Som veriaci od Monkees

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal Neil Diamond. Prvý veľký hit mal v roku 1966 s piesňou „Cherry, Cherry“, ktorá si získala pozornosť Dona Kirshnera, ktorý hľadal materiál pre Monkees. Kirshner bol predaný v „I'm A Believer“ a ako súčasť dohody umožnil Diamondovi pieseň tiež nahrať. Diamondova verzia vyšla na jeho albume z roku 1967 Len pre teba . Verzia Monkees ťažila z expozície v ich televíznych seriáloch.


 • Toto bol druhý singel skupiny The Monkees po piesni „Last Train To Clarksville“. Bolo vydané počas prvej sezóny ich televíznej show.


 • Opice o tom spievali, ale nehrali na žiadne nástroje. Producenti použili reláčných hudobníkov, pretože neboli presvedčení, že The Monkees môžu hrať ako skutočná kapela. To sa stalo obrovským bodom sváru, pretože skupina bojovala o hranie vlastných piesní.


 • Bubeník skupiny Monkees Micky Dolenz o tom spieval. Dolenz spracoval aj hlavné vokály k piesňam Pleasant Valley Sunday, Mary Mary a Steppin 'Stone (Nie som tvoj).
 • Neil Diamond mal v úmysle pieseň nahrať country umelec Eddy Arnold a bol prekvapený, keď ju výkonný riaditeľ nahrávky Don Kirshner odovzdal piesni The Monkees.


 • Gitarista Monkees Michael Nesmith neveril, že to bude hit, a sťažoval sa producentovi Jeffovi Barrymu: „Som skladateľ a to nie je hit.“ Jeff Barry mu zakázal štúdium, zatiaľ čo Micky Dolenz nahrával jeho hlavný spev.
 • Vo filme z roku 2001 bola predstavená cover verzia Smash Mouth Shrek a skončil na #25 v USA. Diamond napísala pieseň „You Are My Number One“ pre ďalší album Smash Mouth.
  Linda - Oudenaarde, Belgicko
 • Mojo magazín July 2008 sa Neila Diamonda opýtal, či mu nie je ľúto celého úspechu Monkees s touto piesňou v čase, keď bola jeho vlastná nahrávacia kariéra menej úspešná. Odpovedal: „Bol som nadšený, pretože v jadre som stále bol skladateľom a chcel som, aby sa moje piesne nachádzali v hitparádach. Bola to jedna z piesní, ktoré mali byť na mojom prvom albume, ale Donny Kirshner, ktorý bol ich hudobným majstrom, počul v rádiu „Cherry, Cherry“ a povedal: „Páni, takú chcem pre Monkees! ' Zavolal mojich producentov Jeffa Barryho a Ellie Greenwichovej - „Hej, má toto dieťa ešte niečo?“ A oni mu zahrali veci, ktoré som vystrihol pre ďalší album, a on vybral skladby „Som veriaci“, „Trochu ja, Trochu ty“ a „Pozrite sa (tu príde zajtra)“ a mali niekoľko obrovské hity. Ale šéf mojej gramofónovej spoločnosti sa zľakol. Prešiel cez strechu, pretože mal pocit, že som dal záznamy č. 1 inej skupine. Nemohol som sa starať menej, pretože som musel platiť nájomné a The Monkees predávali nahrávky a ja som nedostával zaplatené za svoje nahrávky. “
 • Singel mal predbežnú objednávku 1 051 280 kópií a stal sa zlatým do dvoch dní od vydania.
 • Britský spevák a skladateľ a zakladajúci člen Soft Machine Robert Wyatt mal v Británii v roku 1974 #29 intenzívna cover verzia . V jeho interpretácii bol Andy Summers (neskôr The Police) na gitare a bicie od Nicka Masona z Pink Floyd, ktorý nahrávku tiež produkoval.

  Povedal Wyatt Q Časopis, že chce urobiť obálku. „Bol som veľmi nepríjemný z toho, že mám fanúšikov, ktorí povedali:„ Vaša hudba je oveľa lepšia ako všetka tá banálna popová hudba, “povedal. „Znie to ako socialistická vec, ale popová hudba je hudba ľudí. Je to ľudová hudba priemyselného veku. Ak nerešpektujete populárnu kultúru. Nerešpektujete ľudí, v takom prípade váš politický názor nemá veľkú hodnotu. “
 • Dolenz má bolestné spomienky na to, že to predviedol na turné. Doslova bolestivé. Povedal Týždenník zábavy v roku 2016. „Pamätám si vtedy veľa útržkov z turné. Neuveriteľné. Žiadne monitory. Krik. Kričať, kričať. [Keď sme hrali „Som veriaci“] Nepočul som sám seba. Musel som jednoducho odskočiť. Dodnes spievam so zavretými očami, pretože som musel zavrieť oči a udrieť sa do nohy, aby som vydržal na bicích. Mala som veľkú modrinu. [Smiech] '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: