Dielo Rihanny (predstavenie Drakea)

 • Rihanna sa spojila s Drakom a jeho tímom kvôli tejto riedkej balade. Kanadský rapper upúšťa verš, zatiaľ čo minimalistickej produkcii inšpirovanej dancehall beatmi pomáhali Drizzyho dlhoročný spolupracovník Boi-1da, Allen Ritter ('The Language,' 'Know Yourself') a Sevn Thomas ('10 Bands'). Zvuk bol zostavený počas štúdiového sedenia v Drakeovom dome v Calabasas v Los Angeles.
 • Pieseň predstavuje tretiu spoluprácu medzi touto dvojicou a nasleduje po piesni What’s My Name? 'a roky 2011' Opatrujte sa . ' Drake sa tiež odvolal na ich údajnú krátkodobú aféru na skladbe „Ohňostroj“.
 • Bol to práve Sevn Thomas, ktorý prišiel s myšlienkou ochutnať old school dancehall rytmus. Hral to pre Boi-1da, ktorý na zvuk pozitívne reagoval. Thomas pripomenul Komplexné časopis: „Práve sme išli s akordmi a všetko začalo organicky prechádzať. V zásade sme túto trať vyrazili do pol hodiny a práve sme sa rušili, pretože sme mohli cítiť atmosféru ostrova a vedeli sme, že zvuk tohto priemyslu ako keby otriasol jeho malou ostrovnou atmosférou, a vedeli sme, že sme Naozaj autentické, mali sme jamajskú kultúru a zobrali sme na seba, aby sme sa v tom zdokonalili a vytvorili naše nové futuristické dancehallové piesne, ktoré radi nazývame novou vlnou. Dali sme hlavy dohromady s tou a potom Allen Ritter na nej zabil akordy. Úžasný proces. '

  Keď je inštrumentácia piesne dokončená, Boi-1da ju pošle svojmu častému textárovi, spevákovi a skladateľovi značky OVO PartyNextDoor. 'Je to neuveriteľný spisovateľ a myslím si, že je tiež Jamajčan. Vďaka tomu dokáže prísť na tie vibrácie a pocity,' poznamenal Thomas. Napísal žiadostivý príbeh narážajúci na druh špinavej práce vykonanej v spálni.

  Drake miloval atmosféru piesne a rozhodol sa napísať a nahrať k nej verš. Krátko nato PartyNextDoor zahral demo Rihanny, keď býval v jej dome v Malibu.
 • Práca, práca, práca, práca, práca, práca!
  Povedal mi haffi
  Práca, práca, práca, práca, práca, práca!
  Videl ma robiť
  Špina, špina, špina, špina, špina, špina!
  Tak som sa zaradil
  Práca, práca, práca, práca, práca, práca
  Keď ah guh
  Učte sa, učte sa, učte sa, učte sa, učte sa
  Meh nuh cyar, ak on
  Ubližovať, bolieť, bolieť, bolieť, bolieť


  Háčik obsahuje niektoré slová, ktoré spievala Rihanna v Patois, jamajskom dialekte, ktorý je bežný vo veľkej časti Karibiku.
  „Haffi“ znamená „musím“
  „Ah guh“ znamená „chystá sa“.
  „Meh nuh cyar“ znamená, že mi to je jedno.

  Rihannine používanie karibských dialektov sa datuje od jej prelomového singlu „Pon De Replay“ z roku 2005, ktorého názov v preklade znamená „zahrajte si to znova“ v miestnom ľudovom jazyku na Barbadose.
 • Syntezátory, ktoré počujete na začiatku piesne, sú odobraté zo singlu Alexandra O'Neala z roku 1985 „If You Were Here Tonight“.
 • Keď sa to vyšplhalo na 1. miesto v rebríčku Billboard Hot 100 z 5. marca 2016. Stalo sa to 14. Rihanniným najlepším hráčom v rebríčku a zároveň druhým Drakeom. Drakeova ďalšia návšteva bola tiež spoluprácou Rihanny: „Ako sa volám?“ v novembri 2010 strávil týždeň na 1. mieste.
 • K piesni boli natočené dve videá. Prvá verzia sa poriadne rozohní, pretože Rihanna twerkuje, vína a spieva na slabo osvetlenej tanečnej párty s Drakeom. Film bol natočený v torontskej karibskej reštaurácii The Real Jerk a režíroval ho režisér X. Ten v roku 2005 spolupracoval s Rihannou na filme „Pon De Replay“ a nedávno s Drakeom na filme „Hotline Bling“.

  Povedala Rihanna Vogue búrlivý večierok v tanečnej sále je ten typ: „Išli by sme do Karibiku a len by sme tancovali a pili, fajčili a flirtovali“.

  Na otázku časopisu Billboard, či boli Rihannine pohyby slobodné, režisér X odpovedal: „To sa stane, keď dostanete do miestnosti bandu západných Indiánov a pustíte si platňu ako„ Práca “. nikto nemusí o ničom hovoriť. Hovoríte „akcia“ a každý vyplní prázdne miesta sám - jednoducho idú. '

  Druhý segment vidí dvojicu osamote spolu v neónovo-ružovo osvetlenej miestnosti, ako Rihanna na sebe má trblietavý priesvitný top, flirtuje a tancuje s Drakeom, než sa druhýkrát vydá do svojho verša. Túto verziu nakrútil švédsky režisér Tim Erem, ktorého klip k filmu „Lean On“ od Major Lazera a MØ dosiahol na YouTube viac ako miliardu zobrazení. Natáčalo sa v obchode Foot Locker v nákupnom centre v Los Angeles.
 • Dve videá neboli v pôvodnom pláne. Vysvetlil Erem Týždenník zábavy : „Pôvodné video„ Work “bolo niečo úplne iné. Táto ružová izba bola v podstate len malým usporiadaním celého pôvodného nápadu, ktorý sme pre ňu mali. “

  Dodal: „Ružová izba sa im páčila, ale chceli v nej niečo viac. V skutočnosti sme boli prekvapení, koľko toho unesie takmer celá trať. Preto sme sa rozhodli ísť do toho a potom sa rozhodli urobiť pre to ešte jedno video a urobiť z neho dve videá. “
 • Slovo „práca“ sa v tejto piesni opakuje ohromujúco 79 -krát. Je pozoruhodné, že to nie je najviac opakovaní názvu piesne v hite z tohto obdobia: „Nie“ Meghan Trainor sa opakuje 85 -krát.
 • Allen Ritter pripomenul vytvorenie rytmu piesne na Génius : 'Drake mal túto párty pri bazéne deň predtým, ako sme tam boli všetci. To som bol ja, Vinylz, Mike Zombie, Boi-1da, Sevn [Thomas] a Syk Sense. Drake odchádzal; bol na turné alebo čo. Povedal nám, že tam môžeme zostať a robiť hudbu v jeho dome.

  Sevn potiahol úder „Práca“, ale nikto nevedel, kam to vziať. Hneď ako to zdvihol, zahral som na ňom kľúčmi. Úprimne som si ani nemyslel, že je úder hotový. Ale teraz je to veľké. “
 • Keď sa pieseň „Work“ vyšplhala na 1. miesto na rebríčku Hot 100, stala sa Rihanna prvou interpretkou, ktorá dokázala dosiahnuť vrchol v singloch zo siedmich po sebe idúcich štúdiových albumov. Oni sú:

  Dievča ako ja : 'S.O.S. (Zachráň ma) .'

  Good Girl Gone Bad : 'Dáždnik', 'Take a Bow', 'Disturbia.'

  Hodnotené R : ' Drzý chlapec .'

  Hlasno : ' Jediné dievča na svete) ,' ' Ako sa volám? , '' S&M. '

  Talk That Talk : ' Našli sme lásku . '

  Nespravodlivé : ' Diamanty . '

  Anti : 'Práca.'

  Mariah Carey v minulosti držala v rokoch 1990 až 1999 rekord v likvidácii singlov číslo 1 zo šiestich po sebe idúcich štúdiových albumov.
 • Piata Harmony mala v 'dielach' pieseň s rovnakým názvom, keď Rihanna túto skladbu opustila. Aby sa predišlo konfliktom, pieseň Fifth Harmony mala názov „Práca z domu“. V tom sa slovo „práca“ opakuje 93 -krát.
 • PartyNextDoor to pôvodne napísala ako rozchodovú pieseň. Povedal Valiaci sa kameň : 'Ľudia si myslia, že [' práca 'je] párty pieseň. Je to pieseň rozchodu. Je to blues. Prešiel som od chvástania k blues. '
 • Táto skladba sa blížila tomu, aby ju nahrávala Alicia Keys, a nie Rihanna. 'Jej vydavateľstvo sa vtedy o karibskú hudbu nestaralo,' povedal PartyNextDoor The New York Times .

  Rihannin tím diskutoval o poskytnutí melódie Keysovi, ale nakoniec sa ozval, „keď bolo všetko, čo mohla spievať po celom dome“. Povedal PartyNextDoor. “Bojovala za to. Povedala: „Toto je obľúbená pieseň mojej rodiny.“
 • Toto bolo NME Najlepšia skladba roku 2016. Popisovali ju ako „zhudobnený rituál párenia a ešte jednu šancu, aby Rihanna a Drake nehorázne flirtovali pri zázname“.
 • Rihanna to vydala ako hlavný singel skupiny Anti . Obal albumu bol vôbec prvým, ktorý obsahoval fyzické Braillovo písmo (báseň, ktorú v Braillovom písme napísala básnička Chloe Mitchell).

Zaujímavé Články