Štvrtkové dieťa od Davida Bowieho

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Inšpiráciou pre názov tejto piesne bola spomienka na autobiografiu kabaretnej speváčky Earthy Kitt. Bowie si spomenul počas predstavenia v roku 1999 na Rozprávači VH1 : „Keď som mal asi 14 rokov, Eartha Kitt a DH Lawrence boli niektoré z mojich obľúbených čítaní pred spaním. Nielen moje večierky; pravda sa dozvie. A videl som tento paperback vo WHSmithovom životnom príbehu Eartha Kitta a ona celkom sexi stála pri strome s poliami v pozadí a hovorilo sa mu Štvrtkové dieťa . A to vo mne zostalo od 14. rokov. Neviem prečo, ale ten mesiac, keď sme to písali, to len bublalo. “

    Dodal: 'Táto pieseň, môžem podotknúť, nie je v skutočnosti o Earthe Kittovej.'


  • Pieseň vyšla ako hlavný singel skupiny Hodiny ... . Väčšina materiálu, ktorý skončil na albume, vrátane piesne „Štvrtkové dieťa“, bola pôvodne použitá v alternatívnych verziách na videohry. Omikron: Nomádska duša . David Bowie mal tiež niekoľko vstupov Omicron príbeh a dizajn, ako aj dve portréty v rámci hry.


  • Americký pesničkár Reeves Gabrels tu bol Bowieho skladateľom. Dvojica spolu pravidelne pracovala v rokoch 1987 až 1999 a obaja boli v kapele Tin Machine. Jedna z ich spoluprác, Pozemšťan skladba „Dead Man Walking“ bola nominovaná na cenu Grammy.


  • Vokály dodala speváčka a skladateľka Los Angeles Holly Palmer. Palmer následne v rokoch 1999-2000 absolvoval celosvetové turné s Bowiem a jeho kapelou ako vokalista a perkusionista.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: