(Už som mal) Čas môjho života od Billa Medleyho a Jennifer Warnes

 • Je spoluautorom Franke Previte z filmu Franke And The Knockouts, ktorý v roku 1981 zasiahol skladbu „Sweetheart“ č. 10. Bol uvedený na vrcholnej scéne filmu z roku 1987. Hriešny tanec , v hlavných úlohách Patrick Swayze a Jennifer Gray. Previte si spomína, že od Swayzeho zistil, aké dôležité bolo jeho demo piesne pre film: „Povedal mi, že Hriešny tanec scéna tanečného finále bola skutočne natočená podľa môjho pôvodného ukážky z albumu ((Had Had) The Time Of My Life). Pieseň som odohral so svojim duetovým partnerom Rachele Cappellim. Patrick vysvetlil, že film bol natočený mimo poradia a záverečná scéna bola prvá vec, ktorú natočili. A veľa sa jazdilo na tom, aby to bolo správne. Povedal, že je dôležité, aby on, Jennifer a zvyšok hercov, ktorí túto scénu natáčali, vytvorili bezprostredné kamarátstvo a aby im demo pomohlo urobiť práve to. Najpamätnejšia scéna filmu bola skutočne natočená v našej ukážke filmu „(Mal som) Čas svojho života“.

  Previte pri prvom pohľade na túto scénu hovorí: „Moje pocity boli prehnané. Čo môžem povedať? Zimnica. '
 • The Hriešny tanec soundtrack produkoval Jimmy Ienner, ktorý myslel na Franke Previte, keď potreboval piesne do filmu. Previte nám povedal: „Volal mi Jimmy Ienner, ktorý bol vedúcim Millenium Records, môjho vydavateľstva s Franke a Knockouts. Jimmy ma požiadal, aby som napísal pieseň pre tento malý film s názvom Hriešny tanec . Povedal som mu, že nemám čas, a on mi povedal: „Urob si čas. To by mohlo zmeniť tvoj život. “

  S hudbou k piesni prišiel Frankeho bývalý spoluhráč John DeNicola a jeho priateľ Don Marowitz. Previte hovorí: „Dostal som skladbu od Johna a Donnyho a napísal som text a melódiu pre refrén v aute, keď som išiel po Garden State Parkway a išiel som do štúdia na ďalšiu pieseň.“
 • Väčšina popových piesní nezačína refrénom, ale táto pieseň musela zodpovedať niektorým špecifickým kritériám filmu: muselo sa začať pomaly, rýchlo sa skončiť a mambo beat. Previte v našom rozhovore dodal: „Scéna trvala sedem minút. Potrebovali, aby bola pieseň rovnako dlhá. Začali sme teda s refrénom vpredu v polčase, aby sme vytvorili pomalú náladu pred poklesom verša. '
 • Keď to bolo hotové, Previte a DeNicola dokončili skladbu „Hungry Eyes“, pieseň pôvodne plánovanú pre sólové LP Previte, ale presmerovanú na Hriešny tanec film.
 • Na začiatku bola pieseň Lionela Richieho navrhnutá pre veľkú tanečnú scénu vo filme, ale choreograf filmu Kenny Ortega ju označil za skladbu ((Had Had) The Time Of My Life). Previte hovorí: „Bola to posledná pieseň na poslednej kazete odovzdanej posledný deň pre záverečnú scénu filmu. Ale všetkým sa to páčilo! '
 • Keď mu bolo povedané, že Ienner plánuje, aby to spieval Bill Medley, Previte mal zmiešané emócie. Chcel to vo filme naspievať sám, ale Medley, ktorý bol členom skupiny The Righteous Brothers, bol jedným z jeho najobľúbenejších spevákov vôbec. Previte tiež nemal šancu zaspievať si vo filme „Hungry Eyes“ - zaznamenal ho Eric Carmen a stal sa jeho prvým hitom Top 5 za 12 rokov.
 • Medley nemal záujem nahrať soundtrackový singel po duete s Gladys Knight „Loving on Borrowed Time“ (od Sylvestra Stalloneho Cobra ), bomba. Nepomohlo ani to, že si Medley myslel, že názov filmu znie „ako zlý porno film“.

  Dva mesiace neustáleho tlaku Iennera nezmenili názor, kým sa plánované nahrávanie nepresunulo z New Yorku do Los Angeles a Jennifer Warnes súhlasila, že bude spievať. Medley bol veľkým Warnesovým fanúšikom, čo ovplyvnilo jeho rozhodnutie, ako aj okolnosti. Spravodlivý brat v rozhovore pre rok 2014 vysvetlil: „Moja žena čakala moje dieťa, naše dieťa McKennu, a ja som jej sľúbil, že tam budem, a tak som to na tri mesiace odmietol. A potom mala Paula naše dieťa.

  Vďaka bohu za Jimmyho Iennera. Zostal na mne, zavolal a povedal: „Počúvaj, Jennifer Warnes to chce urobiť, ak to dokáže s tebou.“ Tak som sa porozprával s Jennifer a ona povedala: 'Áno, poďme na to.'
 • B-strana singlu bola opätovným vydaním albumu Love Is Strange od Mickeyho a Sylvie (#11 v roku 1957), ktorý bol použitý aj v r. Hriešny tanec .
 • To sa dvakrát dostalo do Top 10 vo Veľkej Británii - prvýkrát v roku 1987 Hriešny tanec bol prepustený do kín a opäť v roku 1990 po tom, ako bol film premietaný v televízii (tentokrát bol zaradený do #8).
 • Jennifer Warnes prirovnávala spev s Billom Medleym k tancu s Fredom Astaireom. Zatiaľ čo Bill Medley je najlepšie známy ako polovica Righteous Brothers, Warnes tiež zažila svoj najväčší úspech s duetami. Okrem tejto piesne mala v roku 1982 ešte jednu americkú hitparádu s ' Hore, kam patríme , 'duet s Joeom Cockerom z Dôstojník a džentlmen soundtrack. V roku 1977 mala tiež americký sólový hit s piesňou „Right Time Of The Night“.
 • V roku 1987 získal Cenu Grammy za najlepší duálny spevácky výkon a Oscara za najlepšiu filmovú pieseň.
 • The Hriešny tanec soundtrack sa držal na 1. mieste rebríčka Billboard 18 týždňov a po celom svete sa predalo viac ako 48 miliónov kópií.
 • Toto naspievali Taylor Hicks a Katharine McPhee pre ich posledný duet v sezóne 2006 Americký idol .
 • 8. septembra 2010 bolo pôvodné demo tejto piesne spolu s remixom producenta Michaela Lloyda vydané ako digitálne súbory v snahe získať peniaze pre Nadáciu Patricka Swayzeho nad pankreatickým karcinómom pankreasu na Stanfordskej univerzite.

  Vydanie dema sa časovo zhodovalo so superstarovou popovou skupinou Black Eyed Peas, ktorá založila svoj singel „The Time (The Dirty Bit)“ na ukážke tejto piesne. Tiež to prebiehalo súbežne so znovuobjavením Jennifer Gray ako silne favorizovanej súťažiacej v ABC Tanec s hviezdami , ktoré nakoniec vyhrala. 'Najviac ma udivuje načasovanie,' povedal Previte. 'Keď sme začali pracovať na boji proti rakovine v Patrickovej pamäti prostredníctvom vydania pôvodných ukážok, najskôr to bola Jennifer, ktorá sa vo veľkom vrátila do centra pozornosti verejnosti v televízii, a teraz príde Black Eyed Peas a pokryje ju - všetko v priebehu niekoľkých týždňov. Black Eyed Peas prináša do našej charitatívnej činnosti úplne novú úroveň povedomia, o ktorej sa nám ani za milión rokov nesnívalo.

  „(I had) The Time of My Life“ je skutočne pieseň, ktorá má deväť životov. Ak to urobíte tak, ako skupina Peas, dá to životom 10, 11 a 12. Len sa mi znova potvrdzuje, že pieseň je medzigeneračná. Pieseň teraz obrovským spôsobom prešla do ďalšej generácie. Nebola tam žiadna iná skupina, chladnejšia, drsnejšia a krajšia ako Black Eyed Peas. “
 • Dianna Agron (Quinn) a Chord Overstreet (Sam) predviedli túto pieseň v televíznej šou Radosť 30. novembra 2010, v ten istý deň album Black Eyed Peas Začiatok , obsahujúci 'The Time (The Dirty Bit)', bolo vydané. Medzi Radosť „The Peas a Jennifer Grey, víťazstvo, táto pieseň zaznamenala obrovské oživenie a prinútila skladateľku Franke Previte zorganizovať súťaž s názvom„ Dancing With The Demos “, kde by ľudia mohli predviesť svoje vlastné tanečné sekvencie piesne a získať šancu vyhrať zostaňte v dvoch strediskách v Severnej Karolíne a Virgínii, ktoré boli hlavným miestom natáčania Hriešny tanec .
 • Vo filme z roku 2011 Šialená hlúpa láska. , opilá Emma Stone končí v byte svojho lotharia Ryana Goslinga. Bude z neho gentleman, ale ona chce jeho „veľký ťah“, ktorý vysvetľuje, že je z neho výťah Hriešny tanec . Iste, považuje to za neodolateľné; pustí pieseň a keď mu skočí do náručia, dá jej plný Swayze a spečatí dohodu.
 • V roku 2015 to bolo použité v populárnom Reklama spoločnosti UnitedHealthcare s názvom „Our Song“, kde pieseň prichádza v rádiu a manželský pár sa rozhodne urobiť výťah Swayze/Gray od Hriešny tanec . Dopadne to strašne zle a nakoniec sa zhovárajú s lekárom, aby sa vyliečili zo svojich zranení.
 • Počas Super Bowlu v roku 2018 spustila NFL miesto, kde sa hrá táto pieseň, zatiaľ čo Eli Manning a Odell Beckham Jr. z New York Giants znova vytvorili Hriešny tanec scéna ako oslava pristátia. Ich tím nemal veľmi čo oslavovať, pretože v tejto sezóne vyhral iba tri zápasy, zatiaľ čo dvaja z jeho rivalov, Philadelphia Eagles a New England Patriots, sa vo veľkom zápase presadili.
 • V rozhovore s Jennifer Warnes v roku 2018 o Songfacts povedala: „Myslím si, že to bola nehoda, ktorá práve rozkvitla. Nikto si nemyslel, že to bude také obrovské. Bolo to len prekvapenie.

  A urobili sme maximum, Bill a I. Film bol skvelý - stále populárny a vždy bude. Ale premýšľal som o tom a premýšľal som, prečo to celý svet tak miluje a myslím si, že odpoveď je, pretože je to skutočne radostné. Ak z tej piesne vezmete radosť, nie je to hit.

  Preto je výťah taký dôležitý, a preto chlapci v NFL urobili výťah: pretože v piesni je nevysvetliteľná radosť. Neviem, kde môžete presne určiť skutočný okamih, ale ak z tejto piesne vezmete radosť, nie je to také skvelé. '
 • Toto bolo použité v kľúčovej scéne vo finále série 2018 12 opíc . Cole a Ramse si ju vybrali ako hymnu, než sa vydajú na život ohrozujúcu misiu.

Zaujímavé Články