Wanted Dead or Alive od Bon Jovi

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň opisuje kovbojské obrazy zo starého západu na opis osamelého života rockovej hviezdy. V tom čase, počnúc debutovým albumom v roku 1984, Bon Jovi odohrali asi 300 koncertov ročne, pričom zostávajúci čas využili na prácu na albumoch. Keď prišiel čas napísať ich tretí album, Klzké, keď je mokré , Jon Bon Jovi a Richie Sambora napísali túto pieseň o tom, čo vedeli: predvádzanie sa mnohým ľuďom, ktorí sa po chvíli všetci spojili.


 • Práve táto pieseň odštartovala šialenstvo „Unplugged“. Pri udeľovaní cien MTV Video Music Awards 1989 to Jon Bon Jovi a Richie Sambora predviedli len so svojimi akustickými gitarami, čím dala sieť nápad na sériu „Unplugged“.


 • Video režíroval Wayne Isham, ktorý urobil väčšinu prvých videí skupiny. Kapela je natočená čiernobielo (na Starom západe nemali farebnú televíziu) a ukazuje sa, že nielen koncertuje, ale prechádza aj cestovaním z mesta do mesta.

  Vďaka množstvu spotených a spomalených záberov, ktoré kapelu predstavili fanúšikom, bola predzvesťou videa „Everytime You Go Away“ od Paula Younga, ktorá mala podobný vzhľad a tému. Toto video režíroval Nick Morris, ktorý nám povedal, že Jon Bon Jovi ho požiadal, aby mu predložil liečbu pre video „Wanted Dead Or Alive“. 'Povedal:' Na našom albume je pieseň s názvom 'Wanted' a podľa toho video urobíme: Urobíme to spomalene, ukážeme, aké rockové a roll je rovnako vzrušujúce ako vyčerpávajúce, “povedal Morris.

  Label Bon Jovi bohužiaľ presvedčil Morrisa, že kapela hľadá žoviálnejšie video, v ktorom sa kapela škerí, ​​a to bolo zaobchádzanie, ktoré odmietol. Morris povedal: „Keď som sledoval video Bon Jovi, naučil som sa, čo to stojí, že to, čo chcú, je niečo, o čom Jon pôvodne hovoril. To ma poučilo, aby som išiel s vašim inštinktom, a nie nevyhnutne s radami, ktoré dostanete. '


 • Výrobcovia Mladé zbrane II (1990) to chcel vo filme použiť, ale Jon Bon Jovi si nemyslel, že by to textovo ladilo, pretože pieseň nie je o doslovnom kovbojovi. Stretol sa s vedúcimi filmu a zahral niekoľko piesní na akustickej gitare, z ktorých jedna bola „ Blaze Of Glory „, ktorý bol použitý vo filme a bol vydaný ako jeho prvý singel ako sólového umelca.
 • Jon Bon Jovi a Richie Sambora to napísali v suteréne domu Samborinej matky. Napísali to za jeden deň - prišlo to ľahko, pretože sa to týkalo ich skutočných zážitkov z turné.


 • Hudba je založená na riffe akustickej gitary, s ktorým prišla Sambora. Mnoho gitaristov sa pokúša hrať, keď začínajú.
 • Sambora sa pokúšala napísať niečo akustické, pretože v tom čase bolo v rozhlase veľmi málo akustickej gitary.
 • Album mal mať názov Hľadaný na počesť tejto piesne a cover bol nastavený na kovbojskú tému. Fotograf Mark Weiss fotografoval s kapelou oblečenou v háve Old West, ale vyzeralo to smiešne - ich vlasy z 80. rokov boli v rozpore so vzhľadom.

  'Potrebovali silnejší imidž, a tak bola urobená ďalšia fotografia slobodnej dámy, ktorá mala narezanú košeľu poliatú vodou a s názvom albumu,' povedal Weiss pre Songfacts.

  S novým názvom Klzké, keď je mokré Weiss urobil nové fotografovanie na pláži Bradley v New Jersey s krycou dievčinou Angelou Chidnese, dievčaťom, ktoré našli neďaleko. Toto umelecké dielo bolo pripravené, ale nahrávacia spoločnosť Bon Jovi to napravila, keď im maloobchodníci povedali, že ho nemusia mať na sklade kvôli obalu. Weiss urobil tretí výstrel, tento z vreca na odpadky.

  „Volal mi Jon a povedal:„ Idem do tvojho štúdia a urobíme nový cover. Len mi tam dajte čiernu plastovú tašku, “povedal. 'Vchádza do dverí a hovorí:' Zaveste tašku a nalejte na ňu trochu vody. ' Nastriekal som na to trochu vody, aby si na vrecku videl kvapôčky, a on len napísal „SLIPPERY WHEN WET“. A odišiel! Nedržal sa ani polaroidu. Poslal som to a bolo to. '
 • „Šesť strún na mojom chrbte“ sa týka gitary; „oceľový kôň“ je zájazdový autobus. Táto pieseň bola napísaná v čase, keď sa Jon práve rozišiel so svojou dlhoročnou priateľkou Dorotheou Hurleyovou. Dobrá správa - dali sa znova dohromady a vzali sa.
  John - Cleveland, OH
 • Skupina mala problémy s nahrávaním v štúdiu, takže ich producent nechal urobiť prestávku a vychutnať si víno v neďalekej reštaurácii. Keď sa vrátili, pri prvom zábere to zaklincovali.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: