Unsainted by Slipknot

 • 'Unsainted' nájde frontmana Slipknot Coreyho Taylora, ktorý hovorí o depresii, s ktorou bojoval mnoho rokov.

  Ja len zvetrávam hrubú záplatu
  Ďalší darebák so svrbením na poškriabanie
  Popieranie je najtemnejšie, keď žijete v diere
  Prečo sa do pekla cítiš tak chladne?


  Spevák sa so Stephanie Lubyovou rozišiel v roku 2017 po ôsmich rokoch manželstva, čo ho uvrhlo do depresie. Texty napísal Taylor, zotavujúci sa závislý Nie sme váš druh v tomto období, keď bojoval s depresiou a snažil sa zostať triezvy.

  Taylor ďalej kritizuje organizované náboženstvo ako potenciálny liek na svoju depresiu.

  Urobte krok a zaplatíte za to
  Vyberte si pána a modlite sa k nemu
  Si taký náročný, keď chceš pravdu
  Ale tvoje príbehy sa mi nečítajú


  V závere piesne Taylor hovorí, že bol „nesvätý“, čo znamená, že nejaká bližšie nešpecifikovaná sociálno-náboženská entita zničila jeho dobrú stránku a „zabila vo mne svätca“.


 • V úvode piesne sa nachádza Angel City Chorale, zbor Los Angeles, ktorý tvorí 160 spevákov. Shawn 'Clown' Crahan a producent Greg Fidelman chceli bohatý úvod; pôvodne mali na mysli detský zbor, ako napríklad v „Another Brick In The Wall (časť II) od Pink Floyd“, ale nakoniec dostali obyčajný zbor. Povedal Taylor Loudwire bola to posledná skladba, ktorú dokončili pre album.

  'Nahrali sme to niekoľkokrát a ešte sme nenašli ducha,' vysvetlil. 'Až keď sa Clown a [Fidelman] začali rozprávať o tomto grandióznom intre so zborom, bolo to znova nahraté s trochu väčšou naliehavosťou. Bolo naozaj skvelé, ako sa to dalo dokopy.“

  'Najskôr ma v zbore nepredali,' dodal Taylor. 'Stále odkazovali na The Stones' 'You Can't Always Get What You Want', čo je jedna z mojich najmenej obľúbených skladieb od Stones. Ide len o hlboký koniec pretvárky. Ale z toho, čo urobili so zborom, mi behali zimomriavky, keď som to prvýkrát počul. Tá skladba bola perfektným interpunkčným znamienkom pre to, aký album mal byť. Bol to ten chýbajúci prvok, ktorý sme potrebovali pre album.“
 • „Unsainted“ bola vybraná ako ústredná pieseň pre podujatie WWE NXT TakeOver: Toronto, ktoré sa konalo 10. augusta 2019 v kanadskej Scotiabank Arene. Predtým bol samostatný singel Slipknot 'All Out Life' ústrednou piesňou pre show, ktorá predstavuje začínajúcich wrestlerov.


 • Čitatelia zvolili skladbu „Unsainted“ za skladbu roka 2019 Ešte raz časopis. Slipknot bol tiež zvolený za živú kapelu a kapelu roka Nie sme váš druh sa umiestnil na druhom mieste v kategórii Album roka za Bring Me The Horizon's Láska .
 • Video, ktoré režíroval M. Shawn 'Clown' Crahan, obsahuje prikyvovanie na obľúbené orientačné body v rodnom meste kapely Des Moines v štáte Iowa, vrátane sedenia na výstavnej tribúne štátu Iowa a obrátenej zlatej kupoly Iowa Capitol.
Zaujímavé Články