The Times They Are A-Changin 'od Boba Dylana

 • Výzva na akciu „Čas, kedy sa menia“ sa stala hymnou frustrovanej mládeže. Zhrnulo to protiestabilizačné pocity ľudí, ktorí boli neskôr známi ako hipisáci. Mnoho textov je založených na hnutí za občianske práva v USA.
 • V poznámkach k albumu tohto albumu Životopis Dylan napísal: „Chcel som napísať veľkú pieseň, nejaký druh ústrednej piesne, s krátkymi, výstižnými veršami, ktoré sa na seba hromadili hypnotickým spôsobom. Toto je určite pieseň s určitým účelom. Presne som vedel, čo chcem povedať a komu to chcem povedať. '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Dylan nahral túto pieseň v októbri 1963. Skladbu prvýkrát uviedol na koncerte v Carnegie Hall 26. októbra toho roku a použil ju ako svoje otváracie číslo.

  22. novembra 1963 bol zavraždený prezident USA John F. Kennedy, vďaka čomu bola táto pieseň ešte pálčivejšia. To tiež predstavovalo dilemu pre Dylana, ktorý sa musel rozhodnúť, či bude pieseň hrať aj naďalej; pripadalo mu divné, keď publikum po jeho vypočutí vybuchlo potleskom, a zaujímalo ho, za čo tlieskajú.

  Dylan skladbu ponechal vo svojich setoch. Bol vydaný na rovnomennom albume 13. januára 1964.
 • Dylan pokryl pieseň Carter Family Song „Wayworn Traveler“, napísal k melódii svoje vlastné slová a nazval ju „Paths Of Victory“. Tento záznam je uvedený v 'Bootleg Series Vol. 1-3 '. Po napísaní tej piesne znova napísal slová, zmenil časový podpis na 3/4 a vytvoril túto, jednu z jeho najznámejších piesní vôbec.
 • Toto bolo vydané ako singel vo Veľkej Británii v roku 1965 predtým, ako sa tam Dylan vybral na turné. Stal sa jeho prvým hitom na tomto území. 21. apríla sa vyšplhal na #9. Britským poslucháčom sa páčilo, čo počuli od Dylana, a pustili sa do jeho druhého albumu, Freewheelin 'Bob Dylan (vydané v roku 1963) a 11. apríla bolo odoslané na 1. miesto. Stalo sa tak po prvý raz za dva roky, kedy bol album inej skupiny ako The Beatles alebo Rolling Stones číslo 1 vo Veľkej Británii.
 • Dylan povolil, aby sa to použilo v reklamách pre účtovnú firmu Coopers a Lybrand v 90. rokoch. V roku 1996 ho tiež licencoval na komerčné využitie Bank of Montreal.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Ručne napísané texty štyroch veršov tejto piesne zaznamenané na zdrap papiera od Dylana boli pri predaji 10. decembra 2010 predané za 422 500 dolárov. Manažér hedžového fondu a zberateľ súčasného umenia Adam Sender predložil víťaznú ponuku telefonicky spoločnosti Sothebys v New Yorku.
 • Táto pieseň sa nachádza na oficiálnom soundtracku k filmu z roku 2009 Strážcovia . Na soundtracku sa objaví aj obal Dylanovho 'Desolation Row' od My Chemical Romance.
  Kleber - Sao Paulo, Brazília
 • Simon & Garfunkel o tom informovali na svojom prvom albume Streda ráno, 3:00 , v roku 1964. Produkoval ich vtedy Tom Wilson, ktorý produkoval aj Dylanov The Times They Are A-Changin ' album.

Zaujímavé Články