Toto musí byť miesto (naivná melódia) od Talking Heads

 • Vedúci spevák skupiny Talking Heads David Byrne to nazval „veľmi osobnou piesňou lásky“ a povedal, že bola napísaná o konkrétnej osobe, pravdepodobne o Adelle Lutz, kostýmovej výtvarníčke, s ktorou sa nedávno stretol. Dvojica sa zosobášila v roku 1987 a pred rozvodom v roku 2004 mala dcéru Malu.
 • David Byrne uzatvára svoj osobný život, vďaka čomu je táto pieseň neobvyklá v tom, že si jasne prechádza skutočným vzťahom a nedodáva fikčné dielo, ako obvykle. A veru, jeho ľúbostná pieseň zďaleka nie je priama, pričom nemá žiadnu gýčovú textúru, akú sme zvyknutí počuť od ubitých skladateľov.

  V piesni sa cíti byť uzemnený a nie je si istý, čo z toho urobiť. Byť „doma“ je príjemné, ale neisté. Táto nejednoznačnosť vyniká v riadkoch ako „Myslím, že sa musím baviť“ a „Ak sa niekto pýta, tu budem“ - vie, že toto má byť to miesto, a tak pôjde s ním.
 • Pieseň pred pridaním textu nazývali „Naive Melody“. Pre Rozprávanie v jazykoch album, najskôr nahrali základné stopy a piesňam dali pracovné názvy, ktoré by potom nahradili. Pripojili sa k názvu „Naivná melódia“, takže si ich ponechali ako podtitul, aj keď sa to v textoch nenachádza.

  'V tom roku sme boli na turné a nahrávali sme, takže by sme nahrali základnú skladbu, potom by sme išli na turné, potom by sme sa vrátili, išli do iného štúdia a pridali by sme overdubs a podobné veci,' povedal bubeník Chris Frantz v rozhovore s Songfacts. „Po turné bude Davidovi nejaký čas trvať, kým napíše niekoľko textov, potom by sme sa vrátili do štúdia a on by zaspieval text a my by sme pridali ďalšie perkusie a čokoľvek iné, čo by sme chceli.

  Pôvodná základná skladba sa teda volala „Naivná melódia“, pretože melódia znela naivne, melódia klávesnice. Keď David dokončil písanie textov, nazval ho „This Must Be The Place“, ale rozhodol sa ponechať „Naive Melody“ ako súčasť názvu, ale v zátvorkách. “
 • Fanúšikovia sa s piesňou rýchlo spojili, ale bol to len menší hit. Postupom času si však získal oveľa väčšie publikum, pretože vyjadroval emócie, ktoré žiadna iná pieseň nedokázala. Jeho populárne oživenie začalo v roku 1994, keď pieseň pokryl Shawn Colvin. Uchytilo sa to v univerzitnom dave a do nasledujúceho desaťročia sa stalo obľúbenejším aj čiastočne vďaka coveru od Arcade Fire, ktorý urobil s Byrne verziu o vokáli pre hostí. Začalo sa to objavovať v sériách MGMT, The String Cheese Incident, The Lumineers a mnohých ďalších počinoch. Je to jedna z najobľúbenejších piesní v katalógu Talking Heads.

  „Je to veľmi upokojujúca pieseň,“ povedal Chris Frantz pre Songfacts. „Myslím si, že ľudia to počúvajú a trochu to zahrieva pri srdci, pretože je to pieseň so šťastným a bezpečným posolstvom. Sama milujem tú pieseň. Je to naozaj milé - je to úspech pre kapelu, ako je tá naša. '
 • Ako sa od Talking Heads očakáva, vizuál tejto piesne je skôr abstraktný. Oficiálne video režírované Byrnem ukazuje kapele sledovanie domácich filmov, ale tieto filmy sú zvláštnou zbierkou lovcov a kovbojov. V koncertnom filme Talking Heads Prestaňte dávať zmysel , Byrne počas piesne tancuje s lampou.
 • Hudba k tejto piesni bola nahraná v Compass Point Studios v Nassau a vzišla z jam session, kde skupina striedala nástroje. Basgitaristka Tina Weymouth skončila na rytmickej gitare, klávesák Jerry Harrison hral na klávesovú basu a David Byrne obsluhoval syntetizátor Prophet-5 a otáčaním modulačného kolieska vydával priestorové zvuky.
 • Vo verzii albumu, ktorá beží 4:56, vokál zaznie až o 1:04. Opakovaný refrén úvodu umožňuje poslucháčovi usadiť sa v piesni, ale otrávi jej hitový potenciál. Singel, ktorý bol doručený rozhlasovým staniciam a použitý vo videu, skracuje úvod na 16 sekúnd a skladbu na 3:50.
 • Byrne povedal, že toto bola prvá pieseň o láske, ktorú kedy napísal. 'Tentokrát som sa nesnažil urobiť kompromis a povedať' láska je pekná ', povedal Tvár v roku 1983.
 • Táto pieseň priniesla niekoľko zaujímavých vystúpení vo filmoch. Vo filme z roku 1987 Wall Street „Hrá sa to tak, že postava Charlieho Sheena dostane svoj newyorský byt vyzdobený v štýle louche novozbohatlých. Je zrejmé, že robí to, čo sa od neho očakáva, ale nie je to nevyhnutne to, čo chce. Pieseň bola použitá aj v pokračovaní roku 2010, Wall Street: Peniaze nikdy nespia .

  Bol tiež použitý v týchto filmoch:

  Lars a skutočné dievča (2007)
  Prijať námorníka (2008)
  Nie je z teba až tak paf (2009)
  Šialená hlúpa láska. (2011)

  V roku 2011 sa Byrne objavil vo filme s názvom Toto musí byť to miesto , kde pieseň uvádza. Vo filme je Sean Penn rockovou hviezdou, ktorej najlepšie dni sú už za ním. V jedna scéna , dieťa požiada Penna, aby zahralo pieseň, ale myslí si, že je od Arcade Fire.
 • Na znak toho, ako dobre táto pieseň zostarla, Týždenník zábavy sa umiestnil na #46 v ich zozname 50 najväčších milostných piesní za rok 2005.
  Racine - Truro, MA
 • Toto je jedna z niekoľkých piesní Talking Heads David Byrne zaradených do jeho broadwayského muzikálu 2019 Americká utópia , ktorý bol sfilmovaný v nasledujúcom roku, režíroval Spike Lee.

Zaujímavé Články