We Are The Champions od Queen

 • Toto napísal spevák skupiny Queen Freddie Mercury. Všetci štyria členovia skupiny Queen prispeli hitmi do repertoáru skupiny. Brian May napísal obdobu tejto piesne „We Will Rock You“.
 • Freddie Mercury uviedol: „Keď som to písal, premýšľal som o futbale. Chcel som účasť, pieseň, na ktorú by sa fanúšikovia mohli spoľahnúť. Samozrejme, dal som tomu teatrálnejšie jemnosti ako obyčajný futbalový chorál. Myslím, že by to mohlo byť tiež interpretované ako moja verzia ' Urobil som to po svojom . ' Dokázali sme to a určite to nebolo jednoduché. Žiadna ruža, ako hovorí pieseň. A stále to nie je jednoduché. '
 • Toto bolo vydané ako dvojitý singel skupiny A s piesňou „We Will Rock You“. Na albume plynule plynie z piesne „We Will Rock You“, ktorá viedla diskdžokejov k spoločnému hraniu skladieb. Aj keď disky CD umožňovali oddelenie skladieb, obe piesne sa zvyčajne hrali spoločne.
 • Športové tímy, najmä v USA, to bežne hrajú na oslavách víťazstva. To sa týka aj prehliadok víťazstiev, okrem osláv na ihrisku, kde sa často hrá po boku „Oslavy“ Kool & the Gang.
 • Keďže pieseň bola napísaná s ohľadom na účasť publika, nie je určená ako chvástanie v mene kapely - „My“ označuje všetkých, ktorí v tom čase spievali. To isté platí pre jeho náprotivok „We Will Rock You“.
 • V roku 1992 stredná škola v New Jersey pomohla oživiť túto pieseň v Amerike. Študenti v Cliftone v New Jersey požiadali, aby to zaspievali pri promócii, ale riaditeľ to odmietol, pretože to spájal s Freddiem Mercurym, ktorý rok predtým zomrel na AIDS. To viedlo študentov k zaplaveniu newyorskej rozhlasovej stanice Z100 žiadosťami o pieseň, ktoré stanica začala hrať v sympatiách k ich veci. Kráľovnú už v USA oživil „ Bohemian Rhapsody “, ktorý bol použitý vo filme Waynov svet , takže ich príťažlivosť pre ďalšiu generáciu bola evidentná. „We Are The Champions“ sa tiež uchytilo, čo viedlo ich nahrávaciu spoločnosť k opätovnému vydaniu singlu, ktorý získal číslo 52.
 • Toto bolo použité v záverečných titulkoch filmu z roku 1992 Mocné kačky , v hlavnej úlohe Emilio Estevez. O dva roky neskôr sa hrala znova na konci titulkov pokračovania, D2 , v scéne, kde sa tím chúli okolo ohňa a oni spievajú pieseň. V dôsledku toho sa pieseň stala obľúbenejšou medzi tínedžermi a deťmi, ktoré športujú. Film priniesol nový názov tímu NHL rok po tom, ako bol natočený prvý film. Tím (The Mighty Ducks) aj film sú vo vlastníctve spoločnosti Disney.
  Britney - Calabasas, CA
 • V roku 2001 členovia skupiny Queen Brian May a Roger Taylor nahrali novú verziu tohto albumu s britským spevákom Robbiem Williamsom. Táto verzia bola použitá vo filme Rytiersky príbeh .
 • Gavin DeGraw to zaznamenal na tribute album Queen roku 2005 Zabijácka kráľovná .
  Rachel - South Point, OH
 • Pieseň zaspieval jazdec formuly 1 Fernando Alonso po víťazstve vo Veľkej cene Číny 2005, čím svojmu tímu Renaultu zaistil titul Contructors. Tím neskôr vydal MP3 zo skladby, ktorú „hral“ motor, ktorý v tej sezóne používali, pričom rôzne noty sa prehrávali zmenou otáčok motora, aby sa upravila výška zvuku a výfuku.

  O niekoľko rokov neskôr v roku 2009 Jenson Button zopakoval tento trik, keď vyhral majstrovstvo jazdcov na pretekoch Brawn GP - spievanie piesne cez rádio v spomalenom kole na GP Brazílie.
 • Táto pieseň sa objavila v reklame na Audi A3 z roku 2014. Na mieste rôzne celebrity, vrátane herečky Kristen Schaal a šéfkuchára Davida Changa, recitujú riadky z piesne pred Rickym Gervaisom, aby zapli autorádio a pre refrén.
 • Donald Trump použil túto pieseň na mítingoch kampane, keď sa uchádzal o republikánsku nomináciu v roku 2016. 8. júna Brian May zverejnil na svojom webe správu, v ktorej sa uvádza: „Môžem potvrdiť, že povolenie na používanie stopy nebolo ani vyžiadané, ani dané. Prijímame rady, aké kroky môžeme urobiť, aby sme zaistili, že toto používanie nebude pokračovať. Bez ohľadu na naše názory na platformu pána Trumpa bolo vždy v rozpore s našou politikou umožniť používanie hudby Queen ako nástroja politickej kampane. Naša hudba stelesňuje naše vlastné sny a presvedčenia, ale je pre všetkých, ktorých zaujíma počúvanie a užívanie si. '

  Pieseň zodpovedala Trumpovej téme „víťazstva“, a keďže vedel, že Mayová mu nemôže brániť v jej použití, pokračoval v tom aj naďalej, vrátane 18. júla, keď ju použil ako svoju vstupnú hudbu na otvárací večer republikánskeho dohovoru v r. Cleveland. „Vyhráme tak vysoko,“ povedal, keď vzal mikrofón.
 • Brian May, Roger Taylor a spevák Adam Lambert nahrali novú verziu piesne na počesť pracovníkov v prvej línii počas pandémie koronavírusu 2020. Queen vydala inšpiratívnu novú verziu s názvom „ Vy ste šampióni „V apríli 2020 pôjde celý výťažok do Fondu solidarity Covid-19 pre Svetovú zdravotnícku organizáciu.

  Nápad vznikol, keď sa títo traja virtuálne zaradili do piesne na Instagrame a Lambert zmenil strednú pieseň textu na „You are the champions“.

  Skladba „You Are The Champions“ bola v Japonsku veľkým hitom a skončila na vrchole rebríčka National Radio Air Play Chart pre medzinárodnú hudbu.

Zaujímavé Články