Kde je moja myseľ? od Pixies

 • Túto dezorientačnú hymnu napísal vedúci spevák Pixies Frank Black, ktorého inšpirovalo šnorchlovacie dobrodružstvo. Pod vodou je niekedy jediný spôsob, ako zistiť, ktorá cesta je, je pozrieť sa na vzduchové bubliny. Povedal Black Vyberte (Október 1997): „Prišlo to odo mňa, keď som šnorchloval v Karibiku a keď sa ma táto veľmi malá ryba pokúšala prenasledovať. Neviem prečo - neviem príliš veľa o správaní rýb. “


 • V rozhovore s Songfacts s ​​Frankom Blackom hovoril o „Where Is My Mind?“ Black povedal: „Pokiaľ ide o obsah, neviete, kam to príde. Je to taký ricochet, „kúzelnícky čarodejník“ - tieto veci do seba vrážajú: slová, koncepty, manické myslenie. Polovicu piesní, ktoré som napísal, som vôbec netušil, o čom hovorím. Iste, čokoľvek, čo sa zdá byť abstraktné, neviem. '
 • Toto bolo použité v poslednej scéne filmu ohýbajúceho myseľ z roku 1999 Bojový klub , čo pomohlo predstaviť Pixies novému publiku. Mnoho ďalších televíznych seriálov a filmov túto pieseň použilo, často keď postava spochybňuje svoje uchopenie reality. Filmy na jeho použitie zahŕňajú:

  Rohy (2013)
  Sucker Punch (2011) - Verzia Emily Browningovej
  Pozorujte a hláste (2009) - Verzia City Wolf
  Pán Nikto (2009)
  Hold Me Thrill Me Kiss Me (1992)
  Záležitosť na stupňoch (1990)

  O sérii HBO Zvyšky „Pieseň sa používa ako motív, keď si postavy nie sú istí, čo je skutočné. Medzi ďalšie televízne seriály patria:

  Kliešť („Where's My Mind“ - 2017)
  Mimo („Hodina vlka“ - 2017)
  Dobrá manželka („Bitka o proxy“ - 2012)
  Pán robot ('eps1.8_m1rr0r1ng.qt' - 2015) - Verzia Maxence Cyrin
  Studený prípad („Skutočné volanie“ - 2008)
  Ako som spoznal vašu matku („Cupcake“ - 2006)
  Myšlienky zločinca („Sex, narodenie, smrť“ - 2006)
  Veronica Mars („Driver Ed“ - 2005)


 • Nada Surf to pokryla albumom z roku 1999 Kde je moja myseľ? Pocta Pixies ; Toadies to pokryli na albume z roku 2004 Best Of Toadies: Live from Paradise .
  Rachel - Londýn, Anglicko
 • Producent Steve Albini pri tom použil niekoľko neobvyklých nahrávacích techník Surferka Rosa pretože sa zúfalo snažil vyhnúť sa „štúdiovému zvuku“. Presunul napríklad všetko štúdiové vybavenie do svojej kúpeľne v nádeji, že dosiahne skutočnú, nie štúdiovú ozvenu na sprievodné vokály basgitaristky Kim Deal pre tento a jej hlavné vokály na Gigantic. Albini neskôr pripustil, že rekord by mohol byť dokončený o týždeň, nebyť strateného času experimentovaním na projektoch, ako je tento.
 • Frank Black priznáva, že pieseň by nikdy nedokončil bez povzbudivých slov od svojej vtedajšej priateľky a budúcej manželky Jean Walsh.

  'Brnkal som v spálni na gitaru a ona vystrčila hlavu a povedala:' Dokončite tú pieseň, je to dobré, 'pripomenul pre ABC Audio. 'Takže som bol ako:' Ach, dobre. ' A nikdy predtým mi nič také nepovedala a ani potom. “


 • Nezávislé vydavateľstvo Akashic Books so sídlom v Brooklyne uviedlo pieseň do života ako rozmarný dobrodružný príbeh v a 24-stranová obrázková kniha . Rozpráva príbeh mladého dievčaťa, ktoré stratí rozum, keď spadne zo skateboardu, a potom sa vydá hľadať čarovné krajiny.


Zaujímavé Články