Timber by Pitbull (featuring Kesha)

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V tejto piesni hrá Pitbullina spoluhráčka z RCA Kesha. Dvojica predtým spolupracovala na rapperovom Oživenie skladba z albumu „Girls“ a remix singlu „Crazy Kids“ hviezdy „TiK ToK“


 • Asi štvrtina tejto piesne je venovaná Kesha 'Whoo Whoo'-ing. Ak to považujeme za vokálnu prestávku, potom je skladba štruktúrovaná:

  Úvod: 08
  Vokálna prestávka 1 (Kesha): 15
  Refrén 1 (Kesha): 15
  Verš 1 (Pitbull) :: 15
  Pre -Chorus 1 (Pitbull - „Swing your partner around and round ...“): 15
  Refrén 2 (Kesha): 30
  Vocal Break 2 (Kesha): 15
  Verš 2 (Pitbull) :: 15
  Pre-Chorus 2 (Pitbull): 15
  Refrén 3 (Kesha): 30

  Posledných asi 30 sekúnd je skôr vokálnou prestávkou, pričom Kesha robí viac zo svojich vokalizácií, zatiaľ čo Pitbull z času na čas vstrekne „Timber“.

  Kesha tu teda skutočne nesie záťaž, pričom zhruba 2:15 piesne je venovaných jej vokálom (podľa toho vo videu získava väčšinu screentime). Pitbull sa ukazuje asi na minútu. Keď pieseň koncertoval, Pitbull zvyčajne púšťal video, ako Kesha hrá jej časti.


 • Na tejto skladbe pracoval tím skladateľov a producentov, pričom osem z nich získalo kredity za piesne a ďalší boli pridaní neskôr. Skúsme ich vyriešiť:

  Producenti: Dr. Luke a jeho častý spolupracovník Cirkut a tiež anglický producent Sermstyle. Získali aj kredity za piesne.

  Scenár: Kesha, jej mama Pebe (ktorá s dcérou napísala niekoľko piesní), Pitbull, Priscilla Renea, Breyan Isaac.

  Zhruba v tejto dobe napísal výbor mnoho úspešných piesní, ale nie všetky: Pharrell Williams napísal skladbu „Happy“ sám.


 • Pitbull povedal Ryanovi Seacrestovi, že použitie harmoniky v piesni bolo inšpirované singlom Aviciiho „ Zobuď ma . ' Vysvetlil: „Bol som na turné po celom svete a bol to rekord z Avicii, ktorý bol taký veľký a že sa v ňom táto krajina cítila. Tento záznam prišiel z produkcie Dr Luka, Cirkuta a Sermstyle a povedal som: „Človeče, musím sa do toho dostať“. A keď sme boli na turné s Keshou, rozbehli sme sa a čo je lepšie ako mať so sebou bláznivú, sexy, chladnú a krásnu ženu? “
 • Harmonika dodáva piesni country square dance atmosféru, ktorá je zvýraznená v predzborovej hre, keď Pitbull robí vlastnú variáciu square dance hovorov. Tieto hovory tradične vyzerajú takto:

  Hojdajte svojho partnera dokola
  Otočte svoj roh hore nohami
  Promenujte svojho partnera všade okolo


  Pitbull dodáva svoj vlastný vkus:

  Hojdajte svojho partnera dokola
  Koniec noci, ide to dole
  Ešte jeden výstrel, ďalšie kolo  Drevorubači kričia „drevo“, keď rúbu strom. Názov dodáva piesni rustikálny nádych a vytvára frázu „ide to dole“ - vieme, že Pitbull v dohľadnej dobe nebude pracovať v lese, takže sa stáva metaforou veľkej párty.


 • Pre Pitbulla a Keshu to bol tretí britský zásah číslo 1. Rapper sa dostal na samit dvakrát v roku 2011 s vlastným strihom „Give Me Everything (Tonight)“ a ako významný umelec vo filme Jennifer Lopez. Na poschodí . ' Kesha dosiahol najvyššiu pozíciu s Flo Ridom v roku 2009 Stále dokola “a znova v roku 2011 s textom„ We R Who We R “.
 • Keď Pitbull rapuje:

  Lícnou stranou dole, korisť hore
  Takto radi ...


  Toto je adaptácia skvele špinavej lyriky od 2 Live Crew (v ich piesni „Face Down Ass Up“), ktorá im pomohla zamotať sa do sporu o obscénne texty piesní.
 • Rihanna bola Pitbullovou prvou voľbou, ktorá sa v piesni objavila, ale nebola k dispozícii, pretože pracovala so Shakirou na singli kolumbijskej speváčky „Can't Remember To Forget“.
 • Toto bol druhý americký top rebríček pre Pitbulla, ktorý predtým dosiahol #1 s 'Give Me Everything (Tonight)' v roku 2011. Kesha dosiahol vrchol Hot 100 dvakrát predtým, s 'TiK ToK' a 'We R Who We R , „obaja v roku 2010.
 • Video natočil David Rousseau, režisér so sídlom v Miami, ktorý pracoval aj na klipoch pre Christinu Aguileru a Shakiru. Kesha a Pitbull nikdy nie sú na plátne spoločne: jej scény sa odohrávajú v salóne, jeho na pláži. Existujú aj somáre.
 • V tejto dobe bol Twerking veľký a Miley Cyrus bola najznámejším twerkerom. Pitbull na ňu odkazuje v riadku:

  Mám ich ako Miley Cyrus, oblečené
  Twerkin 'v podprsenkách a tangách
 • Autori piesní Lee Oskar, Keri Oskar a Greg Errico podali v júni 2014 na autorov piesne „Timber“ žalobu o porušenie autorských práv a tvrdili, že obsahuje melódiu harmoniky, ktorá je zhodná s melódiou použitou v piesni Lee Oskara z roku 1978 „San Francisco Bay“. Žaloba tvrdí, že hoci vydavateľstvo získalo povolenie na použitie vzorky od držiteľa licencie, nepodarilo sa jej získať povolenie od samotných skladateľov.

  Oskar je známy predovšetkým vďaka spolupráci s kapelou War.
 • Pieseň bola prekvapivo populárna v Kanade, kde zostala na prvom mieste osem týždňov.
 • Niektorí si nesprávne vypočuli názov ako „Tinder“ ako v zoznamovacej aplikácii.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: