Pravá viera podľa Nového poriadku

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Mnoho užívateľov heroínu opisuje slávne odlúčenie, ktoré pochádza z drogových výšin, a tento pocit sa zdá byť popísaný v tejto piesni. Keď sme sa pýtali basgitaristu New Order Petera Hooka na význam, poprel spojenie s drogami. Povedal Hook: „True Faith“ obsahuje podľa mňa niektoré z najlepších textov New Order, ale nie, nejedná sa o heroín, to nie je vec, ktorej by sa niektoré z našich textov niekedy dotkli. Myslím si, že je zrejmé, že texty textov odrážajú, že sú pod určitým vplyvom. '

  Jeho spoluhráč Bernard Sumner však uviedol niečo iné Q časopis v roku 1999, že pieseň je o drogovej závislosti, a že hoci nerobil heroín, napísal ju z pohľadu užívateľa.

  Nie je to zďaleka prvýkrát, čo sa Sumner a Hook nevideli z očí do očí-ich vzťah stroskotal, keď Hook v roku 2007 opustil kapelu a Sumner sa v roku 2011 rozhodol pokračovať bez neho.


 • Video, ktoré sa dnes v Británii stále často zobrazuje, zobrazuje boj typu „dobro proti zlu“ surrealistickým spôsobom, počínajúc dvoma kostýmovanými ľuďmi, ktorí si navzájom bijú na tvár.

  Klip režíroval Philippe Decouflé, francúzsky tanečník/choreograf (pracoval aj ako mím), ktorý neskôr bude režírovať video Fine Young Cannibals pre film „She Drives Me Crazy“. Skupina mala na turné plné ruky práce, takže ich scény boli natočené na zastávke v Glastonbury, zatiaľ čo zvyšok záberov sa natáčal v Paríži.


 • New Order absolvoval vyčerpávajúci cestovný poriadok na konci roku 1986, ktorý trval asi rok. Počas tejto doby urobili veľmi málo nahrávok, ale našli si čas na napísanie a nahratie albumu „True Faith“, ktorý vyšiel ako singel v roku 1987 a bol predstavený ako jediná nová pieseň na ich kompilačnom albume. Látka


 • Kapela napísala túto pieseň so svojim producentom Stevenom Hague. Bolo to prvýkrát, čo spolupracovali s Haagom, ktorý sa k nim opäť pridal a produkoval album New Order’s 1993 republika . Bernard Sumner pripomenul Nestrihané : „Bolo to obdobie, keď som sa rozhodol napísať hitový singel. Myslím, že sme dostali dosť veľký daňový účet, a sadli sme si so Stephenom Hagueom, aby sme napísali hit Top 40. “

  „Mal som nápad na basovú linku, Gillian (Gilbert, klávesy) mala nejaké nápady na sláčiky, Stephen dostal dole bicie. Keď sme rozbehli trať, poslali ma s fľašou Pernodu do bytu, ktorý sme mali v Londýne, a povedali mi, aby som neukazoval svoju tvár, kým nenapíšem text. “
 • Podľa Bernarda Sumnera boli texty na poslednú chvíľu zmenené, aby sa dezinfikovali riadky „Keď som bol veľmi malý chlapec, rozprávali sa so mnou veľmi malí chlapci, teraz, keď sme spolu vyrastali, všetci so mnou berú drogy „Na“ majú strach z toho, čo vidia ”, na návrh producenta Stevena Hagueho, ktorý cítil, že pieseň má väčší hitový potenciál bez odkazu na drogu. Sumner niekedy spieval túto originálnu lyriku počas živých vystúpení.


 • Pieseň sa vrátila do britského rebríčka jednotlivcov v roku 2011 vo forme obalu od Georga Michaela, ktorý bol zaznamenaný pre charitu Comic Relief. Jeho verzia vyvrcholila na 27. mieste - nebola taká úspešná ako Michaelov sólový singel „Faith“, ktorý v roku 1987 dosiahol druhé miesto (a bol na vrchole amerického rebríčka).
 • Táto pieseň hrá v klube, kde je Patrick Bateman, hlavná postava filmu z roku 2000 Americké psycho , ktorú hrá Christian Bale, žúruje so svojimi priateľmi na začiatku filmu.
  Rose Marie - Valencia, Španielsko

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: