Dve minúty do polnoci od Iron Maiden

 • Táto pieseň je o hrozbe jadrovej vojny. Na disku 2 vydania DVD z Žiť po smrti “Bruce Dickinson vysvetľuje:„ Je to o romantike vojny a o tom, ako sme ňou všetci odpudzovaní a fascinovaní zároveň. “
  Caitlin - Colmesneil, TX


 • Názov je odkazom na hodiny Doomsday, ktoré v roku 1947 vytvoril časopis Bulletin atómových vied . Bolo stanovené na 7 minút do polnoci, čo naznačuje, že kvôli hrozbe jadrovej vojny sa svetu kráti čas. Ako sa napätie v priebehu rokov stupňovalo, hodiny sa síce posúvali dopredu, ale pri podpisovaní zmlúv a znižovaní hrozby boli niekoľkokrát posunuté dozadu. V roku 1958 Spojené štáty a Sovietsky zväz testovali vodíkové bomby a hodiny boli posunuté na 11:58 - čo bolo najbližšie k polnoci.
  Sarah - Winnipeg, Kanada
 • Steve Harris nemá skladateľský kredit na tejto piesni - zdieľajú ju Adrian Smith aj Bruce Dickinson. Toto je jedna z mála piesní skupiny Iron Maiden, kde nie je Harrisovo meno uvedené na skladateľskom kredite.
  Bryant - Salina, KS


 • Táto pieseň bola uvedená vo videohre Grand Theft Auto: Vice City v rozhlasovej stanici, VRock, v ktorej boli aj ďalší umelci ako Megadeth a Judas Priest.
  Kyle - Montreal, Kanada


Zaujímavé Články