Skutočné farby od Cyndi Lauper

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Napísal to tím autorov piesní Billy Steinberg a Tom Kelly, ktorí tiež napísali pieseň Madonny Ako Panna „Heart's Alone“ a Lauper's Celú noc som jazdil . ' Pieseň je o pohľade pod povrch, aby ste zistili, aký je človek v skutočnosti.


 • V našom rozhovore s Billym Steinbergom textár vysvetlil: „K„ Pravým farbám “som mal tento verš a bolo napísané o mojej matke:„ Máte dlhý zoznam s toľkými možnosťami výberu, ventriloquistu s toľkými hlasmi a vaši priatelia na vysokých miestach hovoria, kde sa figúrky hodia, v súprave na líčenie máte príliš veľa tvárí, ale vidím, ako presvitajú vaše skutočné farby, “potom to pokračovalo s rovnakým refrénom, aký má pieseň.

  Často používam určitý štýl lyrického písania prúdu vedomia a pamätám si, ako som ten verš písal. Na prvom mieste bol verš. „Skutočné farby presvitajúce“ teda vyšli z radu, ktorý mu predchádzal: „V súprave na líčenie máte príliš veľa tvárí“. Napísali sme ten verš a zbor, Tom a ja a Tom mi povedal: „Gee, ten refrén má obrovskú univerzálnu príťažlivosť, mohol by ho spievať ktokoľvek komukoľvek. Môže to byť rodič dieťaťu, priateľ priateľovi, môže byť pre alebo o niekom. Na druhej strane, text verša, ktorý si napísal, je veľmi poetický a veľmi zaujímavý, ale zdá sa, že konkrétne ide o niekoho s priateľmi na vysokých miestach. “ Myslel si, že to má menšiu univerzálnosť a súhlasil som s ním. Napriek tomu, že som ten verš napísal o svojej mame a že viedol k textu zboru a bol som na to hrdý, súhlasil som s prepísaním textu verša a potom pieseň samozrejme bude potrebovať text druhej sloky.

  Pri prepisovaní som skutočne dostal spisovateľský blok. Pamätám si, že som mal niečo o smutných očiach alebo niečo, myslím, že Tom dokonca povedal: „A čo‚ ty so smutnými očami ‘?“ Stále ma povzbudzoval: „Dokončime tú pieseň, je to skvelá pieseň.“ Povedal som: 'Napíšeme niečo iné, nemôžem to urobiť, uviazol som.' Pieseň akosi chradla, pretože som len nevedel, ako tieto verše prepísať. Urobili sme veľmi hrubé demo piesne s pôvodným veršom a refrénom a neviem, ako sa to stalo, ale nejako George Martin, producent skupiny The Beatles, počul naše veľmi hrubé demo a Tom počul, že sa mu to páči. . Potom sa Tom skutočne pustil do môjho prípadu, aby dokončil tie texty. S Tomom sme si sadli a s jeho pomocou som dokončil text. '


 • Toto bola jediná pôvodná pieseň na albume, ktorú Lauper nepomohol napísať.


 • Billy Steinberg porozprával Songfacts o tom, ako pieseň vznikla. 'Tom naspieval demo, bolo založené na klavíri a malo vokály v gospelovom štýle,' povedal. „Pamätám si, že som mal pocit, že v prvom verši je akosi niečo neúplné. Vždy som mal pocit, že s tým nie je niečo v poriadku, ale bol som šťastný, že sa to podarilo. Na druhej strane, druhý verš, časť o: „Nebuď nešťastný, nemôžem si spomenúť, kedy som ťa naposledy videl smiať sa ...“ Ten druhý verš, pamätám si, že som s tým bol veľmi spokojný, tie prvé štyri riadky druhého verša. A potešilo ma, keď vyšla nahrávka Cyndi Lauper, pretože počas sólovej sekcie hovorí: „Nemôžem si spomenúť, kedy som ťa naposledy videl smiať sa.“ Ona to znova hovorí a potešilo ma, že chytila ​​riadok, ktorý sa mi páčil, a hovoril ním, než aby vybral niečo, čo sa mi nepáčilo. '
 • Lauperov dobrý priateľ Gregory Natal nedávno zomrel na AIDS, keď si Lauper vypočul ukážku piesne. Myslela na Natal, keď prišla na svoj prístup k spevu, najmä k mäkkým, šepkajúcim sekciám. „Uvedomila som si, že to musí byť hlas, ktorý ti šepká,“ povedala 60 minút . „Hlas, ktorý je takmer detský, takže bude hovoriť s najjemnejšou a najjemnejšou časťou ľudskej bytosti. Je to hlas, ktorý ti šepká a hovorí ti, že to bude v poriadku. '


 • Lauper bol dokonalým umelcom na nahrávanie tejto piesne. Billy Steinberg vysvetlil: „Jednou z vecí, s ktorou sa ako skladateľ stretáva, je to, že keď umelec nahrá vašu pieseň, pokiaľ ju nevyprodukujete sami alebo sa na produkcii nejako nepodieľate, máte veľmi malý podiel na tom, ako je pieseň aranžovaná. a štruktúrované. Niekedy umelec skopíruje vašu ukážku presne tak, ako ju prezentujete. To by bol prípad „Like a Virgin“ alebo „Alone“ od srdca - záznamy kopírovali ukážky. V piesni „True Colors“, viac ako v akejkoľvek inej piesni, prišla Cyndi Lauper s veľmi, veľmi kreatívnym odklonom od nášho dema. Demo bolo zakorenené v gospelovej baladickej tradícii piesne ako „Bridge Over Troubled Water“, „Let It Be“ alebo „Lean On Me“, takých vecí s klavírom. Cyndi úplne rozložila tento druh tradičného usporiadania a prišla na niečo, čo bolo úchvatné a ostré. Obaja s Tomom sme boli nadšení, keď sme počuli jej záznam, pretože to bolo oveľa dobrodružnejšie ako naše demo, a ku svojmu cti, že ju vyrobila a odviedla nádhernú prácu. Táto pieseň, viac ako všetky ostatné piesne, ktoré som napísal, mala obrovský život. Myslím, že viac ako ktorákoľvek iná pieseň, ktorú sme s Tomom napísali, sa zdá, že táto pieseň je najuniverzálnejšia. '
 • Pieseň nadobudla osobitný význam v gay komunite, ktorú predstavuje vlajka dúhovej hrdosti. Lauper, vždy zástanca práv LGBTQ, bol nadšený, keď pieseň rezonovala v tejto komunite.
 • Vo Veľkej Británii to vyšlo ako „True Colors“. Titulu to dodalo trochu viac britskej príchute.
 • Toto bolo použité v reklamnej kampani Kodak na reklamu ich filmového spracovania.
 • Phil Collins to zaznamenal pre svoju kompiláciu Greatest Hits z roku 1998. Jeho verzia vyšla ako singel a stala sa veľmi populárnou v rozhlasových staniciach Adult Contemporary.
 • Toto pokryla austrálska hviezda country hudby Kasey Chambers a použila sa ako ústredná pieseň majstrovstiev sveta v ragby 2003.
  Katie - Goulburn, Austrália
 • Fredro Starr a Jill Scott to prepracovali na pieseň s názvom „Shining Through“, ktorá bola použitá ako ústredná pieseň filmu. Zachráňte posledný tanec . V piesni „Shining Through“ zaspieva Jill Scott prvý kúsok refrénu - „Vidím, ako presvitajú tvoje pravé farby, vidím tvoje skutočné farby a preto ťa milujem“ a Fredro Starr k piesni dodáva rap.
  Adam - Dewsbury, Anglicko
 • V roku 2007 Lauper zahájil „True Colors Tour“ v snahe podporiť práva homosexuálov a bojovať proti zločinom z nenávisti. Na turné v roku 2007 sa predstavili Erasure, Drážďanské bábiky a Debbie Harry z Blondie. V roku 2008 medzi umelcov patrili Joan Jett, Regina Spektor a Tegan a Sara.

  V roku 2008 spustil Lauper aj fond True Colors Fund (neskôr rebranding) True Colors United ), ktorá obhajuje LGBTQ mládež a spoluprácu s komunitami, aby sa zaistilo, že ich útulky a centrá pre mládež budú inkluzívne. Organizácia tiež poskytuje hlas vo Washingtone a obhajuje legislatívu, ktorá podporuje a chráni komunitu LGBTQ.
 • Justin Timberlake sa spojil s herečkou Annou Kendrick v roku 2016, aby pokryl túto pieseň pre soundtrack k filmu Trollovia . Timberlake vo filme vyjadruje sivého trolla Brancha, zatiaľ čo Kendrick hrá trolla s názvom Popp.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: