Aretha Franklin You Make Me Feel Like a Natural Woman

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto napísali Gerry Goffin a Carole King. Boli manželským párom, ktorý pomohol formovať zvuk Brill Building, pomenovaný podľa známej budovy v New Yorku, kde bolo napísaných a nahraných mnoho hitov zo 60. rokov. Majiteľ Ode Records Lou Adler, ktorý úzko spolupracoval s Kingom a Goffinom, povedal: „Gerry Goffin je jedným z najlepších textárov za posledných 50 rokov. Je rozprávačom príbehov a jeho texty sú emotívne. 'Prirodzená žena', 'Budeš ma ešte zajtra milovať.' Sú to perfektné príklady situácií, veľmi romantické, takmer morálne. Pochádza z päťdesiatych rokov minulého storočia s typom bublinkovej hudby a potom v roku 1961, Gerry píše o dievčati, ktoré s ňou môže nechať spať chlapa a ona chce vedieť: „Je to len dnes večer, alebo budete stále milovať ja zajtra? ' Goffin by mohol napísať ženský text. Ak by mohol napísať slová „Prirodzenej žene“, hovorí to žena. Gerry vložil tieto slová Carole do úst. Predtým, ako bol textárom na plný úväzok, bol chemikom. Je veľmi inteligentný a očividne emocionálny. “

  Pokiaľ ide o pôvod piesne, Adler dodal: „Minulý rok (2007) som hovoril s Jerrym Wexlerom v jeho dome na Floride a povedal mi príbeh, že Gerry vychádzal z budovy v New Yorku, (Goffin si to teraz pamätá. ako Oyster House) a Jerry Wexler ide v aute a kričí: „Prečo nenapíšete pieseň s názvom„ Prírodná žena “? Cítili, že názov je pre pieseň taký výrazný a taký dôležitý, že mu dali kúsok z nej. Keď som teda nedávno hovoril s Jerrym, aby som mu zavolal k 90. ​​narodeninám, povedal: „Nie je to úžasné, čo mi tie deti dali? Kontroly stále prichádzajú a ja som z toho skutočne šťastný. “ Vedieť, koľko pridal k piesni, nie ako tretí autor, ale ako názov a inšpirácia toho, čo malo byť, skvelá pieseň. '


 • Na nahrávke sú vokálne vlohy troch sestier Franklinových - v pozadí spievajú Erma a Carolyn. Erma mala v 60. rokoch rekordnú zmluvu, ale nemala veľký úspech. Jej najväčším hitom bola pieseň „Piece Of My Heart“ z roku 1967.


 • Carole King nahrala svoju vlastnú verziu tejto piesne na svojom roku 1971 Gobelín album.


 • Keď Aretha Franklin predviedol túto pieseň na počesť Carole Kingovej na Kennedy Center Honors v roku 2015 zrútila dom a ohromila Kinga a mnoho prítomných svetiel, vrátane Baracka a Michelle Obamových. Dav sa postavil na nohy, keď Franklin zhodila kožuch, aby vyzliekla koniec piesne.
 • Toto bolo použité v televíznych reláciách Murphy Brown (v epizóde „Rešpekt“ z roku 1988) a Severná expozícia (v epizóde 1991 „Animals R Us“). Bolo to tiež uvedené vo filmoch Veľký chlad (1983) a Street Smart (1987).


 • Venovalo sa tomu niekoľko umelcov, vrátane Peggy Lee, Freddie Hughes, Rod Stewart a Celine Dion. Amber Riley sa ním zaoberala aj v roku 2014 Radosť epizóda „Bash“ a Mary J. Blige ju predviedli počas vystúpenia v kriminálnej dráme New York Undercover v epizóde „Tag, si mŕtvy“ z roku 1995. Bligeho verzia, ktorá sa nachádza na soundtracku šou, sa na Hot 100 umiestnila na #95.
 • Carole Kingová vyhlásila svoju najpredávanejšiu spomienku na rok 2012, Prirodzená žena , po tejto piesni.
 • Pieseň sa umiestnila na #79 v britskom rebríčku jednotlivcov v týždni po smrti Arethy Franklinovej. Prekvapivo, Franklinova verzia skladby Carole King-penned nikdy predtým nebola v Británii zmapovaná, aj keď interpretácia Mary J. Bligeovej dosiahla v roku 1995 číslo 23.
 • Yolanda Adams, Andra Day a Fantasia to predviedli na počesť Arethy Franklinovej pri udeľovaní cien Grammy v roku 2019.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: