Žiadna Dorma od Luciana Pavarottiho

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto je pravdepodobne najznámejšia talianska pieseň v celom anglicky hovoriacom svete, ktorú spopularizoval veľký tenorista Luciano Pavarotti; potom, čo bol použitý ako televízna ústredná pieseň na majstrovstvách sveta vo futbale 1990, dosiahol číslo 2 v britskom rebríčku jednotlivcov, čo je najvyššia pozícia v histórii klasickej piesne.


  • U Pucinniho Turandot „Nessun Dorma“ spieva Calaf (neznámy princ). Názov je preložený ako „None Shall Sleep“, ale hoci bol zaznamenaný v angličtine, vždy sa dáva prednosť talianskej verzii.
    Opera, ktorá má libreto od Giuseppe Adamiho a Renata Simoniho, sa svojho prvého verejného predstavenia dočkala 25. apríla 1926. Pucinni sa jej nedožil; zomrel v novembri 1924, krátko po diagnostikovaní rakoviny hrdla.


  • „Nessun Dorma“ bola vydaná ako samostatný kus niekoľkokrát od deväťdesiatych rokov minulého storočia a podľa katalógu Britskej knižnice bola zaradená aj k téme „majstrovstvá sveta vo futbale Italia '90: v televízii: Pucciniho Nessun dorma!“ Je to ľahko hrateľná verzia pre saxofón a flautu, flautu, husle alebo klarinet/tenor, aranžmán Barrie Carson Turner.
    Alexander Baron - Londýn, Anglicko, nad 3


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: