Zobuďte ma, než vyrazíte, od Wham!

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Andrew Ridgeley žil doma so svojimi rodičmi aj po Whamovi! urobil to veľkým, čo nie je také chromé, ako to znie: boli stále na cestách, takže to bolo jednoduchšie ako udržiavať vlastnú prázdnu domácnosť (on a George Michael použili izbu v dome na výrobu svojich ukážok). Jedného dňa Ridgeley potreboval budíček, a tak mu nechal na dverách odkaz pre mamu. Napísal: „Zobuď ma“ a uvedomil si, že duplikuje slovo, a vetu dokončil slovami „skôr, ako pôjdeš“.

  George Michael dostal z toho kopačky a rozhodol sa to použiť ako názov piesne. Michael dal dohromady pieseň s názvom „Wake Me Up Before You Go Go“ a stal sa prvým americkým hitom skupiny Wham.


 • „Go-go“ je tanečný klub a tanec je témou tejto piesne, ktorá rozpráva príbeh chlapca, ktorý je svojmu dievčaťu hlava nehlava, a rozčúlilo ho, keď zistil, že šla tancovať, keď spal. Požiada ho, aby ho v budúcnosti zobudila, než pôjde.


 • Toto nie je prvý hit „go-go“; Smokey Robinsonova skupina The Miracles zabodovala v roku 1965 s piesňou „Going To A Go-Go“. Dobie Gray mala v tom istom roku menší úspech s piesňou „See You At The Go-Go“ a Lee Dorsey v roku 1967 mapoval s piesňou „Go-Go Girl“, ktorú napísal Allen Toussaint. V čase vydania tejto piesne bola dievčenská americká skupina The go-go's veľká.


 • George Michael (rodený Georgios Panayiotou) a Andrew Ridgeley sa stretli v Bushey Meads School v Hertfordshire, keď boli obaja v ranom mladosti. Stali sa priateľmi a po skončení školy urobili ukážku albumu „Wham! Rap 'v rodičovskom dome Andrewa Ridgeleyho, ktorý si zobrala gramofónová spoločnosť Innervision a bol bez úspechu. Ich ďalšie vydanie „Young Guns (Go For It)“ bolo úspešnejšie a v Británii sa dostalo na 3. miesto. Ich prvý singel bol prepracovaný a stal sa ich druhým hitom Top 10. Po ďalších dvoch vydaniach Top 10 sa medzi duom a ich vydavateľstvom objavili problémy. Wham! podpísal s bývalým manažérom Marca Bolana Simonom Napier-Bell, ktorý bojoval za ich prepustenie z Innervision. Keď sa konečne oslobodili, podpísali zmluvu s Epic, s ktorou to bolo ich prvé vydanie.
 • Pieseň sa začína štyrmi opakovaniami slova „Jitterbug“, pričom medzi nimi je zapichnutie prsta. Jitterbug bol populárny tanec v 30. rokoch minulého storočia; v kombinácii s lusknutím prsta a textom, ktoré sa vracajú do nevinnejšieho obdobia, dodáva skladbe retro nádych. Ďalší návrat: riadok „Vďaka vám slnko svieti jasnejšie ako Doris Dayová“ odkazuje na speváčku a herečku, ktorá bola populárna v 40. a 50. rokoch.


 • Toto bola prvá skladba Wham! zaznamenané pre Nech je veľký album. Vykonalo sa to v londýnskom štúdiu Sarm West. Podľa Chrisa Portera, ktorý reláciu navrhol, nepracovali z demo záznamu ako zo štandardného protokolu. Pieseň mal George Michael v hlave a bola nahraná so živou kapelou.
 • Túto pieseň používa mnoho televíznych relácií a filmov. Grant Lee Phillips ho predviedol v roku 2002 Gilmorove dievčatá epizóda Mŕtvi strýkovia a zelenina . Jeho podanie je bizarné, ale úctivé, na rozdiel od výkonu Setha Greena (ako Chris Griffin) v roku 2005. Family Guy epizóda „Jungle Love“, kde zavraždil pieseň.

  Medzi ďalšie televízne relácie, ktoré ho používajú, patria:

  Fall Guy („Jarné prázdniny“ - 1985)
  3. Skala od Slnka („The Dicks They Are A -Changin“ - 1996)
  X Factor ('Epizóda #6.24' - 2009, 'Epizóda #7.2' - 2010)
  Psych („Kto vám zavolá?“ - 2006)
  Radosť („Guilty Pleasures“ - 2013)
  Americký otec! („Nevylúčení“ - 2016)

  Medzi filmy na použitie piesne:

  Svadobný spevák (1998)
  Charlieho anjeli (2000)
  Zoolander (2001)
  Zoolander 2 (2016)
  Talladega Nights: Balada o Rickym Bobbym (2006)
  Lámač sŕdc (2010)
  Šťastné nohy 2 (2011)
  Párková párty (2016)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: