Prostredníctvom The Wire od Kanye Westa

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Kanye West mal 23. októbra 2002 hroznú autonehodu, ktorá ho takmer zabila. Po dlhej noci v štúdiu išiel West o tretej ráno domov v Los Angeles, keď zaspal za volantom a narazil do protiidúceho vozidla. Čeľusť mal zlomenú na troch miestach a pri núdzovej operácii mu museli do brady vložiť kovovú platničku. Na nemocničnom lôžku so zatvorenými ústami počul na pozadí CD prehrávača pieseň Chaka Khana „Through The Fire“. Len ležal, potom počul, ako jej hlas melodicky spieva: „Priamo dole k drôtu, dokonca aj cez oheň.“ Vtedy dostal nápad nahrať pieseň, aby popísala, čo prežíva.

  Dva týždne po nehode Kanye nahral pieseň, aj keď mal čeľusť stále zatvorenú. Potom musel uvoľniť všetky svoje zmiešané emócie, pričom medzi jednotlivými hodinami užívania liekov proti bolesti dokončil pieseň. Mal nové ocenenie pre život - žil tak nedbalo a nehoda uviedla všetko na správnu mieru.
  Nikki -Chicago, IL


 • Skladba 'Through The Wire' bola prvým Westovým singlom. Bol uznávaným producentom hip-hopu s kreditmi pre Beanie Sigel, Mos Def, Scarface a predovšetkým Jay-Z, ktorý dva týždne pred nehodou podpísal West ako umelec pod svoju značku Roc-A-Fella. Vydané v septembri 2003 bolo veľkým hitom, ktoré predstavovalo cestu k jeho debutovému albumu, Vysoká škola vypadla , v roku 2004. West rýchlo vstúpil do konverzácie ako jeden z najlepších rapperov v hre a získal si povesť vďaka svojmu vycibrenému zmyslu pre módu, hudobnej kreativite a arogancii.

  Spočiatku mnohí z nás nevedeli, ako sa vyslovuje jeho meno, pretože si mysleli, že je to pravdepodobne situácia Bretta Favra, kde jeho krstné meno bolo skutočne vyslovované „Kane“.


 • Toto je založené na zrýchlenej ukážke Chaka Khana „Through The Fire“, vďaka ktorej mohutná duševná diva znie ako veverička. Ako to vnímala? Keď Merač noviny 12. júla 2004, spýtala sa jej, čo si myslí o tom, že ju West odoberie, a ona odpovedala: „Kanye je absolútny miláčik, skutočne rozkošný. Milujem ho a milujem tú trať. Spôsob, akým použil moju vzorku, je taký chytrý - je to ako Chaka na héliu. “

  V rozhovore s Denná pošta v roku 2015 bol Chaka Khan voči vzorke menej zdvorilý. 'Vôbec sa mi nepáčilo, čo urobil s mojou piesňou, pretože ma prinútil znieť ako veverička,' povedala. „Nevedel som, že vezme môj vokál a zrýchli ho. Nedal som mu na to povolenie, a napriek tomu pieseň odštartovala celú jeho kariéru. '


 • V textoch West spomína, že po nehode vyzeral ako Emmett Till. Till bol 14-ročný čierny chlapec z Mississippi, ktorého zmrzačili bieli muži a zhodili ho do rieky, pretože zapískal na bielu ženu. Prípad sa dostal na titulky novín, keď mužov, ktorí to urobili, oslobodili.
 • Vysoká škola vypadla získal v roku 2005 Grammy za najlepší rapový album a porazil albumy skupín Beastie Boys, Jay-Z, LL Cool J a Nelly.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • V roku 2004 to Chaka Khan predviedol so Westom na udeľovaní cien MTV Video Music Awards. Chaka bola strašne mimo kľúč - mala problém s hrdlom, ale napriek tomu spievala, pretože chcela dodržať svoje predsavzatie.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: