Biela izba od Cream

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o depresii a beznádeji, ale prostredie je prázdny byt. Texty napísal básnik Pete Brown, ktorý bol priateľom basgitaristu Cream Jacka Brucea, hlavného speváka skladby. Brown tiež napísal slová pre „Sunshine Of Your Love“, „I Feel Free“ a „SWLABR“.


 • Hudba bola napísaná ako prvá. Prvý pokus Peta Browna o text bol niečo o „hippie dievčine odsúdenej na zánik“ - pieseň sa volala „Popoluškova posledná dobrá noc“. Jack Bruce to nekupoval, a tak túto myšlienku zošrotoval a vytiahol osemstránkovú báseň, ktorú predtým napísal, ktorú prepracoval na „Bielu izbu“.

  V rozhovore s Songfacts s ​​Peteom Brownom povedal príbeh: „Bola to meandrujúca vec vo vzťahu, v ktorom som bol a aký som v tom čase bol. Bolo to skutočne akési zlomové obdobie. Bol to čas, keď som prestal byť relatívnym barmanom a stal som sa skladateľom piesní, pretože som bol profesionálnym básnikom. Robil som čítanie poézie a živil som sa tým. Nebolo to veľmi dobré živobytie, a potom ma Ginger a Jack požiadali, aby som s nimi pracoval, a potom som sa začal živiť.

  A bolo tu také prechodné obdobie, v ktorom som žil v tejto skutočnej bielej miestnosti a pokúšal som sa vyrovnať s rôznymi vecami, ktoré sa diali. Je to miesto, kde som sa zastavil, v tom čase v roku 1967 som sa v dôsledku pobytu v bielej miestnosti vzdal všetkých drog a alkoholu, takže to bolo akési zlomové obdobie. Tá pieseň je ako nejaký zvláštny malý film: neustále mení perspektívy. Preto to asi vydržalo - je v tom akési tajomstvo. '


 • Hudbu napísal Jack Bruce. Inšpiroval sa cyklistickým výletom, ktorý absolvoval vo Francúzsku.


 • „Biela izba“ bola doslova miesto: izba v byte, v ktorom býval Pete Brown. Nebolo to, ako niektorí tušili, inštitúcia.
 • Po jeho vydaní, Ohnivé kolesá dostal hroznú recenziu od Valiaci sa kameň časopis. Tvrdí, že „White Room“ má „presne tie isté riadky pre gitaru, basu a bicie“ ako „Tales Of Brave Ulysses“. Ak počúvate obe piesne, sú si trochu podobné, ale ani zďaleka nie sú na úrovni, o ktorej tvrdia.
  Geoff - Lake Arrowhead, Kalifornia


 • Eric Clapton použil na svojej gitare pedál wah-wah. Nápad dostal od Jimiho Hendrixa.

  Claptonovo sólo sa umiestnilo na 2. mieste Gitarový svet najlepšie wah sóla všetkých čias v roku 2015. Miesto č. 1? Hendrix 'Voodoo Child (mierny návrat).'
 • Prečo sú škorce unavené? Pretože znečistenie v Londýne ich zabíjalo. Pete Brown nám tiež povedal: 'Unavení škorci' sú tiež svojim spôsobom trochu metaforou pre ženy. Boli to ženy, ktoré museli v tej dobe znášať dosť veľa - príliš veľký tlak. '
 • Viac lyrickej interpretácie s láskavým dovolením Pete Browna:

  'Zbohom Windows' - 'Len ľudia mávajú na rozlúčku z okien vlaku.'

  „Krajina s čiernou strechou“ - „V takej oblasti som žil. V jednom mieste okolo tejto oblasti stále boli parné vlaky, takže strechy boli čierne. Bolo to čierne a špinavé. Má to taký pocit. '
 • Na svojom poslednom turné pred rozpadom kapely skupina Cream otvorila väčšinu svojich šou touto piesňou. Keď Cream v roku 2005 absolvovali reunion turné, odohrali ho blízko konca setov.
 • Clapton to odmietol hrať po odchode zo smotánky až do roku 1985, keď ho Paul Shaffer vyzval, aby to zahral, ​​zatiaľ čo on sedel s kapelou na Neskoro večer s Davidom Lettermanom . V tom istom roku to Clapton zahral v Live Aid.
 • Toto bolo vydané ako singel potom, čo sa Cream rozpadol. V USA sa mu darilo lepšie ako v Anglicku, pretože Cream sa v štátoch uchytil.
 • V roku 2000 to spoločnosť Apple Computer použila v reklamách na svoje biele iMacy. Napriek tomu, že pieseň má v názve slovo „biela“, predmet nie je vhodný na predaj počítačov.
 • Jack Bruce zaznamenal na svojom albume z roku 2001 novú verziu ovplyvnenú latinčinou Tiene vo vzduchu . Clapton na tom hral rovnako ako na svojej novej nahrávke „Sunshine Of Your Love“.
 • Clapton to predviedol v roku 1999 pre album Sheryl Crow a priatelia: naživo z Central Parku . Clapton a Crow boli istý čas v 90. rokoch.
 • Pete Brown: „Bol to zázrak, že to fungovalo, vzhľadom na to, že som napísal monológ o novom byte.“
  Damien - Sydney, Austrália
 • Pieseň sa hrá počas scény vo filme 2019 Žolík kde titulná postava sedí v zadnej časti policajného auta. Žolík má úsmev na tvári, keď pozoruje skazu, ktorú v Gothame spôsobil.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: