Zatiaľ ste nič nevideli od Bachmana-Turnera Overdrive

 • Toto je jedna z najznámejších piesní s výrazným koktaním, ako spieva Randy Bachman „B-b-b-baby, len si ešte nevidel nič“.

  Bachman neplánoval vydať pieseň s koktavým vokálom. Zaspieval to s koktaním, aby si robil srandu zo svojho brata Garyho, ktorý mal poruchu reči. Pri kontrole mikrofónu to zaspieval s koktaním a nahral verziu, ktorá bola určená práve pre Garyho. Jeho nahrávacej spoločnosti sa to páčilo oveľa lepšie ako verzia, ktorá sa nezakopávala, takže to bola tá, ktorú vydali. Nakoniec Gary prestal koktať.
 • Texty piesní, najmä „Vzala ma k svojmu lekárovi a ten mi povedal o lieku“, viedli k zvesti, že pieseň je o opare alebo inej sociálnej chorobe. Podľa Bachmana sú texty iba slová, ktoré improvizoval, pretože si nemyslel, že pieseň bude vydaná, a iba ju používal na testovanie úrovní v štúdiu.
 • Randy Bachman produkoval Nie krehké album a pomocou tejto piesne testoval dynamiku v štúdiu, pretože gitary prešli z tichého na hlasný.

  Keď to kapela nahrala, nemyslela si, že to vyjde, a tak sa neobťažovali zdokonaľovať to - dokonca ani ladiť svoje nástroje. Bachmanov vokál bol považovaný za scratch track. To sa stalo Bachmanovou „pracovnou piesňou“ na testovanie.

  Kapela to pre svoje vydavateľstvo hrala až potom, čo si šéf skupiny Mercury Charlie Fach vypočul osem dokončených skladieb a nepočul hit. Inžinier mu navrhol zahrať „pracovnú pieseň“ a Bachman neochotne súhlasil.

  Keď Fach počul pieseň, miloval ju, bradavice a všetko ostatné. V rozhovore pre Songfacts s ​​Bachmanom vysvetlil: „Charlie povedal:„ Chcem to dať na album. “ A povedal som: „Potrebujem to remixovať.“ A on povedal: „Nedotýkaj sa toho. Dajte to tak, ako to je. Keď to hráte s ostatnými skladbami, jednoducho to vyskočí z gramofónu. “
 • Názov je gramaticky nesprávny. Je to dvojité negatívum, aj keď „Ešte ste nič nevideli“ by nemalo rovnaký prsteň.
 • Táto pieseň vznikla, keď skupina hrala jam session v kľúči „A.“ 'Takin' Care Of Business 'tiež vyšiel z jam session, ale ten bol v kľúči' C. '
 • Túto pieseň napísal a spieval olovo Randy Bachman. On a jeho spoluhráč Fred Turner si v kapele rozdelili vokálne povinnosti.
 • Bachmanovou inšpiráciou pre úvodnú/veršovú melódiu bol text Dave Masona „Only You Know and I Know“.
 • Stephen King odkazoval na „Ešte ste nič nevideli“ v novele „Veľký vodič“ zo svojej zbierky z roku 2010, Úplná tma, žiadne hviezdy , keď hlavný hrdina počuje z auta tryskanie melódie. King má ďalšie spojenie s kapelou. Na začiatku svojej kariéry mu jeho vydavateľ dovolil vydať iba jednu knihu za rok, a tak obišiel pravidlo tým, že vymyslel pseudonym: Richard Bachman, inšpirovaný románom Richarda Starka na stole a albumom Bachman-Turner Overdrive v roku jeho gramofón.
 • Toto bolo použité v týchto televíznych reláciách:

  Moje meno je Earl („Darnell Outed: Part 1“ - 2009)
  Nadprirodzené („Sedem veľkolepých“ - 2007)
  Studený prípad ('Jo, Adrian' - 2005)
  Sopranovci („Príliš veľa sledovania televízie“ - 2002)
  Simpsonovci („Saddlesore Galactica“ - 2000)

  A v týchto filmoch:

  Hodinky (2012)
  Je to Chlapec a dievča (2006)
  Ex (2006)
  Joe Dirt (2001)
  Tlačenie cínu (1999)


Zaujímavé Články