Vaša pieseň od Eltona Johna

 • Toto bol Eltonov prvý singel, ktorý sa dostal do hitparády. Predtým, ako sa preslávil, pracoval ako skladateľ a štúdiový hudobník a istý čas bol zahrievacím aktom skupiny Three Dog Night, ktorá túto pieseň nahrala na album z roku 1970. Nie je to ľahké (predtým nahrali Eltonovu „Lady Samantha“). Keď to už vyzeralo, že sa Elton konečne dostane do USA s vlastnou verziou piesne „Your Song“, Three Dog Night sa rozhodla, že ju nevydá ako singel v snahe dať tomuto mladému začiatočníkovi šancu, aby to zvládol sám.

  Eltonova verzia vyšla na druhom albume, singel však vyšiel až o sedem mesiacov neskôr, keď vyšiel na podporu jeho turné. Elton vydal svoj tretí album, Pripojenie Tumbleweed , predtým, ako singel vyšiel, a v tejto dobe bol už dostatočne založený na to, aby mal vlastný hit, a to predovšetkým vďaka a triumfálny beh na Trubadúrovi v Los Angeles v auguste 1970.
 • Bola to jedna z prvých piesní, ktoré John napísal s Berniem Taupinom. Zoznámili sa potom, čo nahrávacia spoločnosť dala Johnovi niektoré texty Taupina, s ktorými mohol pracovať. Nakoniec sa obaja presťahovali do domu Johnových rodičov, kde začali spolu pracovať.
 • Pieseň bola napísaná v roku 1967, keď mal Bernie Taupin 17 rokov („preto tie mimoriadne panenské city,“ povedal). Elton povedal, že táto pieseň nie je o nikom konkrétnom, takže Taupin odmietol odhaliť identitu osoby - ak taká osoba existuje - ktorá túto pieseň inšpirovala. Vysvetlil to v rozhovore pre rok 1989 s Pripojenie hudby : „Je to ako vytrvalá balada„ Tvoja pieseň “, ktorá musí byť jedným z najnaivnejších a detskejších textov v celom hudobnom repertoári, ale myslím si, že dôvod, prečo stále stojí, je ten, že bol v tej dobe skutočný. Presne to som cítil. Mal som 17 rokov a vychádzalo to od niekoho, koho pohľad na lásku alebo skúsenosť s láskou bol úplne nový a naivný.

  Teraz som už nikdy nedokázal napísať túto pieseň alebo ju napodobniť, pretože piesne, ktoré teraz píšem, ktoré hovoria o láske od ľudí v mojom veku, sa zvyčajne zaoberajú rozpadnutými manželstvami a tým, kam chodia deti. Musíte písať z miesta, kde sa nachádzate v konkrétnom časovom okamihu, a „Vaša pieseň“ je presne to, odkiaľ som vtedy prichádzal. “
 • Slová pre túto pieseň napísal Bernie Taupin počas raňajok v dome Eltonových rodičov, kde býval. Pôvodný text obsahuje škvrny od kávy.

  'Pôvodný text bol napísaný veľmi rýchlo na kuchynský stôl v byte Eltonovej matky v Northwood Hills na predmestí Londýna, ak si pamätám, na obzvlášť hrubý papier na cvičenie,' povedal Taupin.
 • Elton napísal hudbu asi za 20 minút, ako to často robil s Taupinovými textami v ich začiatkoch.
 • To pomohlo zmeniť hudobnú scénu na začiatku 70. rokov. Potom, čo to vyšlo, speváci/skladatelia ako James Taylor a Carole King mali veľký úspech so srdečnými piesňami s výrazným vokálom a mäkkým klavírom alebo gitarou.
 • Pokiaľ ide o miesto tejto piesne v kánone Taupin/John, Bernie Taupin povedal: „Toto si pamätám, ako by to bolo včera. Na zvyšných sa trochu trasiem. Pri spätnom pohľade, a už som to niekoľkokrát povedal, vnímam túto pieseň ako zarážku knihy a jej obdobou by bola pieseň ako „Sacrifice“. „Your Song“ je piesňou o absolútnej naivite v láske, zatiaľ čo pieseň „Sacrifice“ je úplným opakom, príbehom niekoho, kto všetko videl a urobil, pokiaľ ide o lásku, a na druhom konci je zjazvený, ale v určitých aspektoch realistický. skutočného sveta. “
 • To upútalo pozornosť niektorých ťažkých stopérov v hudobnom priemysle. Aranžér Paul Buckmaster a producent Gus Dudgeon sa po vypočutí oboch prihlásili k spolupráci s Eltonom. V priebehu niekoľkých nasledujúcich rokov zohrali veľkú úlohu pri tvorbe jeho piesní.
 • Elton sa v americkej televízii objavil prvýkrát, keď to predviedol Show Andyho Williamsa . Bol plachý a oblečený veľmi hladko, čo sa zmenilo o niekoľko rokov neskôr, keď sa stal známym pre svoje poburujúce kostýmy a okázalú osobnosť.
 • Pieseň Eltona z roku 1975 „We All Fall In Love Niekedy“ je o písaní tejto piesne.
 • Potom, čo to počul, John Lennon povedal, že Elton bol „Prvá nová vec, ktorá sa stala, odkedy sa my (The Beatles) stali.“ Nakoniec sa stali dobrými priateľmi.
 • Elton John aj Bernie Taupin súhlasia, že je to jedno z ich najlepších snáh. Povedal Taupin: „Myslím si, že„ vaša pieseň “je klenot. Naša klasika, nie som si istý. To nechám na ostatných, nech sa rozhodnú. Ale je to ako starý priateľ, znamená to veľa vecí na rovnakých úrovniach. Určite sa to osvedčilo a počul som to spievať miliónkrát. Je to ako dobrý pes, vždy je tam. '

  Elton to predvádza na všetkých svojich koncertoch. Raz o tejto piesni povedal: „Nemyslím si, že by som odvtedy napísal takú milostnú pieseň.“ Nazval ho „perfektná pieseň“ a hovorí, že čím je starší, tým viac v ňom text rezonuje.
 • Toto bolo pôvodne vydané ako B-strana filmu „Take Me To The Pilot“.
 • V roku 1987 John vydal živú verziu ako singel zo svojho albumu Žiť v Austrálii . Nebolo to v rebríčku, ale ďalší singel z albumu „Candle In The Wind“ áno.
 • Billy Joel to predviedol s Eltonom na „Koncerte pre New York“ v roku 2001 v prospech obetí útokov Svetového obchodného centra. Nebolo uvedené na disku CD relácie.
 • Toto bolo použité vo filme Vitaj doma , a tiež v reklame na Rimmel Cosmetics.
 • Toto hrá hlavnú úlohu vo filme z roku 2001 červený mlyn . Spieva ju Ewan McGregor, keď ju predstavuje ako báseň Nicole Kidmanovej.
 • Toto bolo uvedené v epizóde z Simpsonovci keď Apu dával svojej manželke darček každý deň v týždni pred Valentínom. To Homera a ostatných mužov zo Springfieldu veľmi rozrušilo, a keď sa dozvedeli, že Elton John prichádza do mesta, uniesli ho a mysleli si, že (Elton) je tu pre Apu. Elton predviedol túto pieseň na konci epizódy s textom „This´s from Apu“ namiesto „This’s for you“.
  Patrick -Tallapoosa, GA
 • Elton to predviedol na 'Concert For Diana' 1. júla 2007. Bola to prvá pieseň v programe.
  Donovan Berry - El Dorado, AR
 • Elton znova nahral pieseň s talianskym tenoristom Alessandrom Safinom pre charitatívnu organizáciu Sports Relief v roku 2002. Táto nová verzia sa umiestnila na 4. mieste britského rebríčka jednotlivcov a vyvrcholila tak pôvodnou pozíciou v rebríčku #7.
 • Elton tvrdí, že sa nepýta Bernieho Taupina, o čom sú jeho texty. Povedal Valiaci sa kameň : „Vždy som si myslel, že„ Tvoja pieseň “je napísaná o jednej z jeho priateľiek, a keď som sa ho to spýtal, povedal len:„ Nie, nie! “ Začína sa dosť dobre brániť. “
 • Elton John hral na klávesy na niekoľkých skladbách skupiny Hollies, vrátane ich úspešnej piesne Nie je ťažký, je to môj brat “a anglická skupina dúfali, že túto pieseň nahrajú sami. „Poznali sme Rega, pretože bol spisovateľom štábu v hudobnom vydavateľstve, ktoré sme používali. Písal piesne ešte predtým, ako sa stal slávnym, “zaspomínal si ich gitarista/spevák Tony Hicks Denná pošta 15. júna 2013. „Jednou z nich bola„ Vaša pieseň “. Myslel som si, že by to bolo dobré pre Hollies, a požiadal som vydavateľa o povolenie nahrať to. Povedal mi, že Elton to nahral sám a malo to byť vydané v USA. Povedal: „Ale jemu sa to pravdepodobne nestane, takže počkajte, kým to neskončí.“

  V tom čase sa Elton ešte nemal dostať do hitparády. „No, stalo sa -“ Tvoja pieseň ”sa stala Eltonovým prvým veľkým hitom,“ dodal Hicks, „a takým, ktorý sa s ním nepochybne stotožňuje. Ale tak ľahko to mohla byť naša pieseň. “
 • Soulový spevák Billy Paul to zaznamenal a vydal svoju verziu ako B-stranu svojho hitu „Me And Mrs. Jones“ z roku 1972. Podľa Eltona nevedel, že to Paul zaznamenal, kým si singel nekúpil a nenačítal do svojho jukeboxu.
 • Osem rokov potom, čo Ellie Goulding pokryla melódiu vianočnej reklamy Johna Lewisa, britský reťazec obchodných domov použil pôvodnú verziu Eltona Johna na ďalšiu sezónnu kampaň. Reklama sa tentokrát začína tým, že Elton hrá na svojom klavíri ikonické kmene piesne „Your Song“, než sa začne obzerať za svojim nástupom zo severoškoláckeho školáka k rockovej legende.


Zaujímavé Články