Nie ste sami Michael Jackson

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto bol vôbec prvý singel v histórii USA, ktorý sa dostal na prvé miesto v rebríčku Billboard Hot 100. Nie je to ani zďaleka najpopulárnejšia Jacksonova pieseň, ale na singel bolo toľko očakávaní a propagácie, že vyskočil priamo na prvé miesto. Dostalo sa aj na prvé miesto britského rebríčka.


 • Michael Jackson sa spýtal manažéra R. Kellyho, či by mu Kelly napísala pieseň po vypočutí jeho úspešnej nahrávky „Bump And Grind“. R Kelly išiel priamo do štúdia a prišiel s touto piesňou. Michael Jackson sa potom pridal k R. Kellymu v Chicagu, aby nahral skladbu, a požiadal Kelly, aby poskytla sprievodné vokály. Kelly je citovaný v 1000 UK #1 hitov od Jona Kutnera a Spencera Leigha: „V skutočnosti som Michaela napodobnil, keď som mu poslal svoju prvú kópiu. Vysmieval sa mi, pretože som ho napodobňoval. “


 • Jackson bol v tom čase ženatý s Lisou Marie Presley a objavuje sa vo videu, kde sú obaja bez polonahy.

  Pár sa rozviedol nasledujúci rok potom, čo bolo jasné, že Jackson chce, aby sa k nemu pridala v centre pozornosti, ale ona nechcela žiadnu časť. Presley tvrdil, že Jackson organizoval ich verejné vystúpenia, a video uviedol ako príklad toho, ako ju použil ako súčasť svojej reklamy. Práve sa vrátila z Havaja, keď zistila, že má v pláne dať ju do klipu a že bude bez polonahy.

  Keď dvojica prejavovala pred kamerami náklonnosť, často to vyzeralo napäté. Ich bozk na udeľovaní cien MTV Video Music Awards 1994 bol jedným z najnepríjemnejších výrazných smooch a ďalším príkladom manipulácie na poslednú chvíľu-Presley uviedla, že sa o bozku dozvedela 20 minút predtým, ako sa to stalo.


 • V Belgicku sú bratia Eddy a Danny Van Passelovci považovaní za skladateľov tejto piesne, pretože belgická správna spoločnosť SABAM súhlasila s tým, že najväčšia časť melódie pochádza z skladby Van Passela z roku 1993 „If We Can Start All All“.
 • Pieseň sa dostala na vrchol britského rebríčka druhýkrát v roku 2009, keď cover od finalistov šiestej série show britských hudobných talentov X Factor dosiahol číslo 1. Celý výťažok putoval do nemocnice Great Ormond Street Hospital.


 • R Kelly vzdal Michaelovi po jeho smrti hold a nahral vlastnú verziu tejto piesne ako bonusovú skladbu na jeho album 2010, Ľúbostný list .
 • Žena menom Lizzette Martinez tvrdila, že Kelly napísala pieseň o ich vzťahu, keď bola seniorkou na strednej škole. Martinez uviedol na Lifetime 2018 Prežitie R. Kellyho dokument, že otehotnela, ale potratila a Kelly napísala pieseň o tom, že prišla o dieťa. „Keď to písal, myslel na mňa,“ povedala.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: