Y.M.C.A. od The Village People

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Y.M.C.A. znamená „Kresťanská asociácia mladých mužov“, bežne spojená s telocvičňami, ktoré často poskytujú mužom dočasné bývanie. Village People spievajú o YMCA ako o mieste, kde sa môžete stretnúť so všetkými chlapcami. Naznačuje to, že je to skôr skrytý druh miesta na zhromažďovanie homosexuálnych mladých mužov v skrini, aby mohli nechať svoje starosti a starosti za sebou a uvoľniť sa. Aj keď text neobsahuje žiadne konkrétne odkazy na homosexuálov, pieseň sa stala hymnou homosexuálov.


 • V roku 1977 producenti Jacques Morali a Henri Belolo zostavili skupinu určenú na prilákanie homosexuálnych divákov a zároveň parodovali (niektorí tvrdili, že zneužívajú) stereotypy rovnakého okrsku. Skladatelia Phil Hurtt a Peter Whitehead boli požiadaní, aby zložili piesne s homosexuálnymi základmi. Role a kostýmy boli starostlivo vyberané; boli medzi nimi kovboj, cyklista, vojak, policajt a stavebný robotník s prilbou.

  Skladateľský kredit na skladbe „Y.M.C.A“ patrí Morali, Belolo a Victorovi Willisovi, ktorý bol policajtom v skupine.

  Bežná mylná predstava bola, že ľudia z dediny boli čisto gayovia. Vedúci spevák Victor Willis nebol. V skutočnosti bol v rokoch 1978-1982 ženatý s Phyliciou Ayers-Allen, ktorá hrala Clair Huxtable v Cosbyho šou a neskôr sa oženil so športovým hlásateľom Ahmadom Rashadom. Henri Belolo nebol gay, ale Jacques Morali áno a obraz zodpovedal jeho vízii. Roly homosexuálneho stereotypu hrali vtedajšiu LGBT komunitu spojenú s diskotékou, ale keď sa na to pozerám spätne, je celkom smiešne myslieť si, že diskotéky sú „gay veci“ (nikto nemal podozrenie, povedzme na Johna Travoltu). Disco scéna a ľudia z dediny boli vítaní pre všetkých.


 • K tejto piesni je priradený tanec, kde účastníci formujú písmená rukami. Bežne sa vykonáva na svadbách a iných oslavách a je veľmi obľúbený, pretože sa veľmi ľahko robí. Ľudia z dediny popularizovali tanečné pohyby, keď predviedli pieseň; za tie roky niekedy dali návod, ako to urobiť správne. Hovorí sa, že najčastejšie chyby sú v M a C: M je správne urobené tak, že sa dotknete prstov pred sebou, nie tak, že si prsty položíte na plecia, ako by ste nazývali 20-sekundový časový limit. C sa pokazí, keď tanečníci urobia gesto doprava, čo na publikum vyzerá sklopne. Správny spôsob, ako urobiť C, je vľavo, takže pre ľudí, ktorí stoja proti vám, to vyzerá ako C.


 • Spoluautor piesne Victor Willis trvá na tom, že nejde o „gay pieseň“, pričom si môžete pohovoriť so všetkými chlapcami inšpirovanými jeho mladosťou, keď si s kamarátmi v YMCA zahral basketbal. 'Chcel som napísať pieseň, ktorá by zodpovedala životnému štýlu kohokoľvek,' povedal povedal News Corp Australia . 'Som rád, že to gay komunita prijala ako svoju hymnu, nemám z toho žiadne výhrady.'
 • YMCA, ktorá pieseň inšpirovala, bola McBurney YMCA na West 23. ulici v New Yorku medzi 7. a 8. ulicou (v roku 2002 sa presťahovala na 14. ulicu). To bola píla YMCA Jacques Morali, ktorá mu dala nápad. Na videu skupina vystupuje s budovou ako pozadím.


 • The Village People k tejto piesni natočili videoklip, ktorý bol v roku 1978 pre americké činy vzácny, pretože neexistoval MTV. V Európe však bolo oveľa viac miest na premietanie videí a práve tam získal klip Village People najväčší počet zhliadnutí. Keď spoločnosť MTV začala v roku 1981, prehrávali veľa videí z britských hereckých diel a niekoľko z nich mali aj americké diela ako Devo, ale Village People im zjavne nevyhovovali.
 • V roku 2008, Točiť časopis sa na túto pieseň spýtal niektorých ľudí z dediny. Tu sú niektoré z reakcií:

  Randy Jones (kovboj): Keď som sa v roku 1975 presťahoval do New Yorku, pridal som sa k McBurney YMCA na 23. ulici. V roku 1977 som tam vzal Jacquesa (Moraliho) trikrát alebo štyrikrát a on to miloval. Fascinovalo ho miesto, kde si mohol človek zacvičiť s činkami, hrať basketbal, plávať, chodiť na hodiny a získať izbu. Navyše, keďže Jacques bol homosexuál, mal som veľa priateľov, s ktorými som pracoval a ktorí pôsobili v priemysle filmov pre dospelých, a zapôsobilo na neho stretnutie s ľuďmi, ktorých videl vo videách a časopisoch. Tieto návštevy u mňa zasadili semienko doňho a takto dostal nápad „Y.M.C.A.“ - doslova ísť na YMCA.

  David Hodo (stavebný robotník): Dokončili sme tretí album Cruisin ' , a ako výplň sme potrebovali ešte jednu pieseň. Jacques napísal „Y.M.C.A.“ asi za 20 minút - melódia, refrén, obrys. Potom ho dal Victorovi Willisovi a povedal: „Doplňte zvyšok.“ K niektorým našim hitom som bol trochu skeptický, ale v momente, keď som počul „Y.M.C.A.“, vedel som, že máme niečo špeciálne. Pretože to znelo ako reklama. A každý má rád reklamy. „Y.M.C.A.“ určite má homosexuálny pôvod. Na to Jacques myslel, keď to písal, pretože náš prvý album [1977's Dedinčania ] bol možno najsexi album vôbec. Teda, pozri sa na nás. Boli sme homosexuálna skupina. Bola teda pieseň napísaná na oslavu homosexuálov v YMCA? Áno. Absolútne. A homosexuáli to milujú. '
 • Prezentácia má veľa spoločného s úspechom tejto piesne, ale veľkým faktorom sú aj rohové linky. Usporiadal ich Horace Ott, ktorý pracoval na skladbách pre Arethu Franklin, Nat King Cole, Joe Cocker a Eartha Kitt. Je tiež spoluautorom často pokrytých Nenechajte ma nepochopiť , 'pôvodne nahrala Nina Simone.

  V 'Y.M.C.A.' Ott otvoril pieseň výbuchom rohov, ktoré slúžili ako jej clarion call. Vedúc k refrénu pridal päť bodnutí, ktoré sa miešajú so sláčikami a perkusiami, aby v piesni vytvoril ďalší veľmi výrazný prvok.
 • V Amerike sa to zastavilo na 2. mieste, kde to bolo tri týždne, najskôr za ním. Le Freak „Od Chic a potom dva týždne za ďalšou diskotékou“ Da Ya Myslíš, že som sexy? Autor: Rod Stewart.

  Vo väčšine ostatných krajín sa dostal na prvé miesto. Bol obzvlášť populárny vo Veľkej Británii, kde sa držal na vrchole tri týždne, a v Austrálii, kde bol číslo 1 pre päť. Austrália sa stala baštou skupiny.
 • Slávne pohyby rúk, ktoré sú súčasťou tejto piesne, vznikli, keď skupina hrala ďalej Americký stojan v epizóde odvysielanej 6. januára 1979. Nebola to kapela, ale publikum.

  Keď sa dostali k refrénu, skupina vyhodila ruky do vzduchu. Dav nasledoval príklad, ale pokračoval ďalšími gestami pre zvyšné písmená. Nie je jasné, či to deti v publiku choreografovali vopred, alebo si to vymysleli na mieste, ale Bandstand hostiteľ Dick Clark na nich veľmi zapôsobil. Po predstavení nechal zvukový technik znova pustiť stopu a znova ju prehrať, aby sa skupina mohla pozerať, ako to robia. Keď dedinčania vypracujú gestá, Clark sa pýta speváka Victora Willisa: „Myslíš si, že to dokážeš zapracovať do svojej rutiny?“ Odpovedá: „Myslím, že budeme musieť.“
 • Je to veľmi populárna pieseň pri športových udalostiach, najmä pri bejzbalových hrách, kde sa často hrá medzi striedaniami. Od roku 1996 sa pieseň hrá na štadióne Yankee, keď posádka areálu prebagruje infield v piatej smene. Posádka sa zastaví, aby vo vhodnom čase vykonala gestá paží a dav ich nasledoval.

  Bol to dobrý rok pre tím: Vyhrali svoju prvú svetovú sériu od roku 1978 a užili si prvú celú sezónu s shortstopom Derekom Jeterom, ktorý sa stane ich kapitánom.
 • The Village People nevnímali túto pieseň iba ako plnku albumu, ale Neil Bogart, prezident ich gramofónovej spoločnosti, videl jej potenciál a rozhodol sa ju presadiť.
 • YMCA premenovala svoj názov a logo na svoju obľúbenú prezývku „Y“ 11. júla 2010. K zmene názvu došlo po tom, čo výskum ukázal, že veľa ľudí nerozumie tomu, čo organizácia robí. Priaznivci Village People si vydýchli, keď vedúci spevák pôvodnej skupiny Victor Willis vydal vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že zmena neovplyvní skladbu. Dodal, že tanec, ktorý s ním súvisí, v ktorom účastníci pomocou rúk formujú tvar každého písmena, tu tiež zostane.
 • Štrukturálne je to veľmi podobné prvému singlu Village People „San Francisco (Dostal si ma)“. Obe piesne stavajú na výraznom, štvorslabičnom choráli: Y-M-C-A, San-Fran-Cisc-O.

  Jacques Morali napísal hudbu a produkoval obe skladby, takže to dáva zmysel. Textári boli odlišní, pretože spevák Victor Willis v tejto úlohe nahradil Phila Hurtta a Petera Whiteheada - čo mu prinieslo veľa honorárov. Podľa Hurtta Willis pohrozil, že skončí, ak Phila prinútia písať texty. Keď Willis opustil skupinu, Hurtt bol povolaný späť, aby napísal texty piesní vo filme Village People z roku 1980 Hudbu nemožno zastaviť .
 • Rôzne verzie piesne boli použité v sérii britských televíznych reklám na britský web pre porovnávanie cien Confused.com od roku 2010. Reklamy používali hudbu ako známu melódiu, ku ktorej bolo pridaných niekoľko odlišných nových textov.
 • Dňa 31. decembra 2008 Guinness World Records certifikoval vystúpenie Village People v polčase Sun Bowl medzi Oregon State a Pittsburgh v El Pase ako najväčší tanec YMCA všetkých čias, pričom pohyby robilo 40 148 fanúšikov, mínus niekoľko chalanov, ktorí nie pohodlne robte gestá s písmenami v rade piva.
 • Kedy Točiť pýta sa Y.M.C.A. manažérka pre vzťahy s médiami Leah Pouw o tejto piesni odpovedala: „My v Y.M.C.A. oslavovať pieseň. Je to pozitívne vyhlásenie o Y.M.C.A. a čo ponúkame ľuďom na celom svete. '
 • V roku 2017 Boy George vydal akustický kryt v partnerstve s YMCA Australia ako súčasť programu Why Not? kampaň a snaha spojiť sa s mladými ľuďmi a dať im vedieť, že sú prijatí bez ohľadu na to, kto sú.

  ktorej cieľom je poukázať na otázky, ktoré sú dôležité pre austrálskych mladých ľudí: rovnosť manželstva, duševné zdravie a nezamestnanosť mládeže.
 • Diskotékový hit bol v roku 2020 považovaný za dostatočne historicky dôležitý na to, aby sa zapísal do národného registračného registra Kongresovej knižnice ako „kultúrne, historicky alebo esteticky významné“ dielo.
 • Obsadenie Kancelária tancuje na to v epizóde „Cafe Disco“ v ​​5. sérii.
 • Prezident Donald Trump použil túto pieseň na ukončenie svojich zhromaždení počas svojej predvolebnej kampane v roku 2020, napriek tomu, že ho The Village People opakovane žiadali, aby to neurobil. Po potvrdení Bidenovej výhry nad Trumpom v prezidentských voľbách v novembri 2020 sa Bidenovi priaznivci vysmievali bývalému prezidentovi hraním „Y.M.C.A.“ v uliciach.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: