Si môj najlepší priateľ od kráľovnej

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal basgitarista skupiny Queen John Deacon. Všetci štyria členovia skupiny napísali aspoň jeden zo svojich hitov.


 • Túto pieseň napísal John Deacon o svojej manželke. Užíval si celkom tichý domáci život, a najmä v začiatkoch skupiny bol veľmi plachý a tichý, nechcel predložiť svoje návrhy piesní.

  Potom, čo Freddie Mercury zomrel v roku 1991, sa z Deacona stal nejaký samotár - podieľal sa na posmrtnom albume Vyrobené v nebi , a na singli „No-One But You“ z roku 1997 skončil s hudbou a odmietol turné so skupinou na ďalšie turné s Paulom Rodgersom a Adamom Lambertom. Kapela s ním stále udržiava kontakt a rozhoduje sa podľa neho - podľa Briana Maya platí pravidlo, že ak Deacon neodpovedá na e -mail, týmto spôsobom hovorí, že má jeho súhlas.
 • Deacon hral na elektrickom klavíri v tej dobe populárnej voľbe a mnohé rockové piesne od Stevieho Wondera alebo Steelyho Dana použili jednu. Klavír bol buď Fender Rhodes alebo Wurlitzer, alebo možno kombinácia oboch - zdroje sa líšia. Deacon chcel napísať pieseň obsahujúcu nástroj, ale Freddie Mercury, klávesák skupiny, ju nechcel hrať. „Odmietol som hrať tú prekliatu vec,“ povedal Mercury. „Je to malé a hrozné a nemám ich rád. Prečo ich hrať, keď máte krásny vynikajúci klavír. '

  Deacon si teda vzal elektrický klavír domov, naučil sa naň hrať a začal písať túto pieseň.


 • Toto bol následný singel k piesni ' Bohemian Rhapsody . ' Bola to tiež druhá pieseň skupiny Queen (po „Bohemian Rhapsody“), ku ktorej bolo natočené sprievodné promo video.
 • Remix priestorového zvuku bol zahrnutý pri opätovnom vydaní albumu v roku 2002.
 • Toto bolo uvedené na konci paródie na zombie filmy Shaun mŕtvych , rovnako ako film Adama Sandlera Teraz vás vyslovujem Chuck a Larry . Bol tiež použitý v úvodných titulkoch filmu Rozchod v hlavnej úlohe s Jennifer Aniston a Vince Vaughnom, pričom sa valí prezentácia ich fotografií.
  Raina - Manila, Filipíny, Tommi - Porvoo, Fínsko a Mike - Detroit, MI


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: