Sme rodina od sestry Sledge

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Sister Sledge sú štyri sestry, ktorých priezviská sú skutočne Sledge. Pred vydaním tohto albumu, ktorý bol ich prvým, boli záložnou kapelou pre rôznych umelcov. Toto bol ich najväčší hit; ich prvý singel „Je to najväčší tanečník“ sa tiež umiestnil v Top 10 v USA.


 • Toto napísali a produkovali Bernard Edwards a Nile Rodgers; ich kapela Chic mala v tom čase hit ' Le Freak . ' Rodgers a Edwards dostali nápad na názov piesne, keď sa prvýkrát stretli so sestrami.


 • Gitarový riff je založený na piesni „Do What You Wanna Do“ od Children Of God. Rodgers čakal na správnu skladbu, na ktorej ju bude používať.


 • Luther Vandross, bojujúci spevák v hudobnom vydavateľstve, spieval zálohu. Po rokoch sa stal hviezdou.
 • Táto pieseň sa stala hymnou pre ženské skupiny a posolstvom jednoty. Povedali sestry sestry Sledgeovej Najlepších 2000 do gogo sú na pieseň hrdí, pretože im poskytuje rodinné spojenie so svojimi fanúšikmi, ktorí so skupinou často zdieľajú príbehy o svojich vlastných rodinách. Predstavuje tiež blízkosť sestier, ktoré spievali ako formu rekreácie. Ich stará mama bola operná speváčka, ktorá dievčatá učila harmonizovať a pozvala ich spievať do jej kostola. Výsledkom bolo, že v začiatkoch účinkovania po Philadelphii boli známi ako vnučky pani Williamsovej.


 • Skupina to zaznamenala na jeden záber. Kathy Sledge, ktorá spievala olovo, texty textov dopredu nepoznala. Rodgers a Edwards jej dali každý riadok cez slúchadlá, aby to znelo spontánne.
 • Toto sa použilo v reklamách na ranú verziu diéty Pepsi s názvom Pepsi Free so zrejmým nápisom „We Are Pepsi Free“.
 • Baseballový tím Pittsburgh Pirates to použil ako svoju ústrednú pieseň v roku 1979. Pod vedením Willieho „Popsa“ Stargella sa vrátili z deficitu 3 hry na 1, aby vo svetovej sérii porazili Baltimore Orioles. Ako sezóna Pirátov postupovala, pieseň sa neustále vysielala v rozhlasových staniciach v Pittsburghu. Pre tím predstavovali hráči rôzneho pôvodu, ktorí sa spojili v jeden celok. Na Svetovej sérii boli vytlačené slová „Rodina“ na ich zemnom povrchu.
 • Bernard Edwards pokračoval v produkcii The Power Station a bol uznávaný ako jeden z veľkých basových hráčov diskotékovej éry. Zomrel na zápal pľúc v roku 1996 vo veku 43 rokov.
 • Dievčenská rocková skupina Babes in Toyland vydala v roku 1995 populárny cover tejto piesne.
 • V roku 2001 produkoval Nile Rodgers novú verziu tejto piesne, v ktorej účinkujú Britney Spears, Steven Tyler, 'N Sync, Run-D.M.C., Busta Rhymes, Kevin Bacon, Joan Rivers a Vanessa Williams spolu so Sister Sledge. Výťažok bol určený na pomoc rodinám obetí teroristických útokov na Ameriku. Spike Lee natočil video pre novú verziu.
 • V roku 2003 to Joe Lieberman použil ako svoju kampaňovú pieseň, keď začal kandidovať za demokratickú nomináciu na prezidenta USA. Snažil sa presadiť odkaz, že by mohol zjednotiť demokratov a vyhrať voľby.
 • Nile Rodgers považuje za Sme rodina album, aby bol najlepším LP, aké kedy urobil. Povedal Billboard časopis v roku 2017: „To bol rekord, ktorý dokázal, že dokážeme pre druhých urobiť to, čo robíme pre seba, že sme sa mohli pozrieť do duše niekoho iného a vložiť naň svoju verziu ich pravdy, superponovať ju a vytvoriť novú entitu, ktorej sme verili. rozumeli sme si. Na Sister Sledge nie je žiadna výplň; každá pieseň je úžasná. Bol to rekord, ktorý bol pre nás skutočne neuveriteľný. '
 • Toto bolo použité v týchto televíznych reláciách:

  Stredné ('1-900-Lucky'-2007)
  Drôt („Okraj chyby“ - 2006)
  Entourage („The Bat Mitzvah“ - 2005)
  Simpsonovci („Brawl In The Family“ - 2002)
  Gilmorove dievčatá („Zabi ma teraz“ - 2000)
  Čerstvý princ Bel-Air („Vianočná šou“ - 1991, „Tu je rub: 2. časť“ - 1995)

  A v týchto filmoch:

  Dieťa Bridget Jonesovej (2016)
  Moja veľká tučná grécka svadba 2 (2016)
  Transformers: Dark Of The Moon (2011)
  Zasa ty (2010)
  Misia: Nemožné III (2006)
  Mickey Blue Eyes (1999)
  Úplný Monty (1997)
  Vtáčia klietka (devätnásť deväťdesiat šesť)
  Sister Act 2: Back in the Habit (1993)

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: