Hore, kam patríme, Joe Cocker a Jennifer Warnes

 • Toto bolo napísané pre film Dôstojník a džentlmen , ktorý získal Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň v roku 1983. Film je známy svojou záverečnou scénou, kde Richard Gere, oblečený v námorníckej uniforme, príde do továrne, v ktorej pracuje Debra Winger, je s ňou horko -ťažko, potom nesie ju von, ako jej spolupracovníci jasajú. Je to možno najznámejší filmový archetyp „zmieta ju z nôh“.

  Film sa končí zastavením snímky Krídlo v Gereovom náručí, keď sa krútia kredity a hrá skladba „Tam, kde patríme“.


 • Celý proces - od myšlienky po zaradenie do filmu a vydanie - trval iba 30 dní. Texty napísal Will Jennings. Je zodpovedný za slová mnohých známych piesní vrátane piesní „My Heart Will Go On“, „Looks Like We Made It“ a mnohých hitov Steva Winwooda. Jennings nám povedal:

  „Joel Sill, ktorý bol vedúcim hudobného oddelenia Paramountu, ma požiadal, aby som zvážil napísanie piesne pre tento film. Sledoval som hrubý zostrih, film sa mi páčil a už som počul dosť častí na vytvorenie piesne. Požiadal som Joela, aby mi poslal pracovnú skladbu, a spojil som verš, refrén a most piesne a napísal text ... Joel to poslal Stewartovi Levineovi, vynikajúcemu hudobnému producentovi, a so Stewartom sme pieseň prehovorili. do telefónu a šiel do štúdia a prerušil hit s Joeom Cockerom a Jennifer Warnes. “
 • Will Jennings nám povedal, že sme prišli so slovami k tejto piesni: „Som človek z robotníckej triedy a títo ľudia vo filme, ktorí sa to pokúšajú dosiahnuť, sú mojimi ľuďmi. Horské snímky sú o úsilí dostať sa na vrchol - ľudia často nepočujú správne texty - je to „Kde orli plačú, na vysokých horách“ namiesto „Kde orly lietajú, na vysokých horách“ - ak ste to už niekedy počuli výkrik orla, jeho sila a krása a všetka jeho divoká sloboda, získate rozdiel. Pokiaľ ide o „Všetko, čo viem, je to, ako sa cítim ...“, ak vám už nič iné nehovorí, čo máte vo svojom živote urobiť, musíte ísť spôsobom, akým sa cítite ... ak ste stratení, máte iba svoj inštinkt a vášeň, ktoré vás povedú. '


 • Jack Nitzsche a Buffy Sainte-Marie napísali hudbu k filmu a hudbu k tejto piesni; nasledujúci rok sa vzali. Nitzsche zaznamenal mnoho filmov, vrátane Zaklínač , Prelet nad kukučím hniezdom a Indický bežec . Hral tiež na klavír v niekoľkých piesňach Rolling Stones a urobil aranžmány pre mnohé piesne, ktoré produkoval Phil Spector. Predtým, ako v roku 2000 zomrel na infarkt, mal nejaké problémy so zákonom - objavil sa v televíznej šou Policajti po tom, čo na iného chlapa zamával pištoľou.
 • V vrcholnej záverečnej scéne z Dôstojník a džentlmen Hrá inštrumentálna skladba 'Love Theme From' An Officer And A Gentleman ', ktorú hrá Lee Ritenour. Táto téma pripomína „Hore, kam patríme“, ale je menej vtieravá.

  Slávna záverečná scéna bola mnohokrát podvrhnutá v televízii a vo filmoch vrátane Simpsonovci („Život v rýchlom pruhu“, 1990), keď Homer vynáša Marge z jadrovej elektrárne a tak ďalej Priatelia („Ten s kuracou kiahňou“, 1996), keď si Ross obliekol námornícku uniformu a pokúsil sa odviezť Rachel z kaviarne, kde pracuje, aby mu však prekazil plán, pretože stále potrebuje zatvoriť. V týchto spoofoch sa na vyvolanie filmu zvyčajne používa téma lásky od „Dôstojníka a džentlmena“.


 • V roku 1983 to vyhralo Grammy za najlepší popový výkon dua alebo skupiny With Vocal.
 • Joe Cocker absolvoval turné po Anglicku, keď sa to šplhalo po tamojších rebríčkoch. Narodil sa a vyrastal v Anglicku, ale v roku 1973 sa presťahoval do USA.
 • Šéf Island Records Chris Blackwell rád premýšľal o tom, že by Cocker nahral pieseň s Warnesom, ale Cocker bol v tom čase na turné v severozápadnom Pacifiku. Žiadny problém: v jedno popoludnie jednoducho odletel do LA, v ten večer zaznamenal trať s Warnesom a odletel späť, aby pokračoval v turné.
 • Jennifer Warnes, ktorá v roku 1977 zasiahla USA č. 6 s 'Right Time of the Night' a vo filme naspievala oscarového 'It Goes Like It Goes'. Norma Rae , navrhol jej manažér - priateľ režiséra Taylora Hackforda -, aby pieseň zaspievala, ale Hackford túto myšlienku odmietol, pretože mal pocit, že znie „príliš sladko“. Keď manažér navrhol duet s Joeom Cockerom, Hackforda táto možnosť zaujala. Jennings hovorí: „Joe Sample a ja sme napísali:„ Som rád, že tu dnes stojím. “ Bolo to pre Križiakov Stojaci vysoký album a Joe Cocker to naspieval. Boli nominovaní na Grammy, najlepší inšpiratívny výkon a Joe to naspieval na Grammy, len to roztrhal a Taylor Hackford ho chcela použiť na spievanie piesne od Dôstojník a džentlmen , takže tak do toho prišiel. ' (Pozrite sa na náš rozhovor s Willom Jenningsom.)
 • Taylor Hackford, ktorý režíroval Dôstojník a džentlmen , mal vo svojich filmoch pomerne veľa úspešných hitov číslo 1. Jeho ďalší film, Proti všetkým očakávaniam , zabodovalo titulnou skladbou Phila Collinsa. Biele noci Nasledovali, a tak sme sa dostali do rebríčkov víťazných rebríčkov „Say You Say Me“ a „Separate Lives“. Potom v roku 1987 Los Lobos dosiahli číslo 1 so svojou verziou ústrednej piesne k Hackfordovmu filmu La Bamba .
 • Warnes a Cocker stáli vedľa seba, keď to nahrávali v štúdiu, kde mali skvelú chémiu, ktorá sa preniesla aj do živých vystúpení. „Mimo pódia som ho nikdy nevidel,“ povedal Warnes v rozhovore pre Songfacts v roku 2018. „Ale na pódiu presne chápal, čo robíme. Krásne. Veľmi mi to chýba. Cítil som sa veľmi živý byť s ním na pódiu, pretože to bolo vždy živé a vždy to bolo slobodné, otvorené a starostlivé. Nechcel šliapnuť na moju poznámku a ja nie na jeho. Cítili sme sa slobodne riskovať. Bolo to ako byť v Cirque du Soleil alebo tak - partner dúfajúci, že vás chytia. Vždy to robil a vždy som ho chytil. To je zábava. V tom je krása spevu. '
 • Buffy Sainte-Marie to prvýkrát zaznamenala na svojom albume z roku 1996, Hore, kam patríme . Jej stvárnenie, v ktorom Patrick Cockett hrá na gitare v ladenom ladení s havajským štýlom, nazýva „jednoduchšou skladateľskou verziou“.
 • V Kancelária epizóda „Návrat“, jej inštrumentálna verzia sa hrá v rádiu Staples, keď Michael pozýva Dwighta, aby sa vrátil k Dunderovi Mifflinovi.


Zaujímavé Články