XO Tour Llif3 od Lil Uzi Vert

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Vert tu zápasí so samovražednými myšlienkami, vzťahovými problémami a zradou. Počas háku si spomína na rozhovor, ktorý mal so svojou dlhoročnou priateľkou Brittany Byrdovou, v čase, keď sa hovorilo, že ho podvádza. Byrd sa vyhrážala zabitím, ak rapper ukončí ich vzťah.

  Je mi úplne jedno, či plačeš
  V skutočnosti ste nikdy nemali klamať
  Mala som vidieť, ako sa mi pozerá do očí
  Povedala: „Baby, nebojím sa zomrieť.“


 • Názov piesne pochádza od The Weeknd's Starboy: Legend of the Fall Svetové turné 2017, kde bol Lil Uzi Vert otváracím aktom.


 • Basový a optimistický rytmus dodal TM88, ktorý je jedným z popredných členov tímu 808 Mafia založeného na produkcii a skladaní nahrávok v Atlante. Medzi ďalšie produkčné zásluhy TM88 patrí napríklad Tapout od Rich Ganga a Gotta Lotta od 2 Chainza.


 • Pieseň získala značné množstvo tepla vďaka virálnej #LilUziVertChallenge. Genézou týchto videí bola udalosť NYFW, počas ktorej rapper Philly predviedol niektoré zo svojich zábavných pohybov, vrátane svojho originálneho shimmy ramena. Potom, čo fanúšikovia zachytili vietor zo záberov, začali predvádzať svoje najlepšie tanečné dojmy z polovičného trblietania Uzi, soundtrackované touto melódiou.
 • Namiesto použitia tradičného štúdiového nastavenia TM88 zmiešal a zvládol skladbu tak, že si ju vypočul prostredníctvom reproduktora Apple Beats Pill.


 • Atmosféra piesne pochádzala z pomalšieho rytmu, ktorý TM88 dosiahol s jeho producentom JW Lucasom, na ktorom sedel tri roky. Slúžil ako základ pre číslo šesť v balení 20 úderov, ktoré TM88 potom poslal Uzi Vert.

  „Ten úder skončil tak, že nikam necestujem,“ povedal Génius . „Bol to jeden z nich, kde som to neposlal a som si celkom istý, že to rozoslal, ale nedosiahlo to. Ale sedel som tam a hovoril som si: „Človeče, dovoľ mi ochutnať sa.“ Počul som úder a povedal som si: „Do čerta. Je to pomalé ako s-t. Je to ako R&B. Človeče, kurva! “ Pomalšie beaty nejdú do klubov. Viem, že Uzi chce ísť do klubov. Takže som bol rád: 'Dovoľte mi urobiť balíček uptempo 148 až 155.'
 • Zvíťazilo to v kategórii Pieseň leta pri udeľovaní cien MTV Video Music Awards 2017. Na ceremónii sa Lil Uzi Vert pripojil k Edovi Sheeranovi, aby predviedol túto a Sheeranovu pieseň Tvar teba . '
 • Videoklip piesne režírovaný módnym návrhárom Virgilom Ablohom ponúka ponuré obrázky ako Lil Uzi Vert plivajúca krv, zombie dievčatá a mŕtvu ženu vo vani naplnenej vlastnou krvou. Existujú aj vystúpenia Weeknda a NAV. (Uzi bola na turné s The Weekndom v čase prvého vystúpenia piesne na SoundCloude.) Záverečná časť klipu sa zhoduje s fatálnym textom piesne.
 • The Génius komunita hlasovala za svoju najlepšiu pieseň za rok 2017. Povedali:

  „Nenechajte sa vzdušným inštrumentálom produkovaným TM88 odviesť od tém piesne o drogovej závislosti, duševnom zdraví a nevydarených vzťahoch. Uziho chorobný háčik bol jedným z najväčších ušných červov roku 2017 a vyvolal ironické vzájomné porovnanie davov, ktoré radostne vydávali texty „Push me to the edge“. Všetci moji priatelia sú mŕtvi. “
 • Lil Uzi Vert nahrala v roku 2020 pokračovanie tejto piesne s názvom „P2“ Obe melódie sú východiskovými skladbami ich príslušných albumov.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: