Nespútaná melódia od The Righteous Brothers

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto sa prvýkrát objavilo vo filme z roku 1955 Nespútaný , v ktorej hrá bývalý futbalista Elroy 'Crazy Legs' Hirsch. Film sa odohráva vo väzení a pieseň bola napísaná pre film, aby odrážal náladu väzňov, ktorí čakajú, kým uplynie čas.

  Alex North napísal hudbu, Hy Zaret napísal text a verziu vo filme naspieval spevák čiernej pleti Todd Duncan. Duncan sa stal obľúbeným vokálnym inštruktorom.

  Keď film vyšiel, bola vydaná orchestrálna verzia od Les Baxtera spolu s verziou Al Hibblera. Baxterova verzia je na prvom mieste v USA; Hibbler's prešiel na #3.


 • Olovo na tejto trati spieval Bobby Hatfield, ktorý mal vyšší hlas ako Bill Medley. Bol to jeho nápad nahrať to, pretože Medley a Hatfield si mohli vybrať pieseň, ktorú budú ako sólový spevák spievať na svojich albumoch. Ako nám hovorí Medley, Hatfield pieseň dobre poznal a bol veľkým fanúšikom verzií piesne Roy Hamilton a Al Hibbler. V roku 2003 Hatfield zomrel na infarkt vo veku 63 rokov.


 • Verzia Righteous Brothers bola obrovským hitom, ale bola zaznamenaná s oveľa skromnejšími očakávaniami. Phil Spector to považoval za výplň albumu a vydal ho ako B-stranu. Singel obsahoval skladbu „Unchained Melody“ bez producentského kreditu na etikete, napríklad ako skladbu k skladbe „Hung on You“ od Gerryho Goffina a Carole Kinga, ale mnoho DJov uprednostnilo skladbu „Unchained Melody“ a namiesto toho ju hralo. To rozhnevalo Spectora, ktorý následne nenechal žiadne pochybnosti o tom, ktorá strana phillovského singla je stranou A.


 • Slávne vyvrcholenie tejto piesne, kde Bobby Hatfield spieva vysokú pieseň „I need your love“, nebolo také, ako bola pieseň napísaná. V našom rozhovore s Billom Medleym vysvetlil, že Hatfield urobil dve piesne a potom odišiel. Často by prehodnotil svoj výkon a vrátil by sa neskôr, aby ho zmenil, a to na tejto trati urobil a vrátil sa, aby sa spýtal Medleyho, či by mohol urobiť úpravu. Nebola to ľahká úloha, pretože s maximálne štyrmi skladbami, s ktorými ste museli pracovať, ste museli nahrať časť pôvodného záberu, ale Medley sa prispôsobil a Hatfield dodal túto prudkú vokálnu linku. Medley povedal: „Vrazil som to a on odišiel. Povedal: „Nie, môžem to urobiť lepšie.“ A ja som povedal: „Nie, nemôžete.“ [Smiech] A myslím si, že je to veľká časť tej piesne. '
 • Toto bolo vydané vo vydavateľstve Philles Records, vydavateľstve Phil Spector. Spector, známy svojou technikou „Wall Of Sound“, to nevyprodukoval - Bill Medley áno. Medley vo vyhlásení k bulletinu Forgotten Hits z roku 2007 uviedol: „Musíte si pamätať, že som produkoval naše veci pred Philom Spectorom ... Myslím tým, že som produkoval„ Little Latin Lupe Lu “,„ My Babe “a všetky tieto veci. Potom, keď sme šli s Philom, Phil sa ma spýtal, či by som produkoval albumy, pretože bolo pre neho príliš časovo náročné vyrobiť celé albumy. Takže on sa chystá urobiť nezadaných a ja urobím album. A tak sa to stalo a tak som vyrobil skladbu „Unchained Melody“, za ktorú teraz zrejme nesie zásluhu Phil Spector. Môže mať kredit. A nie som producent. Viem vyrábať. Očividne však nejde o výrobu Spectoru. „Unchained Melody“ nikdy nebolo myslené ako singel ... bol vyrobený na albume. Bol zaradený na stranu B singla Phila Spectora „Hung On You“ a v momente, keď bol vydaný, „Unchained Melody“ prešiel strechou. '


 • To sa vrátilo do amerických a britských rebríčkov v roku 1990 po zaradení do filmu Duch (bolo použité v scéne s Patrickom Swayzem, Demi Moore a keramikou). V tom istom roku boli v USA uvedené dve verzie: opätovné vydanie pôvodného singlu Righteous Brothers z roku 1965 bolo k dispozícii iba ako singel s frekvenciou 45 otáčok za minútu, pričom jeho vrchol bol na 13. mieste, a opätovné nahranie piesne v roku 1990 bolo k dispozícii iba ako kazetový singel. na #19. Osem týždňov boli obe verzie súčasne v Hot 100.

  Keď sa opätovné vydanie stalo hitom, vydavateľstvo, ktoré teraz vlastnilo distribučné práva, podcenilo svoju popularitu a niekoľko kópií, ktoré sa v obchodoch s nahrávkami rýchlo vypredalo, pričom spätné objednávky trvali niekoľko týždňov. Medzitým sa Righteous Brothers, ktorí už z originálu nerobia ani korunu, rozhodli pieseň znova nahrať a vydať na súčasnom vydavateľstve Billa Medleyho Curb. Keďže grafy sú založené na rádiovom vysielaní (iba pôvodná verzia) a rekordných tržbách (iba vydanie Curb), obe verzie sa dostali do Top 20 súčasne. Ak by sa tieto dve postavy spojili, pieseň stará dve desaťročia by bola piesňou číslo 1 roka. Vo Veľkej Británii to bolo presne tak, pretože pieseň sa stala číslom 1 a bola najpredávanejším singlom roku 1990.
 • Obnovená popularita piesne v Británii mala za následok opätovné vydanie albumu „ Stratili ste to, že sa cítite 'na konci roku 1990. Toto opätovné vydanie dosiahlo číslo 3 v zámorí.
 • Napriek tomu, že verzia Righteous Brothers je dnes najpamätnejšou spomienkou, v žiadnom prípade nešlo o prvú ani najúspešnejšiu „Nespútanú melódiu“. Štyri verzie piesne sa dostali do Top 40 v roku 1955, tri z nich súčasne do Top 20: Les Baxter (#1 - z filmu) Nespútaný ), Al Hibbler (#3 - prvá vokálna verzia), Roy Hamilton (#6), June Valli (#29). Všetky štyri tieto nahrávky boli v americkej Top 40 14. mája 1955. Harry Belafonte tiež zaznamenal verziu toho roku.
 • Keď film Duch vrátila túto pieseň späť do hitparád, bola to už druhýkrát, čo film Patricka Swayzeho posilnil osudy Billa Medleyho. V roku 1987 duo Medleyho s Jennifer Warnesovou „ (Mal som) Čas svojho života , „sa stal hitom USA číslo 1, keď bol film, pre ktorý bol napísaný, Hriešny tanec (taktiež v hlavnej úlohe so Swayzem), vzlietla v pokladni.

  Medley nám povedal: „V priebehu rokov som s ním niekoľkokrát hovoril - vtipkoval som s ním. Povedal som: 'Prečo nám nevoláš, aby sme urobili všetky tvoje filmy?'
 • V roku 1995 Robson And Jerome vydali tento singel s piesňou „The White Cliffs Of Dover“. Singel sa v Británii umiestnil na prvom mieste a bol tam v tom roku najpredávanejším. Obe piesne boli použité v televíznej šou s názvom Vojak vojak .
 • The Righteous Brothers vydali len ďalšie dve single vo vydavateľstve Philles Records Phila Spectora a obe boli coververzami starších piesní: „Ebb Tide“ a „The White Cliffs Of Dover“. Spector nechcel vložiť svoje úsilie do nahrávania pôvodných piesní, ak verejnosť chcela len počuť štandardy od dua.

  Po týchto vydaniach spoločnosť MGM Records kúpila zmluvu s vydavateľstvom The Righteous Brothers, ktorá sa vydavateľstvu vyplatila, keď ich prvý singel s názvom „You Are My) Soul And Inspiration“ - pôvodná pieseň - skončil na prvom mieste.
 • Jediným rekordom, ktorý bol hitom číslo 1 so štyrmi rôznymi verziami, Jimmy Young, The Righteous Brothers, Ronson & Jerome a Gareth Gates, bol s touto piesňou vrchol britského rebríčka. Toto je tiež prvá pieseň s miliónovým predajcom v Británii vo viac ako jednej verzii (s týmto mala v roku 1995 spoločnosť Robson & Jerome tiež milión predajcov).
 • V roku 2002 Pop Idol runner up Gareth Gates si v Británii pripísal singel číslo 1. Vo veku 17 rokov sa stal najmladším sólovým britským umelcom s britskou #1. Gatesovu verziu zvolili diváci ITV za rekord roka. V prvý deň sa predalo 300 000 kópií a celkovo 1,3 milióna. Gates to predviedol vo finále dňa Pop Idol , v ktorom skončil na druhom mieste až po Willa Younga.
 • Toto bola jedna z niekoľkých piesní, o ktorých Simon Cowell povedal, že ich už nikdy nebude chcieť počuť na X faktor konkurz. „Kto povedal, že je to moja obľúbená pieseň, žartoval,“ povedal.
 • Toto bola obľúbená pieseň matky Garetha Gatesa a sám Gates to vedel z verzie Righteous Brothers vo filme Duch . Bola to prvá pieseň, ktorú sa Gareth naučil hrať na gitare. Podľa 1000 UK #1 hitov od Jona Kutnera a Spencera Leigha vedel, že by to bola skvelá pieseň, v ktorej by sa dalo hrať Pop Idol : 'Je to pieseň, ktorú môžeš veľmi zle spievať, veľa ľudí pokazí kúsok' Potrebujem tvoju lásku ', ale vedel som, že to zvládnem v poriadku.' Singel CD obsahoval Garethovu verziu piesní „Anything Is Possible“ a „Evergreen“, čo by boli strany A, ak by súťaž vyhral.
 • Znovu vydanie tejto piesne v roku 1990 bolo na prvom mieste v rebríčku Adult Contemporary, čím sa skupina The Righteous Brothers stala jediným lídrom v tejto kategórii.
 • Supremes nahrali obal tejto piesne na svoj album Počujem symfóniu .
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • Veta „Boh mi urýchli tvoju lásku“ bola čiastočne inšpiráciou pre pieseň Simple Minds „Speed ​​Your Love To Me“.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: