AC/DC vás celú noc otriasal

 • Bol to prvý singel skupiny AC/DC s novým spevákom Brianom Johnsonom. Vo funkcii nahradil Bona Scotta, ktorý zomrel 19. februára 1980 po záchvate pitia. Scottov otec dal kapele najavo, že by si mala nájsť nového speváka a pokračovať.
 • Brian Johnson prišiel s heslom „Bola to rýchla mašina, udržiavala si čistý motor“, keď si uvedomil, že autá a ženy sú si veľmi podobné: Idú rýchlo, sklamú vás, ale potom vás urobia opäť šťastnými, keď uvidíte nový model. AC/DC nikdy nebolo známe hlbokými, citlivými textami.
 • Brian Johnson povedal, že inšpiráciou pre túto pieseň bolo vidieť obrázky amerických dievčat (a ich stehien) počas nahrávania albumu na Bahamách. Naspäť do čiernej .
 • Angus a Malcolm Young získali za svoju gitarovú prácu na tejto skladbe veľa chvály. Pieseň urobila mnoho zoznamov špičkových gitarových sól v rocku.
  Derek - Kingsport, TN, nad 2
 • Brian Johnson povedal britskému Absolute Radio o inšpirácii piesne. „Chlapci mali titul,“ pripomenul. „Malcolm a Angus [Young] povedali:„ Počúvajte, máme túto pieseň. Hovorí sa tomu „Shook Me All Night Long“. Tak chceme, aby sa pieseň volala. ' A ak budete počúvať akordy, [refrén] jednoducho zapadne na svoje miesto, takže si nemôžem na túto vec nárokovať žiaden úver. '

  „Bolo to tak rýchle, ako to muselo byť, čo bolo tej noci. Asi som sa musel pokúsiť na niekoho zapôsobiť, “pokračoval. 'Bola to len vec, ktorá vtedy prišla, a stále si myslím, že je to jeden z najväčších rokenrolových riffov, aké som kedy v živote počul.'
 • Niektoré kópie singlu boli vytlačené nesprávne - hrá pieseň s názvom „Shake A Leg“ a sú považované za zberateľské kúsky.
 • Keď bola táto pieseň vydaná, MTV nebola v éteri, ale v Austrálii a Anglicku existovalo niekoľko televíznych relácií, ktoré ukazovali videá, takže kapely populárne v týchto krajinách ich niekedy urobili. AC/DC vyrobili jednu pre túto pieseň, ktorú režíroval David Mallet, ktorý urobil aj niektoré videá Blondie. Video založil na komiksovej postave Andyho Cappa, ktorá bola v Anglicku veľmi populárna. Brian Johnson prevzal opitú osobnosť postavy a vidíme ho prichádzať domov do miestnosti sporo odetých žien, z ktorých jedna jazdí na mechanickom býkovi. Mallet tiež režíroval ich video pre ' Thunderstruck . '
 • Z albumu sa na celom svete predalo viac ako 40 miliónov kópií.
  Ian - Peterlee, Anglicko
 • AC/DC to hrali, keď boli uvedení do Rokenrolovej siene slávy v roku 2003. Spieval na nich s nimi Steven Tyler z Aerosmith, ktorý ich uviedol.
 • Toto je veľmi obľúbená pieseň v striptízových kluboch (alebo sa nám to aspoň hovorí ...). Texty piesní a groove sa veľmi dobre hodia k pole dance.
 • To sa premieta do záverečných titulkov filmu z roku 2001 Rytiersky príbeh . Ukazuje sa to aj vo filmoch Maximálne preťaženie (1986) a Súkromné ​​časti (1997) a v epizódach WKRP v Cincinnati („Skutočné rodiny“ - 1980) a Sopranovci („Univerzita“ - 2001).
 • Shania Twain jej to zaspievala Hore! Blízke a osobné Televízny špeciál (vydaný aj ako DVD). Produkoval jej vtedajší manžel Mutt Lange Naspäť do čiernej .
  Paul - Sherwood Park, Kanada
 • V roku 2002 Celine Dion pokryla túto pieseň spolu s Anastaciou na koncerte VH1 Divas Las Vegas. Francúzsko-kanadský spevák prišiel na pódium hrať na vzduchovú gitaru a pokračoval v pásme tejto skladby. Napriek tomu, že niektoré rádiá nikdy nevyšli ako singel, hrali jej verziu tejto klasickej heavy metalovej skladby. V prieskume z roku 2008, ktorý uskutočnila skupina odborníkov v Celková gitara časopis, jej prevedenie bolo ocenené pochybným vyznamenaním za najhoršiu cover skladbu všetkých čias. Celková gitara redaktor Stephen Lawson uviedol: „Celine Dion pokrývajúca AC/DC je svätokrádež.“ V prieskume nasledovali Diona ďalšie dve obálky popových skladieb legendárnych melódií rockových skladieb. Verzia Sugababes and Girls Aloud z roku 2007 „Walk This Way“ od Aerosmith and Run DMC bola na druhom mieste v zozname a verzia „More Than Words“ od Extreme od Westlife z roku 1999, skladba z ich debutového albumu s vlastným názvom, sa umiestnila na treťom mieste.
 • Povedal Johnson USA víkend že táto pieseň je pre neho vrcholom katalógu skupiny, pretože „to bola prvá pieseň, ktorú som s chlapcami napísal, a má špeciálny groovy beat, ktorý vás nepustí. Má také špeciálne miesto v mojom srdci a stále ho rád spievam na pódiu. Pre mňa by to mohla byť jedna z najlepších rockových piesní, aké kedy boli napísané - ak to sám hovorím. '
 • Jeden z neobvyklejších coverov tejto piesne nájdete na albume z roku 2001, Hillbilly Pocta AC/DC od bluegrassovej pocty AC/DC Hayseed Dixie.
 • Skupina Veruca Salt pomenovala svoj debutový album z roku 1994 Americké stehná ako kývnutie na známu lyriku v tejto piesni:

  Mala nevidiace oči
  Nehovorte mi žiadne klamstvá
  Vyrazte ma tými americkými stehnami


Zaujímavé Články