You Spin Me Round (Like A Record) od Dead or Alive

 • Bola to jedna z prvých produkcií Stock, Aitken a Waterman. Tím zaznamenal svoj prvý hit piesňou Hazell Dean „Whatever I Do (Wherever I Go)“, Pete Burns of Dead Or Alive sa po vypočutí Deanovej piesne rozhodol, že chce pracovať s produkčným tímom. Stock, Aitken a Waterman začali písať a produkovať hity pre Mel And Kim, Kylie Minogue a Rick Astley.


 • „You Spin Me Round (Like a Record)“ napísal Pete Burns so svojimi členmi kapely Steve Coyom, Timom Leverom a Mikeom Percym. Produkoval Stock-Aitken-Waterman, trvala 3 minúty 19 sekúnd, bola vydaná na značke Epic v novembri 1984 a v marci nasledujúceho roka sa dostala na prvé miesto vo Veľkej Británii.

  Táto nehanebne komerčná pieseň bola obrovským hitom a získala prvé miesto v Kanade, Írsku a Švajčiarsku a #11 v rebríčku Billboard Chart.
  Alexander Baron - Londýn, Anglicko
 • Reťazce sú založené na klasickom diele Richarda Wagnera „Ride of the Valkyries“.


 • To sa dostalo na britskú #1 až v jeho 14. týždni v Top 75, čím bol prekonaný rekord v najpomalšom stúpaní na vrchol rebríčka. Pôvodne sa dostal do Top 75 pred tromi rekordmi, ktoré ho postúpili na 1. mieste.
 • Dead Or Alive mali v Anglicku ďalší hit s skladbou „That's The Way (I Like It)“ a ešte jeden v USA s piesňou „Brand New Lover“. Vedúci spevák Pete Burns bol veľmi výrazný - mal androgýnny vzhľad ako Boy George, ktorý bol populárny v 80. rokoch.


 • Na tejto trati bol použitý bubnový automat/vzorkovač Linn 9000, ktorý bol predstavený začiatkom roku 1984.
 • Táto skladba bola znova vydaná v roku 2006 po tom, čo sa na nej zúčastnil vedúci spevák skupiny Dead Or Alive Pete Burns Celebrity Big Brother v britskej televízii.
 • Existuje niekoľko remixov a niekoľko reedícií tejto piesne. Kapela Dope urobila pre Americké psycho soundtrack v roku 2000; Jessica Simpson zaznamenala popové prevedenie v roku 2006.
  Rachel - Londýn, Anglicko, nad 2
 • Adam Sandler to spieval vo filme z roku 1998 Svadobný spevák na otvorenie filmu.
 • V roku 2007 Pete Burns podal žalobu na plastického chirurga, ktorý mu pracoval na perách. Burns vydal toto vyhlásenie: „To, čo sa mi stalo po sérii injekcií, bolo oveľa horšie, ako som si dokázal predstavovať. Nielenže to bolo bolestivo bolestivé, ale v extrémnom prípade to bolo aj fyzicky odpudzujúce. Nebolo možné viesť žiadny život. Nemohol som opustiť svoj dom, pretože som bol tak skreslený opuchom a mohol by som začať vypúšťať žltý hnis, ktorý vychádzal z dier v mojej tvári. Občas to vo mne vyvoláva samovražedné sklony a depresiu a môžem mať problémy do konca života. Ak môžem zabrániť tomu, aby aspoň jeden človek prešiel týmto peklom, a nasmerovať ho správnym smerom k lekárovi, ktorý dokáže zvládnuť ich problém, potom aspoň môžem pomôcť zabrániť utrpeniu niekoho iného. “

  V roku 2016 Burns zomrel na infarkt vo veku 57 rokov.
 • Túto pieseň samploval rapper Flo Rida vo svojom singli z roku 2009 ' Stále dokola . '
 • Rozhovor s Denná pošta v rozhovore pre rok 2012 Pete Waterman odhalil, že pieseň bola nahraná v 36-hodinovom sedení a vzal si kokaín, aby mu pomohol nespať v štúdiu. 'Je to jediný prípad, kedy som v živote pil kokaín,' povedal. „Vieš, ako vydržíš 36 hodín hore?“


Zaujímavé Články