Twisted Sister to neberieme

 • Toto je silná hymna pre každého, kto sa vydáva za autoritou a je pripravený bojovať. Pieseň je stručná o špecifikách, takže sa môže uplatniť takmer v každej situácii, kde „my“ bojujeme s „silami“. Tento viacúčelový prístup bol zámerný a dodal piesni nadčasovú kvalitu.

  V našom rozhovore s frontmanom Twisted Sister Dee Sniderom vysvetlil: „S piesňou„ We Don't Gonna Take It “to spievam o svojich rodičoch, svojich učiteľoch, šéfoch, rovesníkoch, ľuďoch okolo mňa. Je dôležité nedefinovať to pomenovaním mien a spievaním: „Oci, si taký banálny a vyčerpaný, že nenávidím aj svojich učiteľov.“ A tak pieseň žila v športových udalostiach, na politických mítingoch, na protestoch, a takmer každý, kto niečomu neberie, bude po celý čas preraziť v téme „Nejdeme to vziať“ svet. '
 • Twisted Sister napísala túto pieseň podľa základnej piesne „O Come All Ye Faithful“. Na svojom albume A Twisted Christmas z roku 2006 urobili verziu piesne „O Come, All Ye Faithful“ s použitím tradičných textov, ale zhudobnili pieseň „We Not Gonna Take It“.
 • Dee Snider začal písať túto pieseň v roku 1980, dva roky predtým, ako Twisted Sister vydali svoj prvý album, Pod čepeľou . Mal háčik, ale nedokázal prísť s veršovanou melódiou. Potom, čo ich vydal Def Leppard Pyrománia albumu v roku 1983, Snider prišiel s plánom. „Pri štúdiu niektorých diel Mutt Langeho s Def Leppardom som videl, že mnohé ich piesne používajú ako verš variácie na refréne,“ povedal nám. „To mi poskytlo informácie, ktoré som potreboval na to, aby som prišiel so zvyškom filmu„ Nie sme schopní to vziať “.

  Pieseň bola dokončená včas pre tretí album Twisted Sister, Ostaň hladný , čo bol ich prelom, vyviesť ich z klubov a do arén. Skladba „We Don't Gonna Take It“, vydaná ako prvý singel, sa ujala vedenia vďaka inovatívnemu videu s kresleným násilím, v ktorom je predstavené malé dieťa, ktoré sa zmení na Snider a hovorí svojmu otcovi, že „To neberiem!“

  S častým vysielaním na rozvíjajúcej sa MTV bola Twisted Sister vystavená veľkému a mladistvému ​​publiku a čoskoro boli v médiách. Čo si mnohí neuvedomovali, bolo, že v tejto dobe už kapela existuje viac ako desať rokov a v oblasti New Yorku si vybudovala verných fanúšikov. Na Ostaň hladný turné, Snider často chválil fanúšikov, ktorí tam boli, keď ste ich nemohli chytiť na MTV.
 • Na videu je Mark Metcalf, ktorý stvárnil Neidermeyera vo filme z roku 1978 Dom zvierat . Predtým, ako sa pieseň začne, príde Metcalf do detskej izby a nadáva mu. Svoju tirádu ukončil otázkou teraz známej frázy „Čo chceš robiť so svojim životom“? (odpoveď: „Chcem rockovať!“).

  Dialóg napísal režisér videa Marty Callner, ktorý režíroval niekoľko špeciálov HBO, ale nikdy nie videoklip. Povedal v knihe Chcem svoju MTV : 'Atlantic Records podpísali zmluvu s kapelou z Long Islandu, s ktorou nevedeli, čo robiť, Twisted Sister. Mali pieseň „We Not Gonna Take It“ a kvôli mojej komédii a hudobnému pozadiu sa mi zdali ako perfektný hybrid. '

  Mark Metcalf skončil tým, že si zahral aj v nasledujúcom videu Twisted Sister: „I Wanna Rock“. Žil v Pittsburghu a koncert absolvoval len preto, že dostal bezplatný let do LA, kde mal priateľku. Snider, obrovský Dom zvierat fanúšik, vyzdvihli ho na letisku a okamžite sa spojili.
 • V tejto piesni to nielenže neprijmeme, ale aj obrátime stôl a dáme svojmu utláčateľovi vedieť, že jeho život je nielen „banálny a vyčerpaný“, ale aj „nudný a skonfiškovaný“. Útok bol špecialitou Twisted Sister: Na ich koncertoch Dee Snider chodil na tirády o rôznych ľuďoch a inštitúciách a niekedy nadával členom publika, ktorí zabíjali atmosféru.
 • Eddie Ojeda a Jay Jay French zdieľajú gitarové povinnosti s Twisted Sister. Ojeda v tomto hral sólo.
 • V roku 1985 sa Parents Music Resource Center (PMRC), skupina vedená Tipperom Gorom a manželkami ďalších politických zasvätencov (Gore bol ženatý so senátorom Al Goreom), snažila získať varovné štítky pripojené k albumom s explicitnými textami. Túto pieseň zaradili do svojho zoznamu 15, ktoré považovali za najurážlivejšie, a citovali ju kvôli násiliu.

  19. septembra toho roku Tipper Gore a ďalší členovia skupiny vypovedali na senátnom pojednávaní v tejto veci. Dee Snider svedčil v opozícii po boku Johna Denvera a Franka Zappu. Na pojednávaní Snider povedal: „Z textu, ktorý máte pred sebou, si všimnete, že v piesni nie je nikde spievané ani naznačované žiadne násilie akéhokoľvek druhu. Teraz mi napadá, že PMRC si možno zmýlilo našu videoprezentáciu tejto piesne s piesňou s textom, s významom textu.

  Nie je žiadnym tajomstvom, že videá často zobrazujú dejové linky úplne nesúvisiace s textom piesne, ktorú sprevádzajú. Video „Nebudeme to brať“ malo byť jednoducho karikatúrou s ľudskými hercami hrajúcimi variácie na tému Roadrunner/Wile E. Coyote, Každý kúsok bol vybraný z mojej rozsiahlej osobnej zbierky karikatúr.

  Keď si pozriete celé video, všimnete si, že po každej katastrofe náš darebák trpí, v ďalšej sekvencii sa znova objaví bez zranení akýmkoľvek predchádzajúcim útokom, o nič horšie.

  Mimochodom, s potešením konštatujem, že United Way of America bola vyhovená požiadavke použiť časti nášho videa s názvom „Nie sme to schopní vziať“ v programe, ktorý produkujú na tému meniacej sa americkej rodiny. . Požiadali o to kvôli „bezstarostnému spôsobu rozprávania o komunikácii s tínedžermi“. Je potešiteľné, že organizácia rešpektovaná ako United Way of America oceňuje, odkiaľ pochádzame. “
 • Kandidát Mitta Romneyho Paul Ryan použil pieseň počas prezidentskej kampane Republikánskej strany v roku 2012, čo spôsobilo, že Dee Snider vyjadril svoj nesúhlas. „Dôrazne odsudzujem, že Paul Ryan používa v akejkoľvek funkcii pieseň skupiny Twisted Sister od skupiny Twisted Sister,„ We Not Gonna Take It “,“ uviedol frontman Twisted Sister vo vyhlásení. 'Neexistuje takmer nič, za čím by súhlasil, s výnimkou použitia [cvičebného programu] P90X.'

  Snider však nemal žiadny problém s tým, že republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump použil melódiu ako „východnú pieseň“ počas politickej kampane v roku 2015. 'Donald Trump je dobrý priateľ a skvelý chlap a podporujem ho, aby postavil politický systém na hlavu,' povedal TMZ.com . „Pieseň„ We Don't Gonna Take It “je piesňou o rebélii a nie je nič rebelskejšie ako to, čo práve robí Donald Trump. Hoci [demokratický prezidentský kandidát] Bernie Sanders to môže tiež použiť; tiež robí veci naruby. “
 • Dee Snider zaznamenal akustická verzia tejto piesne s podporou klavíra v roku 2016 pomôcť organizácii Criss Angel Heal Every Life Possible (HELP), ktorá bojuje s rakovinou detstva. Angel natočil video, ktoré bolo natočené v púšti mimo Las Vegas. V klipe sú ukázaní skutoční onkologickí pacienti, ktorí si holia hlavy.

  Angel a Snider sú obaja z Long Islandu a poznajú sa od 90. rokov. Snider a jeho nahrávacia spoločnosť sprístupnili skladbu HELP bezplatne.
 • Táto pieseň bola použitá v mnohých filmoch. Medzi nimi:

  Železný orol (1986)
  Corky Romano (2001)
  Na linke (2001)
  Alvin a Chipmunkovia: Cestný čip (2015)
  Film Emoji (2017)
  Ready Player One (2018)
 • V čudnom krútiť , učitelia v Oklahome si túto pieseň privlastnili, keď v roku 2018 štrajkovali za nízke platy a nedostatok financií v školách. Terčom piesne sú zvyčajne učitelia, ale keď pochodovali na štátny kapitál, učitelia hudby zorganizoval predstavenie čo viedlo k tomu, že sa pieseň stala ich hymnou. Mnohí z týchto učiteľov boli študenti, keď pieseň vyšla.

Zaujímavé Články