Thrill je preč od B. B. Kinga

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto bol napísaný a pôvodne zaznamenaný bluesovým hudobníkom Royom Hawkinsom v roku 1951. V päťdesiatych rokoch minulého storočia bol King rádiovým DJom v Memphise, ktorý vo vzduchu zahral originál Roya Hawkinsa. Pieseň je o prechode zo vzťahu, ktorý sa pokazil.


  • King pieseň nahral niekoľkokrát, ale nepáčil sa jej žiadny výsledok. Producent Bill Szymczyk (najznámejší z producentov orlov) zavolal Kinga o 4:00 ráno a navrhol pridanie strún (King neskôr povedal, že v noci bude súhlasiť so všetkým.) Dodatok zdokonalil nahrávku, ktorá dala Kingovi jeho prvú miliónovú nahrávku.


  • Toto bol najväčší hit B. B. Kinga. V hitparádach nemal veľký úspech, ale stal sa bluesovou legendou, ktorá ovplyvnila generáciu hudobníkov. King zomrel v roku 2015 vo veku 89 rokov.


  • King to zaznamenal naživo v The Coconut Grove v roku 1976 s kolegyňou z bluesovej legendy Bobbym 'Blue' Blandom. B.B. musel Bobbyho prosiť, aby zahral melódiu, a po nejakom čudovaní súhlasil. Počas predstavenia si Bobby Bland všimol v publiku spievať ženu menom Viola a vyniesol ju na pódium.
  • Tracy Chapman to v roku 1997 nahrala ako duet s B. B. Kingom Deuces Wild album.
    Bertrand - Paríž, Francúzsko


  • Režisér videoklipu Thom Oliphant natočil klip k duetu King/Chapman v hoteli v kalifornskom Oaklande. „To, čo sme vytvorili pre film“ The Thrill is Gone ”, bol ten chlap, ktorý sa ohliadol za svojim životom a jeho veľkými okamihmi, ktoré sa stali,“ povedal v rozhovore pre Songfacts. Tá pieseň je taká klasická, myslím tým, ako k nej skutočne urobíte video? '

    Príbeh sa točil okolo hercov, zatiaľ čo King a Chapman vystupovali vo vestibule, čo Kingovi vyhovovalo. „V tej dobe boli takmer všetko, čo B. B. urobil, tieto skvelé dokumentárne momenty, kde bol on na pódiu so svojou gitarou. V skutočnosti neurobil nič koncepčné. Takže sa na tom až tak veľmi nezúčastnil, pretože je zdržanlivý, aby bol čokoľvek iné ako B. B. King. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: