Thinking Out Loud od Eda Sheerana

 • V tejto oduševnenej piesni Sheeran skláňa klobúk pred svojim kľúčovým tínedžerským vplyvom Van Morrisonom. 'Van Morrison už dlho nikto skutočne nesmeroval,' upozornil Q časopis. „Každý vždy smeruje, Michael Jackson a Beatles a Bob Dylan, a ja mám pocit, že Van Morrison je kľúčovou postavou hudby, ktorú robím.“
 • Sheeran napísal túto pieseň o láske o svojej vtedajšej priateľke Athine Andrelos, ktorá pracovala pre šéfkuchára anglických celebrít Jamieho Olivera. Dvojica sa rozišla začiatkom roku 2015 po zhruba ročnom randení.
 • Ed Sheeran to napísal s bristolskou speváčkou a skladateľkou Amy Wadge, s ktorou predtým spolupracoval na svojom EP z roku 2010, Piesne, ktoré som napísal s Amy . Ďalšiu z ich spoluprác s názvom „Aj môj otec to niekedy robí“ nájdete v luxusnej verzii X .

  Sheeran odhalil Zrkadlo že ich stretnutie pri písaní piesní sa konalo ako láskavosť pre jeho priateľku z detstva, aby jej pomohla vysporiadať sa s finančnými problémami. '[Amy] mala finančné problémy asi pred rokom,' povedal. „Viezla sa ku mne domov - môj album bol takmer hotový - a spýtala sa, či by som mohol dať pieseň zo svojich 17 rokov na deluxe album, aby mohla získať trochu peňazí a zaplatiť hypotéku, účty a podobne. '

  'Kým tam bola, napísali sme' Thinking Out Loud ',' dodal. 'Teraz sa už nikdy nebude musieť starať o peniaze.'
 • Romantická balada bola poslednou piesňou, pre ktorú Sheeran napísal X . Napísal to vo svojej kuchyni.
 • Videoklip k piesni režíroval Emil Nava, ktorý tiež natočil klip k piesni ' Spievaj . ' Vizuálne prvky spoločenského tanca Sheerana a jeho partnerky Brittany Cherry boli natočené naraz v 16 mm filme. „Chcel som, aby bolo video trochu iné, a tak som sa rozhodol pre spoločenské tance,“ vysvetlil po zverejnení videa v októbri 2014. „Keď som bol minulý mesiac na svojom turné v USA, mal som hodiny päť hodín denne.“

  Brittany Cherry sa zúčastnila 10. sezóny americkej televíznej tanečnej súťaže Takže si myslíš, že vieš tancovať . Formálne je vyškolená v spoločenských, baletných, jazzových, latinských a súčasných tancoch.
 • To sa dostalo na vrchol britského rebríčka jednotlivcov v jeho 19. týždni po vzrušujúcom vystúpení melódie od Sheerana na X faktor živá šou. Pieseň tak prekonala rekord v najpomalšom kontinuálnom stúpaní na #1, čím predbehla 16-týždňový výstup na „The Power Of Love“ od Jennifer Rush a „Think Twice“ od Celine Dion.
 • Pieseň zlomila britský rekord v počte streamov v hitparádovom týždni, keď ju v týždni končiacom sa 22. novembra 2014 streamovalo 1,72 milióna streamov.

  Rekord bol prekonaný o mesiac neskôr 'Uptown Funk' Marka Ronsona, ktorý v predvianočnom týždni dosiahol 2,34 milióna streamov.
 • Ed Sheeran chcel pre video vyzerať dobre, a tak zhodil 35 kíl, a to hlavne tým, že sa vzdal piva.
 • Sheeran to predviedol na udeľovaní cien Grammy v roku 2015 za podpory Johna Mayera na gitare, Questlove na bicie a Herbie Hancocka na klávesniciach (Sheeran sa neskôr pridal k Electric Light Orchestra na Pán Modrá obloha '). X bol nominovaný na Album roka, ale prehral s Ranná fáza od Becka.
 • Toto strávilo osem týždňov na #2 na Hot 100 za 'Uptown Funk' Marka Ronsona bez toho, aby dosiahol najvyššiu pozíciu. Missy Elliott 'Work It' a Foreigner's 'Waiting For A Girl Like You' držia spoločný rekord väčšinu týždňov, ktoré vyvrcholili na druhom mieste: desať za kus.
 • Keďže v éteri vládne elektronická hudba, bola to jedna z mála úspešných piesní svojej doby s gitarovým sólom (hral Chris Leonard), ktoré sa nachádza na konci piesne namiesto mosta. Trvalo 4:41 a taktiež bolo veľmi dlhé podľa štandardov úspešných piesní z roku 2014, aj keď v tomto predĺžení je pieseň príťažlivejšia ako prvé tanečné svadobné číslo.
 • Pieseň sa zapísala do histórie tým, že sa stala prvou, ktorá strávila celý rok v britskej Top 40. Šťastným bol Pharrell Williams 'Happy', ktorý v Top 40 strávil 49 po sebe nasledujúcich týždňov.
 • Vďaka tomu bola cena Grammy v roku 2016 udelená za cenu Pieseň roka. Stevie Wonder odovzdal cenu, otvoril obálku a prečítal si lístok v Braillovom písme a potom povedal: „Povedal som svojej dcére Ieshe, že to bola skvelá pieseň, keď som ju prvýkrát počul. , a dnes večer to vyhralo. '

  Keď Sheeran zbieral cenu s Amy Wadge, povedal: „Napísali sme to na gauč v mojom dome po večeri. Celkom zvláštne. ' Tiež poďakoval svojim rodičom za to, že lietali na obrad každý z predchádzajúcich troch rokov, len aby videli Eda, ako odchádza s prázdnymi rukami. Keď Sheeran obrátil mikrofón na Wadgeho, producenti jej nedovolili dostať sa k slovu, kým vyslovili poctu Glennovi Freyovi.

  Pieseň vyhrala aj za najlepší sólový popový výkon, ale stratila nahrávku roka s piesňou „Uptown Funk“.
 • Dedičia Eda Townsenda, spoluautora a koproducenta Marvina Gayeho v relácii „Poďme na to“, žalovali Eda Sheerana za plagiátorstvo a tvrdili, že zrušil kľúčové časti klasickej duše z roku 1973.

  Žaloba podľa agentúry Reuters tvrdí, že „obžalovaní skopírovali„ srdce “„ Poďme “a nepretržite to opakovali počas„ Myslenia “. Melodické, harmonické a rytmické skladby „Thinking“ sú v zásade a/alebo nápadne podobné bicím skladbám „Let's“.

  K žalobe došlo dva mesiace potom, čo hudobníci Martin Harrington a Thomas Leonard žalovali Sheerana za údajné ukradnutie skladieb ' Fotografia . '

  Federálny sudca žalobu zamietol, pretože Townsendovi dedičia nepodali sťažnosť pred termínom 20. januára 2017.

  O 18 mesiacov neskôr sa do boja zapojila spoločnosť s názvom Structured Asset Sales, ktorá vlastní tretinu autorských práv na pieseň. Spoločnosť sa pôvodne pokúsila pripojiť k Townsendovej žalobe, ale ich žiadosť bola zamietnutá. V dôsledku toho spoločnosť Structured Asset Sales 28. júna 2018 podala žalobu s odvolaním sa na podobnosti v „skladbách melódie, harmónie a rytmu“ piesní. Žaloba požaduje náhradu škody vo výške 100 miliónov dolárov, ako aj trovy konania a poplatky advokátovi.
 • To sa umiestnilo na vrchole zoznamu najobľúbenejších svadobných piesní v Amerike za rok 2017 na základe svadobných zoznamov skladieb vytvorených používateľmi na platforme streaming. Druhý v poradí bol ' Zobrať si ťa “od Bruna Marsa.


Zaujímavé Články