vždy veľkým fanúšikom piesne. Povedala nám, že by jedného dňa chcela urobiť drasticky odlišný pohľad na pieseň, pretože cíti, že definitívna verzia - Sinatrova - je už hotová.
 • Megadeth to kryla Zabíjanie je moja vec ... a podnikanie je dobré . Pôvodné vydanie obsahovalo necenzurovanú verziu, ale následné tlačové správy zahrnujú cenzurovanú silnú verziu, pretože autor piesne Lee Hazlewood odmietol skupine udeliť právo znova vydať verziu so zmenenými textami.
  Kyle - Montreal, Kanada
 • Jessica Simpson a Willie Nelson urobili duet k tejto piesni pre soundtrack k filmu z roku 2005 Vojvodovia z Hazzardu . Ich verziu vyrobili Jimmy Jam a Terry Lewis a niekoľko ďalších textov napísal Simpson. Nelson si vo filme zahral strýka Jessieho a Simpson stvárnil Daisy Duke. Na videu dochádza k bitke v Diviakom hniezde, ktorá sa však zmení na prázdne miesto, keď príde niekoľko dievčat v nohavičkách zo sedmokrásky. Ich verzia bola použitá v televíznej reklamnej kampani pre Pizza Hut v hlavnej úlohe so Simpsonom.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Spoločnosť Fixx to zaznamenala na albume 2002 When Pigs Fly: Piesne, o ktorých ste si nikdy nemysleli, že ich budete počuť . Cevin Soling, ktorý bol výkonným producentom albumu, vysvetľuje, ako sa to stalo: „Spôsob, akým som sa o tejto piesni dozvedel prvýkrát, bol veľmi, veľmi zvláštny obal, ktorý podľa mňa nikdy nevyšiel. Počúval som Dr. Demento Show a tam bola táto skupina Barnes And Barnes, ktorí boli známi tým, že urobili pieseň „Fish Heads“. Urobili tento cover 'These Boots Are Made For Walkin', 'iba oni to nazývali' These Newts are Made for Crawling '. Bol som dosť malý, ale takto som sa v podstate naučil pieseň. A áno, bola to skvelá skladba a zvláštna obálka paródie bola za to zodpovedná.

  (The Fixx) trvalo dlho na tejto trati, pretože sa nejakým spôsobom pohybovali tam a späť, pretože boli v niektorých veciach skutočne perfekcionistickí a nechystali sa niečo urobiť, ak si nemysleli, že by mohli urob to dobre. Urobili, myslím, tri pokusy, než boli konečne šťastní. Ale brali to všetko veľmi vážne. '
 • V roku 1996 Nancy Sinatra dala slávne biele go-go topánky, ktoré nosila pri propagácii tejto piesne, do kaviarne Hard Rock Cafe v Beverly Hills.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Stan Cornyn, hudobný riaditeľ a slávny spisovateľ poznámok k nahrávke, básne o Nancy Sinatrovej doplnil v poznámkach k tejto piesni:

  '' Ako to mám spievať? ''
  'Ako 16-ročné dievča, ktoré randí so 40-ročným mužom, ale teraz je po všetkom.'
  Vyzerá dobre, dobre sa oblieka, dobre žije, je, pije, miluje, dýcha, tancuje, spieva, dobre plače. Päť stôp tri a tigrie oči. Ústa ako stvorené na lízanky alebo bozky, štípance alebo topiace sa úsmevy. Deväťdesiatpäť kíl náklonnosti. Už tam bola. Sotva má dvadsať, vyzerá mladšie. Vyzerajú ako Lolita Humbert, ako Daisy Clover. Sila vyvyšovať alebo ničiť, chcieť len to prvé, ale nebojí sa odvolať na to druhé, ak nadíde čas. Oči, ktoré vidia, vedia viac, vyzerajú dlhšie. Nebojíte sa znova si obuť čižmy, zhodiť vyhorenú vec ležérnym „Tak dlho, zlatko“ a dostaň.

  Mladá, krehká, živá vec, sama v zázračnom-zlom-zničenom-zničenom-divo-ustarostenom-múdrom-múdrom-teplom svete. Sama za seba. Zarábajte si každodenné palacinky a coly spievaním skutočností o láske. Jej hlas hovorí rovnako ako jej piesne. Žiadna falošná vznešenosť, jej hlas je taký, aký je: trochu unavený, málo položený, veľa láskyplný. Nikto sa nenarodí sofistikovaný. Je to miesto, kam sa musíte plaziť, vyliezť z krajiny sena, po kilometroch nebrúsenej dlažby, za problémami, za zákrutami a vidlicami, ktoré vás nenaznačia, kým sa tam nedostanete a prebudíte sa múdrejší.

  Prišla. Spieva vám o dlhom plazení. A núti ťa počúvať. “
 • Eileen Goldsen nahrala verzie vo francúzštine, taliančine a nemčine v roku 1966. Nemecká verzia („Die Stiefel sind zum wandern“) bola prominentne predstavená v roku 2013. Sirota Čierna epizóda „Inštinkt“.
 • Výstredný výklad predpokladá, že Nancy Sinatra s minisukňou spôsobí svojim go-go topánkam potešenie aj bolesť, ale Nancy uisťuje, že Boston Globe že v čase akýchkoľvek podtextov S&M ignorovala: „Nie, myslím si, že som bola príliš naivná, aby som o tom niečo vedela.“
 • O to sa postaral country spevák Billy Ray Cyrus na rovnakom albume s názvom „Achy Breaky Heart“ Niektorí dali všetko . Ďalšími interpretmi piesne sú LaToya Jackson a Crispin Hellion Glover.
  Doogen - Evansville, IN
 • Štyria mini mayskí Rudolfi to spievajú reklama na Klarnu ktorý sa odohral počas Super Bowlu 2021. Koncept: Chcú si kúpiť topánky a rozdeliť platby.


Zaujímavé Články