The Lost That Lovin 'Feelin' od The Righteous Brothers

 • Podľa hudobného vydavateľstva BMI sa skladba „You're Lost That Lovin“ Feelin 'hrala v americkom rozhlase a televízii viackrát než ktorákoľvek iná pieseň v 20. storočí. Od vydania do roku 2000 získalo viac ako 8 miliónov prehratí. Všimnite si toho, že zahŕňa všetky verzie piesne, nielen The Righteous Brothers.


 • Skladateľský tím manželov Barryho Manna a Cynthie Weilových napísal túto pieseň na žiadosť Phila Spectora, ktorý hľadal hit pre čin, ktorý práve podpísal pod svojou značkou Philles: The Righteous Brothers.

  Pred podpisom zmluvy so Spectorom malo toto duo niekoľko menších zásahov na vydavateľstve Moonglow, vrátane piesní „Little Latin Lupe Lu“ (#49) a „My Babe“ (#75). Mann a Weil si tieto piesne vypočuli, aby získali cit pre ich zvuk, a rozhodli sa napísať im baladu. Inšpirovaní skladbou „Baby I Need Your Loving“ od The Four Tops prišli s touto piesňou o zúfalom pokuse znova oživiť stratenú lásku.

  Názov „You Have Lost That Lovin 'Feelin“ bol len zástupným znakom, kým si nemohli vymyslieť niečo lepšie, ale Spector to považoval za skvelé, a tak do toho šli. Keď je väčšina piesne napísaná, Mann a Weil dokončili pieseň v Spectorovom dome, kde s nimi Phil spolupracoval na zostavení slávneho mosta („Baaaby ... I need your love ...“).

  Pieseň bola prvým vydaním Righteous Brothers na Philles a dostala sa na 1. miesto, čím sa duo aj skladateľský tím Mann & Weil stali prvým hitom číslo 1. Bola to Spectorova tretia #1 ako producent: predtým sa umiestnil na prvých miestach s piesňami „To Know Him Is To Love Him“ od Teddy Bears a „That's A Rebel“ od The Crystals.
 • Phil Spector produkoval túto pieseň pomocou svojej známej techniky nahrávania „Wall of Sound“. Spector získal na skladbe zásluhu na skladaní piesní, pretože v túto dobu ho zvyčajne žiadal a mal vplyv, aby ho získal. Cynthia Weil uviedla, že Spector nikdy skutočne nepísal, ale namiesto toho „inšpiroval“ piesne.


 • Bill Medley si spomína, že strávil asi osem hodín prácou so Spectorom na vokáli tejto piesne. Bol to únavný proces, pretože museli zaznamenať predchádzajúce zábery, aby mohli dať nový. Spector bol tiež veľmi konkrétny ohľadom vystúpení. Medley produkoval niektoré kusy albumu The Righteous Brothers a zvyčajne strávil asi 30 minút prácou na vokáloch.
 • Phil Spector bol odhodlaný urobiť z neho svoju doposiaľ najlepšiu produkciu a chcel, aby bol lepší ako čokoľvek, čo vydávajú súčasní špičkoví producenti ako Berry Gordy, George Martin, Andrew Loog Oldham a Brian Wilson. Vybral si Righteous Brothers pre ich obrovský vokálny talent a na hranie piesne si vybral svojho starého idola z gitarovej jazzovej hudby Barneyho Kessela. Ďalšími hudobníkmi, ktorí na trati mohli hrať, boli profesionálni speváci z Los Angeles Carol Kaye (akustická gitara), Earl Palmer (bicie) a Ray Pohlman (basgitara). Cher, ktorá na začiatku svojej kariéry vykonala so Spectorom veľa práce, je tiež počuť na pozadí vokálov blízko konca piesne. Spector bol prvým veľkým producentom západného pobrežia, ktorý nechal hudobníkov nosiť slúchadlá, takže keď si pieseň vypočuli, vypočuli si ju so všetkým spracovaním, ktoré pridal, čo v tomto prípade znamenalo veľa ozveny. To dostalo hudobníkov z ich komfortných zón a prinútilo ich spolupracovať, aby získali zvuk, ktorý zgelovatel. Nahrávanie týmto spôsobom trvalo viac času, ale Spectorovi to nevadilo: zatiaľ čo z typickej 3-hodinovej relácie by vychádzali asi štyri piesne, Spector by strávil celú reláciu prácou na jednej skladbe, pričom na konci zostalo niekoľko minút na nahranie odhodený B-strana džemu.


 • V našom rozhovore s Billom Medleym povedal, že keď im Mann a Weil pustili demo tejto piesne, on a jeho kapelník Bobby Hatfield si pomysleli: „Páni, aká dobrá pieseň pre bratov Everlyovcov“, pretože sa spievala verzia, ktorú počuli. vo vyššom registri.

  Medley povedal: „Spievali to oveľa vyššie ako my, takže to stále znižovali a znižovali a znižovali a Phil to spomaľoval do takého veľkého rytmu, aký to bol. Pamätám si, že sme boli v štúdiu s Philom a neboli sme zvyknutí tak tvrdo pracovať na piesňach [smiech]. Ale boli sme dosť múdri, aby sme zakaždým, keď nás požiadal, aby sme to urobili znova, vedeli, že sa to zlepšuje. “
 • Úvodný riadok „Už nikdy viac nezatvárate oči, keď vám bozkávam pery“ bol inšpirovaný piesňou skupiny Paris Sisters „I Love How You Love Me“, ktorá začína: „Milujem, ako sa mi zatvárajú oči, kedykoľvek ma pobozkáš. '
 • Spector uviedol čas na singli ako 3:05, aby ho rozhlasové stanice prehrali. Skutočná dĺžka je 3:50, ale vtedajšie stanice málokedy hrali piesne oveľa dlhšie ako 3 minúty. Riaditeľom programov rozhlasových staníc chvíľu trvalo, kým zistili, prečo sú ich zoznamy skladieb dlhé, ale vtedy bola pieseň hitom.

  Billy Joel, ktorý uviedol Righteous Brothers do Rokenrolovej siene slávy, na to vo svojej piesni „The Entertainer“ zákerne odkazuje, keď spieva: „Ak chceš mať hit, musíš ho prispôsobiť.“ skrátili na 3:05. '
 • Phil Spector vynaložil na túto produkciu obrovské úsilie (a asi 35 000 dolárov), ale konečný produkt bol taký neobvyklý, že si začal klásť otázku, či má hit. Pri hľadaní druhého, tretieho a štvrtého názoru prehral pieseň pre nasledujúcich ľudí:

  1) Spoluautor piesne Barry Mann, ktorý bol presvedčený, že pieseň bola nahraná nesprávnou rýchlosťou. Spector zavolal svojmu inžinierovi Larrymu Levinovi, aby potvrdil, že to tak malo znieť.

  2) Jeho vydavateľ Don Kirshner, ktorého si Spector vážil pre svoj hudobný názor. Kirshner to považoval za skvelé, ale navrhol zmeniť názov na „Bring Back That Lovin 'Feelin'.“

  3) Populárny newyorský diskdžokej Murray K. K. Spector sa Murrayovi zdôveril, že pieseň má takmer štyri minúty (napriek tomu, že vydavateľstvo uvádza, že je 3:05), a chcel sa uistiť, že ju bude hrať. Murray považoval pieseň za fantastickú, ale navrhol posunúť basovú linku v strede na začiatok.

  Spector počul všetky tri názory ako kritiku a bol veľmi nervózny. 'Spoluautor knihy, spoluvydavateľ a diskdžokej číslo jedna v Amerike ma všetci zabili,' povedal Spector v rozhovore pre 2003. Telegraph Magazine . „Týždeň som nespal, keď vyšiel tento záznam. Bolo mi tak zle, že som dostal spastické hrubé črevo; Mal som vred. '
 • Táto pieseň dostala podporu, keď ju The Righteous Brothers predviedli v estrádnej šou Shindig! , ktorá začala v roku 1964 niekoľko mesiacov pred vydaním tejto piesne. Medley a Hatfield boli v šou pravidelnými hosťami, vždy vyvolávali výkriky mnohých mladých dievčat v publiku. Vystúpenia v šou im poskytli celonárodnú expozíciu, ktorá v kombinácii s vydaním tejto piesne z nich urobila náhle superhviezdy. „Bolo by to ako byť Americký idol každý týždeň, “povedal nám Medley. „Potom nahrávanie filmu Lovin‘ Feelin ’malo v našom živote dramatickú zmenu a bolo to veľmi rýchle. Išli sme z 1 na 60 v tlkote srdca. '
 • Toto bolo použité vo filme z roku 1986 Top Gun v scéne, kde ju spieva Tom Cruise, aby nahovoril Kelly McGillis. Keď Cruise cestoval do Ázie, fanúšikovia ho často požiadali, aby to zaspieval.
 • Keď to autori piesne Barry Mann a Cynthia Weil naspievali pre skladbu The Righteous Brothers, Billa Medleyho sa to veľmi páčilo, ale Bobby Hatfield bol zmätený, pretože duo zvyčajne zdieľalo hlavné vokály a bol zaradený do menšej časti tejto piesne. Hatfield sa spýtal: „Čo mám robiť, keď spieva celý prvý verš?“ Phil Spector odpovedal: „Môžete ísť priamo do banky.“

  Podľa Spectora The Righteous Brothers ani nechceli pieseň nahrať, pretože sa viac predstavovali v oblasti rocku a doo-wopu.
 • Phil Spector vykúpil zvyšné dva a pol roka zmluvy Righteous Brothers so spoločnosťou Moonglow Records (s ktorou absolvovali regionálne hity „Little Latin Lupe Lu“-neskôr ich zastrešili Mitch Ryder a Detroit Wheels-„Koko Joe“ , “a„ My Babe “), aby ich mohol podpísať. Keď sa táto pieseň stala hitom, Moonglow vydal veľa zo svojho starého materiálu Righteous Brothers, aby využil dopyt.
 • Niektorí z umelcov, ktorí sa tým zaoberali, zahŕňajú okrem iných Elvisa, Dionne Warwicka, Hall a Oatesa a Neila Diamond. Warwickova verzia sa v roku 1969 dostala na 16. miesto. Horúca séria Halla a Oatesa sa začala, keď ich remake dosiahol číslo 12 v roku 1980 (nasledovali piesne č. 1 „Kiss on My List“ a č. 5 „You Make My Dreams“. Táto LP platňa, hlasy , mal tiež pôvodnú verziu „Everytime You Go Away“, neskôr z neho bol hit č. 1 od Paula Younga). Hall And Oates nakoniec nahradili The Righteous Brothers ako dvojicu číslo 1 predávajúcu všetky časy.
 • Toto je jediná pieseň, ktorá sa dostala do britskej Top 10 trikrát. Dokázal to v roku 1965 a znova, keď bol znovu vydaný v rokoch 1969 a 1990. Opätovné vydanie v roku 1990 bolo vyvolané obnoveným úspechom piesne „Unchained Melody“, ktorá sa po použití vo filme dostala na prvé miesto. Duch . Opätovné vydanie albumu „You Have Lost That Lovin“ Feelin 'vyvrcholilo na 3. mieste.
 • V Valiaci sa kameň Bill Medley pripomenul: „Netušili sme, či to bude hit. Bolo to príliš pomalé, príliš dlhé a priamo uprostred Beatles a britskej invázie. ' Nasledujúce je z Valiaci sa kameň Najlepších 500 piesní: „Spector viedol hudobníkov na show Ronettes v San Franciscu, keď sa rozhodol podpísať Righteous Brothers, ktorí boli na účte. Potom požiadal Manna a Weila, aby pre nich vymysleli hit. Neuveriteľne hlboký úvod Billa Medleyho bol prvou vecou, ​​ktorá poslucháčov chytila. „Keď mi to Phil hral po telefóne,“ spomínal Mann, „povedal som,„ Phil, máš to zlou rýchlosťou! “
 • Manažér Rolling Stones Andrew Loog Oldham vytiahol z britských odborných novín reklamy, v ktorých uviedol, že verzia Spravodlivých bratov je najväčší rekord, aký bol kedy urobený.
 • V Británii vyšla verzia od Cilla Blacka tesne pred verziou The Righteous Brothers. Obe piesne boli v rebríčku v ten istý týždeň, pričom Black's #2 a The Righteous Brothers ' #3. Ďalší týždeň sa verzia The Righteous Brothers dostala na 1. miesto, čím sa Phil Spector stal prvým britským hitom číslo 1.
 • V roku 2003 to The Righteous Brothers zahrali na otvorenie obradov, keď boli uvedení do Rock and Rollovej siene slávy. Bolo to zvláštne načasovanie, pretože Phil Spector bol zatknutý za obvinenie z vraždy len mesiac pred obradom.
 • Predtým, ako sa stal úspešným interpretom country/popovej hudby, bol Glen Campbell jedným z asi 50 hudobníkov z Los Angeles, ktorí hrali na mnohé hity 60. rokov. Phil Spector ho použil ako gitaristu pri niekoľkých svojich produkciách, najznámejších pri tejto piesni. V rozhovore pre britské noviny z roku 2011 The Daily Telegraph “Campbella sa pýtali, ako si našiel prácu so sporným producentom. „Bol to zvláštny chlap. Pravdepodobne ste to už počuli. Ten chlap prišiel, jeden z nich, spevákov, a spýtal sa [Spectora], na čom si, chlape? A on povedal: „Decca.“ Hah hah! Myslím, že pravdepodobne bral nejaký druh drogy. Neviem. Ale vedel o hudobníkoch, že chce hrať na doskách. A všetko, čo urobil, bolo naozaj veľmi dobré. “
 • Supergroup The Firm urobila verziu pre svoj vlastný album z roku 1985. Bol to spevák Paul Rodgers, ktorý sa ho rozhodol pokryť po tom, čo sa ho gitarista Jimmy Page opýtal, akú pieseň na svete by chcel nahrať. Rodgers pripomenul Nestrihané časopis: „Vždy ma zaujímalo, či to môžem spievať, pretože na to potrebovali dvaja speváci zvládnuť oktávy. Bolo to pre nás úplne mimo nástenného krytu. “


Zaujímavé Články