Na MC Hammer sa toho nemôžete dotknúť

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Hudba je založená na Super Freak “od Ricka Jamesa. Táto pieseň bola hitom v roku 1981, takže veľa mladších poslucháčov nevedelo, že beat bol vzorkovaný. V zvláštnej irónii dostal Hammer obrovskú podporu od MTV, ktorý video poriadne roztočil. V roku 1981 však odmietli hrať „Super Freak“, pretože neprehrali videá od čiernych umelcov so žiadnou pravidelnosťou. Možno, keby Rick James nosil padákové nohavice a vytiahol tanečný ťah „čínsky písací stroj“, získal by zo siete rešpekt.


 • Hammer bol netopierím chlapcom v bejzbalovom tíme Oaklandu A a dostal meno „Hammer“, pretože vyzeral ako baseballová legenda Hank Aaron, ktorý bol známy ako „Hammerin“ Hank. Niektorí členovia The A's pomohli financovať Hammerovu rapovú kariéru a on sa koncom 80. rokov vynoril z rapovej scény na západnom pobreží a zastupoval Oakland.

  Jeho prvý album, Feel My Power , bol vydaný na jeho nezávislom vydavateľstve v roku 1987 a získal pozornosť spoločnosti Capitol Records, ktorá mu dala podpis vo výške 750 000 dolárov. Jeho prvý capitolský album, Začnime , bol vydaný v roku 1988 a produkoval menší hit s piesňou „Turn This Mutha Out“.

  Skladba „U Can't Touch This“ vyšla v januári 1990 mesiac pred jeho tretím albumom. Prosím, Hammer, neubližujte im . Pieseň ho posunula novým smerom, obsahuje mnoho prvkov tanečnej hudby a stojí ho to dôveryhodnosť v rapovej komunite. Bol to obrovský popový hit a Hammer sa objavil na MTV a v rôznych diskusných šou v smiešne voľných nohaviciach, ktoré sa stali jeho ochrannou známkou spolu s výraznými tanečnými pohybmi. Nasledovalo 60 -dňové turné s množstvom záložných tanečníkov a vešiakov, z ktorých mnohí boli starými priateľmi a radi sa podieľali na jeho finančnom úspechu (aj keď niektorí sa sťažovali na nedostatočné platenie a tvrdé pracovné podmienky - Hammer uvalil prísny zákaz vychádzania a za chyby vyberal pokuty) . Prehliadka bola nadupaná a drahá, a keď Hammerova hviezda vybledla, už nezostali peniaze. Odhodil „MC“ a pokúsil sa znova objaviť ako gangsterský rapper, ale vo svete rapu stratil dôveryhodnosť a už ho neláka. Stal sa trochu žartom, pretože poslucháči si uvedomili, že na to, aby ste pred rokmi vzali hitovú pieseň a rapovali cez rytmus (myslím, že Vanilla Ice), nie je potrebný veľký talent.

  V roku 2005 Hammer vystúpil, kde bol ochotný si zo seba robiť srandu, vrátane televíznej reality show a reklamy, v ktorej túto pieseň predviedol pred kaštieľom, ktorý bol opätovne odobratý o 15 minút neskôr, keď mu došlo šťastie. V tom roku účinkoval aj na udeľovaní cien MTV video music.


 • Rick James sa snažil zabrániť rapperom, aby vyskúšali jeho hudbu a odmietol všetky žiadosti. Podľa Jamesa jeho právnici schválili vzorku „Super Freak“ bez jeho súhlasu; počul o tom, keď mu priateľ povedal o „U Can't Touch This“ a pieseň prišla v rádiu, ktoré počúvali v aute. James povedal, že je nahnevaný, ale trochu sa upokojil, keď zistil, koľko peňazí pre neho zarába. Napriek tomu tvrdil, že keby ho o to požiadali, dohodu by neurobil.

  James mal aj ďalšie hovädzie mäso: chcel byť zaradený ako skladateľ piesne „U Can't Touch This“ a zažaloval MC Hammera o úver. Prípad bol vyriešený mimosúdnou cestou, pričom James bol zaradený ako spoluautor scenára na trať spolu s Hammerom a Alonzom Millerom, diskdžokejom, ktorí napísali niekoľko textov k piesni „Super Freak“.


 • To vyhralo 1990 Grammy Awards za najlepší sólový rapový výkon a najlepšiu rytmickú a bluesovú pieseň pre spisovateľov MC Hammer, Rick James a Alonzo Miller.
 • Spoločnosť Capitol Records spustila inovatívnu marketingovú kampaň na propagáciu tejto piesne. Rozoslali bezplatne kazetové singly z tejto trate 100 000 deťom spolu s listom od Hammera, v ktorom ich žiadali, aby zavolali na MTV a vyžiadali si video. Tento trik fungoval a video sa stalo najhranejším v roku 1990 v sieti.


 • Napriek neustálemu hraniu hier a obrovským predajom sa pieseň dostala iba na 8. miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Zdá sa byť ryba, že piesne ako „Romeo“ od Dina a „Girls Nite Out“ od Tylera Collinsa by ho predbehli, ale to bolo v roku 1990 a Billboard mal zatiaľ neobsahuje technológiu Soundscan na sledovanie tržieb a BDS na sledovanie airplay. Údaje o predajoch boli zozbierané zo správ z rekordných obchodov a z čísel rádiových staníc z rozhlasových staníc - zdá sa, že obchody a stanice nechceli priznať, že sa skladba predáva alebo že sa točí veľmi rýchlo.

  Zvláštne je, že sa dostal do #1 rebríčka R & B, čo dáva MC Hammer jeho jedinú #1 v tejto zhode. Jeho ďalší singel, kryt piesne „Have You Seen Her“, sa umiestnil na 4. mieste v rebríčku Hot 100, po ktorom nasledovala pieseň „Pray“, ktorá sa umiestnila na 2. mieste.
 • Weird Al Yankovic urobil paródiu na túto pieseň s názvom „I Can't Watch This“, ktorá pojednáva o zlých televíznych programoch, ktoré sú „rovnako zábavné ako sledovanie zaschnutej farby“.
 • MC Hammer nahrali túto pieseň v hollywoodskych štúdiách Capitol Records, na tom istom mieste, kde Frank Sinatra a Nat King Cole urobili mnohé zo svojich známych nahrávok.
 • „U Can't Touch This“ je populárnou voľbou pre lowbrowové trháky; bola použitá v dvoch Transformátory filmy, Dospeláci 2 (2013), Charlieho anjeli: Na plný plyn (2003) a Kung Pow: Zadajte päsť (2002). Medzi ďalšie filmy na použitie patria:

  Zúrivý 7 (2015)
  Návrh (2009)
  Hra (2008)
  Tropic Thunder (2008)
  Do divočiny (2007)
  Muž domu (2005)
  Príbeh žraloka (2004)
  Biele kuriatka (2004)
  EuroTrip (2004)
  Bubble Boy (2001)
  Horúce strely! (1991)

  Na televíznej strane to zasiahlo trifectu Simpsonovci („Hviezda horí“ - 1995), Family Guy (* E Peterbus jeden '- 2000) a Južný park („Naughty Ninjas“ - 2015). Ukazuje sa to aj v epizódach seriálu Radosť („Zlá povesť“ - 2010) a Nadprirodzené („Southern Comfort“ - 2012).
 • Toto bolo použité v roku 2020 Reklama v super mise na Cheetos Popcorn . Na mieste chlap odchádza z akejkoľvek práce a zje produkt, ktorý mu na rukách zanechá oranžové zvyšky - v takom stave sa nemôže ničoho dotknúť. Kladivo sa objaví na celom mieste.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: